گروه: اخبار استان خبر: 137232 / تاریخ انتشار : 1398/6/26 ساعت : 10:26
در نشست شورای اداری بویراحمد مطرح شد

برگزاری بیش از 200 برنامه در هفته دفاع مقدس در استان/انتقاد فرماندار از ارائه جنس های بنجل در نمایشگاه های فصلی/هشدارهای فرمانده نیروی انتظامی دربار استفاده شخصی از خودروهای اداری/دستگاه ها بی خیال ستاد اربعین نباشند

فرماندار گفت: باید از مشکلاتی که در گذشته رخ داده است جلوگیری شود موضوعات ایمنی کمربندی یاسوج نیز بر طرف شود دستگاه ها بی خیال ستاد اربعین نباشند این ستاد مربوط به یک دستگاه نیست هر دستگاهی به نسبت به گذشته باید کارهایی را انجام دهند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز نشست شورای اداری شهرستان بویراحمد با حضور مدیران دستگاه های مختلف در فرماندار این شهرستان برگزار شد.

 

فرمانده سپاه ناحیه بویراحمد در این نشست گفت: همایش پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت   که در هشت سال جنگ حضور داشتند در استان و شهرستان ها برگزار می شود  این همایش اولین بار است که در استان و کشور برگزار می شود و هدف آن تجلیل از یادگاران هشت سال دفاع مقدس و حفظ ارزش های جمهوری اسلامی است افرادی که در آن زمان با وجود سن کم اما در نبرد حق علیه باطل حضور داشتند در بیانیه گام دوم انقلاب نیز این موضوع یعنی حفظ ارزش ها مطرح شده است.شاهینی ادامه داد: دبیر همایش رزمندگان فرمانده سپاه هر استان است و ریاست آن نیز استاندار است، 12هزار رزمنده و ایثارگر در شهرستان بویراحمد مستقر است که 7هزار نفر زیر شش ماه سابقه حضور در جبهه را دارند با توجه به اینکه این افراد تا کنون کمتر دیده شده اند در این همایش که در هفته دفاع مقدس برگزار می شود از آنها تجلیل می شود.در ادامه فرماندار بویراحمد گفت: باید تلاش کنیم این همایش را به خوبی برگزار کنیم همایش خوبی است افرادی که جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و بخشی از این امنیت مدیون رشادت های این افراد در آن زمان است دستگاه ها همکاری لازم را داشته باشند.

 

 مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان نیز گفت: هشت سال دفاع مقدس هشت سالی بود که گرچه مشکلاتی برای ایران ایجاد کرد اما برکاتی هم به دنبال داشت و تلاش داریم ارزش های دفاع مقدس زنده شود دفاع مقدس ارزش از خودگذشتگی و عشق به خاک ایران بود دفاع مقدس حاصل جانفشانی های بسیاری از خون هایی است که ریخته شده است
اکنون که به گام دوم ورود کردیم باید تلاش کنیم از افرادی که دفاع مقدس را شکل دادند تجلیل کنیم.

 


 سرهنگ آسمند بیان کرد: اگر به سوابق این عزیزان توجه کنیم نخبه هایی هستند که از هشت سال دفاع مقدس شکل گرفته اند این همایش در سطح استانی و کشوری نیز برگزار می شود و از آنها تجلیل می شود.


وی افزود: در هفته دفاع مقدس40عنوان برنامه و به صورت جزیی تر  226 برنامه در استان برگزار می شود ما دنبال این هستیم همان گونه که عاشورا باعث زنده نگه داشتن اسلام شد هشت سال دفاع مقدس نیز باعث تثبیت جمهوری اسلامی ایران شد، باید تلاش کنیم که زمینه برگزاری برخی از برنامه های دفاع مقدس در ادارات نیز فراهم شود.

