گروه: اخبار استان خبر: 141421 / تاریخ انتشار : 1398/10/3 ساعت : 20:17
در نشست ستاد انتخابات استان مطرح شد

تصمیم قاطع استاندار برای مدیران حاضر در میتینگ های انتخاباتی/تذکر جدی کلانتری به بخشداران

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: هر مدیری که در این مدت و تا زمان برگزاری انتخابات در نشست ها و جلسات نامزدی خاص شرکت کرده به هیچ وجه مسئولیتی در امر برگزاری انتخابات نداشته باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس استاندار کهگیلویه وبویراحمد در نشست ستاد انتخابات استان و در جمع بخشداران و معاونان فرمانداران گفت: برگزاری یک انتخابات بی طرفانه، امانت دارانه و در سلامت و امنیت کامل راهبرد ، مبنا و در عین حال تکلیف اصلی مجریان و متولیان انتخابات در استان است.


حسین کلانتری افزود: بدون شک فرمانداران و بخشداران بیش از همه پیشگام و در خط مقدم تحقق این امر مهم قرار دارند.


استاندار بر حساسیت ، تعهد و مسئولیت پذیری و حراست و صیانت از تک تک آرای مردم به عنوان حق الناس تاکید و با بخشداران و معاونان فرمانداران نیز اتمام حجت کرد.کلانتری با لحنی آرام و در کمال صداقت و صلابت ، همان تضمین و خواسته ای را که از فرمانداران برای رعایت مر قانون ، بی طرفی، امانت داری و سلامت کامل انتخابات در دوم اسفند گرفته بود ، به بخشداران و معاونان فرمانداران نیز گوشزد کرد.وی یاداور شد: بدون شک چنانچه به این اطمینان برسم که فرماندار یا بخشدار و یا هر مجری انتخاباتی در تعهدش ذره ای کوتاهی کند در تغییر آن حتی در روز انتخابات درنگ نخواهم کرد.


کلانتری با اشاره به حضور برخی مدیران و افراد دارای مسئولیت در میتینگ ها و نشست های انتخاباتی کاندیداها نیز گفت: ملاک و معیار در این راستا نیز قانون است.


وی ادامه داد: البته برای جلوگیری از بروز هرگونه شائبه ای دستور دادم که بررسی دقیق صورت گیرد و هر مدیری که در این مدت و تا زمان برگزاری انتخابات در نشست ها و جلسات نامزدی خاص شرکت کرده به هیچ وجه مسئولیتی در امر برگزاری انتخابات نداشته باشد.


استاندار در ادامه به معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی و رئیس ستاد انتخابات استان ماموریت داده که با جدیت رصد کند که اگر فرماندار و یا بخشداری در متینگ های انتخاباتی شرکت کند در هیچ جایی از ستاد انتخابات و مجموعه انتخابات جایگاهی نداشته باشد.


استاندار در بخش دیگری از سخنانش خطاب به مجریان انتخابات گفت: در انتخابات نام نیک از خود بجا بگذارید و شما مردانه در انتخابات بایستید و مر قانون را عمل کنید و من هم مردانه حامی و پشت شما هستم،چرا که مردم تصمیم نهایی را در انتخابات می گیرند و ما فقط مجری و برگزار کننده انتخابات هستیم.


استاندار کهگیلویه و بویراحمد خطاب به بخشداران تاکید کرد که خود را وامدار و وابسته به هیچ شخص، جریان و گروه خاصی نکنند و محکم و با اقتدار به وظایف و مسئولیت خطیر خود در انتخابات عمل کنند و بدون شک مجموعه مدیریتی استان با تمام توان از این مدیر و یا فرماندار و بخشدار پاک دست، متعهد ، مسئولیت پذیر و امانت دار حمایت قاطع خواهند کرد.


وی انتخابات را صحنه همدلی، انسجام، غرور و صلابت دانست و برگزاری یک انتخابات باشکوه و با حضور حداکثری مردم و در تراز جمهوری اسلامی در روز دوم اسفندماه را ضروری برشمرد.


کلانتری تصریح کرد: هم اکنون بهترین همکاری و تعامل بین هیات های اجرایی و نظارت برای برگزاری یک انتخابات سالم و امن وجود دارد و با تدابیر لازم تمام منفذها برای هرگونه تخلف احتمالی مسدود شده است.


کلانتری با تاکید بر اینکه تحت هیچ شرایطی نباید به ارکان انتخابات خدشه ای وارد و یا شبهه ای در مراحل و فرآیند انتخابات ایجاد شود، تصریح کرد: مسائل طایفه ای، باندی، قومی، قبیله ای و حزبی در انتخابات جایی ندارد و قرار گرفتن بر مدار قانون و اجرای آن ملاک اصلی مجریان انتخابات  است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.