گروه: اخبار استان خبر: 138266 / تاریخ انتشار : 1398/7/17 ساعت : 07:58

ردپای یک فرد با نفوذ در تبدیل خیابان به ملک شخصی/ حفاری غیرمجاز خیابان 12 متری برای رسیدن به پارکینگ+تصاویر

در یک نمونه از قانون شکنی ها در خیابان ارم 10 و دومین فرعی آن خیابان 12 متر است، اما طبق گفته ساکنان برخی افراد که ردپای یکی از افراد بانفوذ در این موضوع هم دیده می شود، اقدام به حفاری و مصادره کردن خیابان برای تبدیل شدن به حریم ملک شخصی خود کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ قانون در امور مختلف سبب نظم و ایجاد آرامش در جامعه می شود، ضرورت وجود قانون به قدری اهمیت دارد که ادامه بقا و دوام جوامع مختلف به این موضوع وابسته است.

 

در همین خصوص برخی قانون شکنی ها علاوه بر جنبه های جرم بودن، سبب پایمال کردن حقوق دیگران می شود.

 

در یک نمونه از قانون شکنی ها در خیابان ارم 10 و دومین فرعی آن خیابان 12 متر است، اما طبق گفته ساکنان برخی افراد که ردپای یکی از مسوولان در این موضوع هم دیده می شود، اقدام به حفاری و مصادره کردن خیابان برای تبدیل شدن به حریم ملک شخصی خود کرده است.

 

در همین خصوص شهروندان این خیابان برای انعکاس مشکلات ناشی از حفاری های غیر مجاز در این خیابان گفت و گوهایی با پایگاه خبری صبح زاگس داشته که مشروح آن در زیر آمده است.

 

یکی از ساکنان این خیابان بیان کرد: طبق نقشه تهیه شده توسط منابع طبیعی خانه های مسکونی در این خیابان حالت پلکانی داشته، و خانه ها در مجاورت خیابان 12 متری قرار دارد، اما مشاهده شده تعدای از ساکنان با حفاری حریم خیابان را نقض کرده، و به نوعی آن را تبدیل به ملک شخصی خود کرده اند.

 

کرم نیا گفت: بنده حدود 20 سال است که از طرف شهرداری پروانه تهیه کرده ام، از طرفی برای پیگیری هایی که از طریق شهرداری، سازمان بازرسی، دیوان عدالت اداری، استانداری، دفتر فنی استانداری برای مشکل حفاری های غیر مجاز داشته ام، اما نتیجه ای نگرفته ام.

 

وی افزود: مشکل حفاری ها سبب شد که بنده نتوانم ملک شخصی را در آن ساخت و ساز کنم و اگر 20 سال پیش قرار بود با 5 میلیون تومان ساختمانم را احداث کنم، اما امروز بالای 5 میلیارد تومان جوابگو نیست که باید پرسید این اختلاف هزینه را چه کسی پاسخگو خواهد بود یا باید جبران کند.

 

از دیگر ساکنان این خیابان عنوان کرد: حدود 15 الی 16 سال پیش، در نقشه ها و طرح ها این خیابان  12 متری معرفی شده، و طبق گفته ساکنان این فرعی و دیگر شهروندان یکی از اهالی،  خیابان را به دوبخش کوچکتر تبدیل کرده است و این خیابان را به ارتفاع 3 متر خاکبرداری کرده است.

وی افزود: ساکنان این خیابان درخواست چندانی ندارند اما چون حق و حقوق آنها پایمال شده است، خواستار رسیدگی و اختصاص فضایی برای خیابان هستند، برای رسیدگی به وضع این خیابان باید کسانی که مرتکب تخلف شده اند و به احتمال اگر مسوولان شهری در شهرداری در دوره های گذشته مجوزی برای چنین کار خلاف قانونی داده باشد باید جوابگوی خسارت ها باشند.

 

ازدیگر ساکنان این خیابان گفت: افرادی که در این خیابان سکونت دارند، حریم 12 متری را رعایت کرده، اما فردی در این خیابان با توجه به نفوذی که داشته است حریم خیابان را تبدیل به دو خیابان 6 متری کرده است، این خیابان ها به صورت پلکانی است، اما این فرد با حفاری برای خانه مسکونی خود درب پارکینگ قرار داده است.

وی بیان کرد: این فرد با نفوذ، 2 الی 3 متر خیابان را حفاری کرده است، برای ساختن حیات خلوت برای ملک شخصی خود قرار داده است.

 

وی افزود: برای این فرد شبانه قصد آسفالت داشتند که توسط ساکنان جلوگیری به عمل آمد، بنابراین ساکنان این خیابان طالب قانون  و خواستار اجرای خیابان 12 متری هستند.

 

از دیگر ساکنان این خیابان بیان کرد: بنده در سال 91 در ارم 10 خانه ای را خریداری کردم و پروانه ساختمانی که توسط شهرداری صادر شده است و دارای خیابان 12 متری است، اما برخی از ساکنان بدون اطلاع شهرداری بخشی از این خیابان را خاکبرداری کرده و به نوعی محل تردد برای خودروی بنده بسته شده است، و محل تردد فعلی در زمین شخصی آقای کرم نیا عبور می کنم، بنابراین در خصوص این مشکلات شهرداری باید ورود کرده و در جهت حل مشکل اقدام کند.

 

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

 
 
 
 

 

 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.