 

پناهی معاون فرماندار بویراحمد در خصوص حضور موسسه خیریه نوآوران در لوداب گفت: در این خصوص خیلی از دستگاه ها هنوز پای کار نیامده اند این مصوبه  هنوز روی زمین مانده است، بیش از هزار پزشک متخصص در این موسسه هستند به مدت سه ماه با همه امکانات پزشکی و دندان پزشکی و  چشم پزشکی در این منطقه حضور پیدا می کنند یک هفته دیگر بیشتر فرصت نداریم بحث سلامت است موضوع مهمی است که نیاز است همکاری شود.فرماندار گفت: این یک فرصت خوب برای مردم است، بهترین متخصصین در آن بخش حضور پیدا می کنند این پزشکان امکاناتی نیاز دارند که باید همکاری لازم برای تجهیز آن فراهم شود دستگاه ها باید پای کار بروند محوطه سازی باید انجام شود، خواهش ما این است که بعد از سه جلسه این مشکلات بر طرف شود مدیران شهرستان با مدیرکل خودشان نواقصات را بر طرف کنند، شهرداری مارگون و کارخانه سیمان مارگون نیز باید همکاری لازم را داشته باشند.
در ادامه معاون فرماندار گفت: ستاد اربعین حسینی دستورالعمل بعدی جلسه است؛ از نوزده تا هفت آبان ثبت نام انجام می شود این ثبت نام در سامانه سماح الزامی است طبق روادید در این مدت نیازی به روادید ندارد موکب هایی باید در شهرستان باشد یه سال قبل از اقلید به یاسوج تصادف شد بیست نفر کشته شد مصوبه شد این جاده بسته شود که اتوبوس از این مسیر عبور نکند یا چهل نفر در امامزاده مختار مسموم شدند نیاز است تاسیسات کنترل شود که مشکلی ایجاد نشود.فرماندار  گفت: باید از مشکلاتی که در گذشته رخ داده است جلوگیری شود موضوعات ایمنی کمربندی یاسوج نیز بر طرف شود دستگاه ها بی خیال ستاد اربعین نباشند این ستاد مربوط به یک دستگاه نیست هر دستگاهی به نسبت به گذشته باید کارهایی را انجام دهند، ثبت نام در سامانه سماح الزامی است اگر اینگونه نشود ممکن است خیلی از خانواده ها در مرز برگشت داده شوند.

 

فرمانده سپاه ناحیه بویراحمد در ادامه نشست در خصوص رژه در هفته دفاع مقدس گفت: در هر کشوری نماد اقتداری وجود دارد که این روز را گرامی می دارند هفته دفاع مقدس از ۳۱شهریور ماه است که رژه نیروهای مسلح را داریم که اقتدار کشور را به نمایش می گذارند ساعت هشت صبح شروع برنامه رژه است جلوی سپاه فتح برگزار می شود فضاسازی یک موضوع مهم است مثلا ما در ایام شهادت امام جعفر صادق در استان عروسی داشتیم این به کم کاری ما بر می گردد که فضا سازی انجام نمی شود که مردم مطلع شوند مثلا در شب  شهادت است وقتی از این فرد پرسیدیم چرا در این روز عروسی  گرفتید می گفت اصلا نمی دانستم.وی افزود: عملیات طریق القدس در دهکده دفاع مقدس بازسازی می شود، برگزاری نمایشگاه در کنگره شهدا را داریم  و غرفه هایی ایحاد شده است سالن تیراندازی الکتریکی نیز در این نمایشگاه ایحاد شده است غبارروبی گلزار شهدا و سرکشی از خانواده شهدا و ایثارگران، همایش پیاده روی خانواده ها، مسابقات ورزشی و تجلیل از شهدای ورزشکار را داریم.

 


 فرماندار بویراحمد در ادامه گفت: دستگاه ها تبلیغات محیطی ادارات خود را  در خصوص دفاع مقدس فراموش نکنند.


دستور کار بعدی جلسه  فصل آغاز مدارس است.


 رییس آموزش پرورش شهرستان بویراحمد گفت: 4300 فرهنگی در شهرستان ساماندهی شده است، سال گذشته 71هزار دانش آموز داشتیم، امسال سه هزار دانش آموز  به این تعداد افزوده شده است،  570 فرهنگی قرار بود از استان وارد یاسوج شوند که این اجازه را ندادیم، در مقطع ابتدایی 210 فرهنگی کسری داشتیم 17تای آن تکمیل شده است.


حسن زاده ادامه داد: 31 شهریور جشن شکوفه ها و جشن غنچه ها و جشن جوانه ها را برگزار می کنیم، سال گذشته دو هزار میز و صندلی کمبود داشتیم امسال این کمبود ها  با کمک نماینده بویراحمد که تبلیغ هم نشود بر طرف شد.
 

رئیس آموزش و پرورش عشایر استان نیز گفت: 3600 دانش آموز عشایر داریم که بسته آموزشی یه این دانش آموزان داده می شود.

