گروه: اخبار استان خبر: 139246 / تاریخ انتشار : 1398/8/17 ساعت : 12:27
گزارش خبری

مسئولان تر وخشک را در منطقه لاکچری نشین سروک با هم نسوزانند+تصاویر

مردم شهر یاسوج انتظار دارند مسئولان برخورد با کوهخواری و زمین خواری در منطقه سروک را در دستور کار قرار دهند اما تر و خشک را با هم نسوزانند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، سروک یکی از مناطق اطراف شهر یاسوج بوده که مدتی است آوازه زمین خواری و کوه خواری در آن بلند شده است و مسئولان نیز گاهی واکنش هایی نشان داده اند و تصمیم بر این شد که با این کوهخواری در سروک برخورد شود.

سروک را خیلی ها به بالا شهر بودن می شناسند چرا که پر از خانه هایی است که بیشتر شبیه کاخ هستند تا اینکه یک منزل مسکونی و عادی باشد، خانه هایی که اگر فقط نمای بیرون برخی از آن ها را محاسبه کنیم می توان با پولش یک خانه دیگر ساخت!.

کوهخواری و زمین خواری موضوعی است که در سروک رونق پیدا کرده و تا کنون هیچ برخوردی با آنها نشده است، افرادی که زمین های کشاورزی را برای ساخت خانه و کاخ و منافع خود تخریب می کنند و برخی نیز کوه را می شکافند تا درون آن کاخی بنا کنند و تنها چیزی که در این جا مهم است منافع سازنده کاخ و خانه است.

اینکه نسل آینده ما نیز از این کوه و این زمین چه حقی دارند برای این افراد مهم نیست بلکه موضوع مهم این است که مکانی دنج را در میان کوه و درختان برای استراحت و آرامش خود ایجاد کنند و یا چند ماهی از سال را در این مکان بگذرانند و دیگر مهم نیست که این کوه و درختان چگونه از بین می روند.

می توان گفت که سروک به دو بخش تبدیل شده است یک بخشی است که مثل شهر بافت شهری دارد و بخشی دیگر نیز هستند که در میان زمین های کشاورزی خانه و ویلا ساخته شده است.

در سروک در کنار این کاخ ها، خانه هایی نیز هستند که سال های قبل ساخته شده اند، شاید در کوه ها واقع شده اند اما از قدیم وجود داشته اند و نوساز نیست چرا که در قدیم همچون امروز محیط زیست و کوهخواری اهمیت و ارزش آن چنانی نداشت و امروز این موضوع به یک موضوع مهم و جهانی تبدیل شده است.

انتظار می رود که مسئولان قضایی استان منطقه سروک را فراموش نکنند و به جد این موضوع را پیگیری کنند چرا که سروک در حال تبدیل شدن به منطقه ویلاهای لاکچری است اینکه چرا با آنها برخورد نمی شود جای سوال دارد.

هر چند که انتظار می رود مسئولان نظارتی اگر قرار است برخورد و نظارتی داشته باشند این موضوع را  نیز مد نظر قرار دهند که در کنار این برخورد با این افراد، ترو خشک را با هم نسوزانند شاید برخی از این ویلاها به تخریب نیاز داشته باشند اما برخی از خانه های قدیمی از گذشته بوده اند.

خانه هایی که از دور می توان متوجه شد که بافت قدیمی دارند و نیازی به تخریب ندارند اما کاخ های نوساز به یک نظارت جدی نیاز دارند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.