گروه: اخبار استان خبر: 139789 / تاریخ انتشار : 1398/8/26 ساعت : 08:06
رئیس سابق اداره ارشاد بهمئی در غرفه صبح زاگرس:

رقابت در حوزه کهگیلویه درون جریانی است/بهمئی ها تشکیلاتی از همه استان رأی می دهند /توقعات از عدل هاشمی پور بیشتر بود

درخشان گفت: امسال رقابت سخت است اما پیش بینی ها در این زمینه هنوز زود است و بعید نیست خیلی از چهره ها نه در کهگیلویه بلکه مرکز استان و سراسر کشور در صحنه انتخابات نباشد، این می تواند روزهای آخر معادلات را برهم بزند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با حضور در غرفه صبح زاگرس در نمایگشاه مطبوعات و رسانه استان به تشریح دو موضع نمایشگاه کتاب و انتخابات حوزه کهگیلویه بزرگ پرداخت.

 

امین درخشان گفت: از حضور غرفه پر رونق صبح زاگرس که در واقع از رسانه های در تراز انقلاب اسلامی ایران است، در نمایشگاه کتاب و مطبوعات استان تقدیر می کنم.

 

وی افزود:این نمایشگاه کتاب که در دوره نوزدهم است قرار نبود با توجه به شرایط اقتصادی و اعتباری حاکم بر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شود اما با تلاش و همت مجموعه همکاران در اداره کل به ویژه مساعدت ویژه دکتر آشنا، مسئول ارشد کشوری این نمایشگاه ها که در واقع به خود اجازه نداد نمایشگاه کتاب در سطح استان ما برگزار نشود، موفق به برپایی نمایشگاه شدیم.

 

درخشان با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد از لحاظ برگزاری نمایشگاه کتاب در سطح کشور، استان دوم یا سوم است گفت: در حوزه برگزاری نمایشگاه کتاب در کشور پیشرو هستیم، ما تاکنون 19 دوره نمایشگاه برگزار کردیم در صورتی که برخی استان ها با داشتن کلان شهر هنوز تعداد نمایشگاه های برگزار شده آنها به عدد دو رقمی هم نرسید.

 

این فعال فرهنگی اجتماعی ادامه داد: این ظرفیت در استان ما هست که هر ساله نمایشگاه کتاب برگزار شود که این خود نشان از رشد و بالندگی فکری و علمی استان ماست.

 

درخشان خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حاشیه این نمایشگاه حضور رسانه ها هم رونق بخش بود و بنده به عنوان اعضای ستاد تصمیم گیر نمایشگاه کتابِ سال استان، سماجت بسیار زیادی به خرج دادم که نمایشگاه مطبوعات هم برگزار شود.

 

وی گفت:برخی واهمه داشتند که ممکن است با توجه به اینکه در آستانه برگزاری انتخابات هستیم نمایشگاه مطبوعات برگزار نشود اما این دلیل خوبی نیست؛ رسانه همیشه رونق بخش مسائل سیاسی است به شرط آنکه اصول رسانه ای درچارچوب اصلی خود قرار بگیرد.

 

این فعال فرهنگی اجتماعی تصریح کرد:در بخش اطلاع رسانی بنده در دوره  سوم است که مدیر این کمیته هستم ؛هم در تبلیغات محیطی و هم در صدا و سیما و هم در فضای مجازی دو برابر سال های قبل تبلیغ کردیم و در سطح شهر یاسوج هم تعداد بیلبوردهایی که به تبلیغات نمایشگاه کتاب اختصاص دادیم 30درصد از سال های قبل بیشتر است.

 

درخشان گفت:باید پذیرفت مردم شرایط اقتصادی مناسبی ندارند، سال های قبل هم روزهای اول خلوت بود اما الان میزان حضور مخاطب در حد نرمال است.

 

وی در پاسخ به آخرین وضعیت تعیین مدیرکل ارشاد استان افزود:اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از استعفای دکتر دهبانی پور چند ماهی است که به صورت سرپرست اداره می شد ،بنده همینجا از زحمات نجفی که تاکنون در راستای انجام وظایف خود کوتاهی نداشتند،تقدیر و تشکر می کنم.

 

فعال فرهنگی اجتماعی در ادامه گفت:به نظر بنده دستگاه فرهنگ و ارشاد اسلامی نباید در گیر و دار مسائل سیاسی اینقدر معطل شود، اگر قرار است تصمیمی برای مدیریت آن گرفته شود، این همه زمان بری به صلاح نیست.

 

درخشان افزود: یکی از دلایل طولانی شدن این پروسه، معرفی گزینه های زیاد و دخالت های زیاد بود ؛خود مجموعه ارشاد اسلامی و حتی اصحاب فرهنگ،هنر و رسانه بر این اعتقادیم که یکی از خود مجموعه که با ساختار این سازمان آشنایی دارد، مدیر کل شود.

 

رئیس سایق فرهنگ و ارشاد شهرستان بهمئی در خصوص انتخابات حوزه کهگیلویه بزرگ گفت: واقعیت این است که منهای دوره قبل که مدیر ارشاد بهمئی بودم و نمی توانستم تحلیل مکتوب بنویسم، به ویژه ساختار انتخابات را بین مردم تحلیل می کردم و تقریبا تحلیل ها هم به واقعیت پیوست.

 

درخشان خاطرنشان کرد: انتخابات در این شرایط سیاسی و اینکه ما به نتیجه نهایی آن فکر کنیم که خروجی انتخابات کیست، زود است و شاید عقلانی نباشد اما شرایط حاکم بر فضای سیاسی حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ آنچه ما می بینیم، رقابت درون جریانی است، یعنی جریان اصولگرا، مشخص است آقای هاشمی پور بعنوان نماینده در صحنه حضور دارد و بدیهی است این حق را برای کاندیداتوری خود قائل است،آقای موحد هم مشخص است از خیلی وقت پیش در صحنه حاضر است، کاندیدای دیگری هم ممکن است به صحنه بیایند.