 

رئیس آموزش پرورش استثنایی گفت: هفت گروه دانش آموز استثنایی داریم در واقع مدارس استثنایی از اول تیرماه کار خود را آغاز می کنند، 12هزار دانش آموز اول ابتدایی را برای انها سنجش برگزار می کنیم ، 2 هزار و 500 دانش آموز پیش دبستانی داریم که در حال سنجش آنها هستیم، آموزش پرورش استثنایی ناشناخته است و باعث شده است در خیلی از موارد کمبود هایی وجود داشته باشد.


 فرماندار بویراحمد در خصوص ایاب و ذهاب دانشجویان گفت: تنها مرکز استانی بودیم که خط ویژه اتوبوس نداشتیم امسال ناوگان اتوبوسرانی نوسازی شده است، همیشه دانشگاه ها از هزینه بالای ایاب ذهاب گله مند بودند که برای این موضوع خطوط اصلی به گونه ای شده است که دانشجویان در کنار مردم سوار شوند جاده هایی که به دانشگاه ها وصل می شود نیز می‌توان از ظرفیت تاکسی رانی استفاده شود.

 

فرمانده انتطامی شهرستان بویراحمد با هشدار به مدیران استانی و شهرستانی گفت: از خودروهای ادارات برای موارد شخصی از جمله جا به جایی خانواده ها استفاده نکنید چرا که ما مجبور می شویم برخورد کنیم.

سرهنگ بازیان گفت: موضوعی که شاید برخی بگویند به ما ارتباطی ندارد در خصوص سیل است سال گذشته دیدیم که چه اتفاقاتی رخ داد و بخشی از توان ما برای این موضوع به کار گرفته شد خواهش ما این است که جدول های مناطق مختلف تمیز شوند که مشکلی ایجاد نشود.

 


وی در خصوص مامورانی که برای خواندن کنتور های آب، برق و گاز به خانه ها مراجعه می کنند گفت: دستگاه های اجرایی برای این افراد کارت مشخص صادر کنند گاهی مواردی گزارش داده شده است این افراد شب هنگام برای خواندن کنتور ها مراجعه می کنند و صاحب خانه کارت خواسته و مامور کارتی نداشته ارائه دهد برای جلوگیری از برخی سوء استفاده ها نیاز است این افراد کارت شناسایی مشخص داشته باشند.


بازیان به سفر مسئولان کشوری به استان خبر داد و گفت: نیازی نیست که در یک سفر تعداد زیادی خودرو همراه آنها باشد.


وی افزود: گاهی همایش هایی در شهر یاسوج برگزار می شود و دقیقه نود برای تامین امنیت آن با ما تماس می گیرند در حالی که باید از قبل با فرمانداری هماهنگی ها برای این همایش ها انجام شده باشد نه اینکه دقیقه نود به ما اطلاع دهند.

 

فرماندار بویراحمد در ادامه گفت: هیچ دستور العملی برای استفاده از خودروهای دولتی برای مدیران و خانواده آنان در خارج از وقت اداری وجود ندارد،  مصوبات شورای تأمین لازم الاجرا است و اجرا نکردن آن بار حقوقی و قانونی دارد.


شاهرخ کناری در ادامه به فصل بارندگی و احتمال وقوع سیل، اظهار کرد: دستگاه‌های متولی و شهرداران از همین الان اقدام به لایروبی کانال‌ها و مسیر سیلاب‌ها بکنند. اگر سال گذشته لایروبی‌ها به موقع انجام می‌گرفت. ما آن مشکلات را نداشتیم.


وی درباره برگزاری نمایشگاه های فصلی گفت: نمایشگاه‌ها معضلی برای شهرستان شده است که علاوه بر رعایت نکردن موضوعات بهداشتی، باعث ایجاد ترافیک نیز می شوند، اگر قرار است نمایشگاهی در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شود، باید مقدمات لازم را فراهم کنید. گاهاً در این نمایشگاه‌ها جنس بنجل ارائه می‌دهند و دوماً قیمت کالاهای این نمایشگاه‌ها نیز با بازار فرقی ندارد. در همچنین موقع‌ها نباید مردم متضرر شوند و نیروی انتظامی ما هم به دردسر بیفتد. و مردم هم عمدتاً ناراضی هستند.

 

تصاویر تکمیلی این نشست در ادامه آمده است:

 
 
 
 
 
 
 
 
 


انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.