گروه: اخبار استان خبر: 139494 / تاریخ انتشار : 1398/8/14 ساعت : 13:32

گلایه شهروندان باشتی از سد معبر مغازه داران این شهر+تصاویر

امروزه سد معبر یکی از مشکلات حل نشدنی شهرداری هاست شهرداری‌ موظف است از معابر به عنوان ملک عمومی حفاظت کرده و آن را برای استفاده عموم آماده نگه داشته و از تجاوز به معابر و پیاده روها که حق طبیعی هر شهروندان است جلوگیری نماید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پیامبر اکرم (ص) فرمودند: « کسی که سدمعبرکند و مانع عبور رهگذران شودازرحمت خدابه دوراست».

اگر چه تجاوز وسایل نقلیه به محدوده پیاده‌روهـا یا اشغال خیابان‌ها توسط اشخاص برای کسب‌وکار و یا قراردادن کالا‌ها، مغایر قانون شهرداری‌است ولی به عادتی مالوف درشهذ باشت تبدیل شده ،وبه راحتی شاهد سد معبر توسط سوپرمارکت‌ها، میوه فروشی‌ها، کتابفروشی ها،خشکبار فروشی ها که بساط کاسبی شان همواره سهم مردم را از پیاده رو و خیابان اشغال می‌کند هستیم .

اگر بخواهی در این عرض کوتاه معبر که برای عابرین پیاده تعبیه شده است عبور کنی باید حوصله به خرج داده و یا با استفاده از نیروی بدنی و قوی از بین جمعیت خود را خارج کنی اگر روبرو هم یک جنس مخالف عبور کند باید توقف کرد تا وی عبور کند .

در بشترجاهای خیابان اصلی شهر باشت که تمام بانک های این شهر و بیشتر ادارات آن در همان خیابان  است فاصله عبور از عابر پیاده جلوی مغازه داران به یک متر هم نمی رسد، که همین امر باعث شده است شهروندان از این موضوع گلایه داشته باشند.

بارها برای بسیاری از ما پیش آمده که هنگام عبور در مسیر پیاده‌رو به دلیل سد معبر به‌ناچار مدتی صبر کرده یا این‌که مسیر را به سمت خیابان تغییر داده‌ و مشکلاتی را هم برای خود و هم برای وسایل نقلیه به‌وجود آورده‌ایم و طبیعی است که این عمل احتمال بروز حادثه را نیز به همراه دارد، این درحالی است که مشتری برای خرید  به  مغازه ها می آید تردد عملا سخت است وبایدمسیرخود راتغییر دهند وازخیابان اصلی که هیچگونه پل عابر پیاده درآن نیست حرکت کنند.

 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.