 

وی ادامه داد: در مقابل جریان اصلاح طلب هم با حساسیت و تنشی بیشتر با رقابتی درون جریانی حضور دارند ؛دو جریان انشقاقی در دو جبهه اعلام حضور می کنند تا جایی که میدانم آقایان دهبانی پور و کامرانی از دو طیف متفاوت اصلاح طلب شرکت می کنند.

 

درخشان گفت: امسال رقابت سخت است اما پیش بینی ها در این زمینه هنوز زود است و بعید نیست خیلی از چهره ها نه در کهگیلویه بلکه مرکز استان و سراسر کشور در صحنه انتخابات نباشد، این می تواند روزهای آخر معادلات را برهم بزند.

 

وی افزود: روی هم رفته تصمیم گیری و گمانه زنی ها هنوز زود است اما طبیعی است برای آقایان موحد و هاشمی شانس پیروزی بیشتر است ؛این دو نفر جریان های محکم و استخوان داری پشت آنهاست.

 

فعال فرهنگی اجتماعی تصریح کرد: از جریان اصلاحات چیزی که ما در دو سه دوره اخیر از این جریان دیدیم، 4 سال سیاسی حرف می زنند اما در یکی دو هفته انتخابات آن انسجام سیاسی خود را از دست می دهند و چه بسا بیشتر آنها پشت سر یکی از کاندیداهای اصولگرا قرار می گیرند و به آنها رای می دهند.

 

درخشان با تحلیلی از رفتار سنجی آراء مردم بهمئی گفت:بنده معتقدم در بهمئی تشکیلاتی تر از سایر شهرستان ها رای می دهند و بیشتر مردم این شهرستان محال است که خارج از تشکیلات خود رای دهند، بنابراین بنده با فضای قومیتی که در استان حاکم است نه اینکه بگویم در بهمئی این فضا اصلا نیست اما منهای دور قبل در همه ادوار اینطور بود که این شهرستان سیاسی تر و تشکیلاتی تر رای می دهند.

 

وی افزود: در دوره گذشته شرایط خاصی بر انتخابات حاکم شد، آقای موحد یکی دو روز از تبلیغات گذشته بود که به صحنه آمد،خیلی از افراد به لحاظ قومیتی کامرانی را حمایت کردند اما اصولگرا بودند اما بعید است این دور چنین تصمیمی بگیرند چراکه الان کاندیداهای اصولگرا شرایطی متفاوت تر از گذشته دارند .

 

فعال فرهنگی اجتماعی در مورد عملکرد نمایندگان کهگیلویه بزرگ گفت:برخلاف کسانی که عملکرد نظام را با نگاه منطقی و عادلانه نمی سنجند، طبق تحلیل و بررسی و نگاهی که به این مسائل دارم نه تنها در کهگیلویه بزرگ بلکه در استان و حتی سراسر کشور به نسبت گذشته فعالیت ها،آمارها و عملکردها قابل مقایسه نیست اما کافی نیست و مردم در مجموع به این عملکرد ها راضی نیستند.

 

درخشان افزود: ضعف در عملکرد ها بود که منحصر به حوزه کهگیلویه بزرگ هم نیست، همیشه نگاه قانون گذاری و قانونی گرایی به عملکرد نمایندگان نداریم که بخشی از نقد ها به این موضوع بر می گردد، هر چند پیگیری نماینده برای رفع مشکلات مردم لازم و ضروری است و باید هم در این زمینه نقد شوند.

 

وی گفت: در مجموع این نمایندگان هر کدام به نوبه خود زحمات زیادی کشیدند و کارهایی کردند، هر کدام هر کارنامه حداقلی دارد اما قطعا کاستی ها در دوره آنها هست ؛بنده فکر کنم هنوز مردم در این حوزه انتخابیه به این سمت نرفتند که حتما چهره های سیاسی قبل کنار گذاشته شود،این امر به دلیل عملکرد این افراد نیست بلکه دلیل آن نفوذ و ظرفیت سیاسی و ارتباطات مردمی این چهره هاست که در مردم تاثیر گذار است.

 

فعال فرهنگی اجتماعی خاطرنشان کرد:در واقع گمانه زنی های درست زمانی است که لیست تایید صلاحیت ها منتشر شود البته چیزی که بنده می بینیم انتظاراتی که مردم  در شعارهای تبلیغاتی از هاشمی پور داشتند حتی افرادی که پشت سر او بودند، توقعات آنها برآورده نشد.

 

وی خاطرنشان کرد: در مسائل سیاسی سهم پایین فرزندان شهرستان های چهارگانه به نسبت گذشته در مرکز استان به عنوان یک انتقاد جدی به نماینده فعلی وارد است .

 

درخشان افزود:هاشمی پور باید از ظرفیت نمایندگی خود برای حضور نیروهای با ظرفیت بالا در سطوح مختلف بیشتر استفاده می کرد در مقابل این چهره موحد است که خیلی ها انتقاد می کنند که سن وی بالاست اما ما بایستی در این زمینه به قانون تمکین کنیم وقتی قانونی اجازه دهد قطعا این حق برای حضور هر فرد در عرصه باقی می ماند.

 

وی گفت: موحد در انتخابات گذشته با حضوری 5روزه کف رای سالهای پیش خود را کسب کرد  با وجود اینکه انتخابات شهرستان بهبهان بیشترین ضربه را به آراء موحد زد که بخشی از آراء وی به سبد کاندیدهای این حوزه انتخابیه ریخته شد.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.