گروه: اخبار استان خبر: 137084 / تاریخ انتشار : 1398/6/23 ساعت : 12:02
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی خبر داد

فعال بودن پروژه‌های بهداشت و درمان در کهگیلویه/ رعایت قانون و شفافیت مهمترین رویکرد دانشگاه در دوره جدید/ 16 میلیارد تومان برای بهبود وضعیت بهداشت و درمان کهگیلویه اختصاص یافت

پورانفرد گفت: در چهار ماه اخیرحدود 13 میلیارد تومان جهت پروژه های عمرانی و مبلغ 3 میلیارد تومان نیز جهت مطالبات پرسنلی کهگیلویه بزرگ اختصاص یافته است که نشان از توجه ویژه تیم مدیریتی جدید نسبت به این منطقه دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس روند اجرایی پروژه‌های کهگیلویه بزرگ در سال‌های اخیر مورد بحث و جدل فراوانی بوده است، جلال پوران فر سرپرست جدید معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص وضعیت این پروژه ها در چند ماه اخیر توضیحاتی ارائه داده است.

 

پورانفرد در خصوص بیمارستان چرام گفت: عملیات اجرایی بیمارستان چرام 6 فروردین ماه 96 بدون داشتن نقشه مصوب، موافقت اصولی و پروانه ساخت و حتی بدون رعایت شرایط قانونی برگزاری مناقصات و صرفا تحت فشارهای سیاسی آغاز شد، پس از واگذاری غیرقانونی به پیمانکار خاص و اجرای تسطیح و دیوار کشی زمین توسط وی با دخالت سازمان بازرسی استان، عملیات اجرایی متوقف شد.

 

وی افزود: با روی کارآمدن سرپرست جدید دانشگاه و سیستم مدیریتی جدید تلاش ها جهت احقاق حق مردم شریف چرام از سر گرفته شد و نهایتا با اخذ مجوزهای قانونی وزارت بهداشت و موافقت سازمان بازرسی این بیمارستان 16 شهریورماه 98 با هدف انتخاب پیمانکار به مناقصه عمومی گذاشته شد.

 

پوران فرد در خصوص دلیل تاخیر دو ماهه در طول دوره مدیریت جدید نیز گفت: علت این تاخیر، انجام مراحل فنی از جمله تهیه نقشه استاندارد، گمانه زنی زمین و برآورد اولیه است که پس از طی این مراحل به انجام رسید، برآورد اولیه جهت ساخت فاز اول این بیمارستان بالغ بر 45 میلیارد و 200 میلیون ریال و زمان بازگشایی پیشنهادات هفتم مهر ماه است و بعد از این زمان و ابلاغ قانونی به پیمانکار عملیات فاز اسکلت بندی بیمارستان شروع خواهد شد، ضمنا در صورت نیاز تمام مستندات و تذکرات سازمان بازرسی در مورد اجرای غیر قانونی این بیمارستان از ابتدا تاکنون در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.

 

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی در مورد دیگر پروژه های کهگیلویه بزرگ گفت: مهمترین پروژه هایی که در این حوزه در حال انجام است عبارتند از کلینیک ویژه و تخصصی دهدشت که پیشرفت بالای 97 درصد دارد و علیرغم اینکه پیمانکار، پروژه ها را به صورت غیر فعال درآورده بود طی چند جلسه با پیمانکار، روند اجرای پروژه فعال شد، پروژه مرکز درمانی شهید بهشتی دهدشت نیز با پیشرفت بالغ بر 95 درصد، آموزشگاه بهورزی دهدشت با پیشرفت فیزیکی حدود 70 درصد، مرکز بستر درمانی دیشموک با 98 درصد، ساختمان اداری شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه با پیشرفت فیزیکی حدود 65 درصد، پایگاه سلامت دیشموک با  پیشرفت 90 درصدی و بیمارستان شهرستان بهمئی با پیشرفت فیزیکی بالای 85 درصد و در شهرستان لنده هم در صورت تحویل زمین مورد نیاز بیمارستان، در اسرع وقت نسبت به مشخص شدن پیمانکار اقدام قانونی خواهد شد، همچنین هفت پروژه ویژه پایگاه سلامت شهری دهدشت و قلعه رئیسی نیز تحویل موقت شده است.

 

وی افزود: در ماه گذشته همچنین جهت راه اندازی سیستم گرمایشی و سرمایشی بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت بالغ بر 3 میلیارد و سیصد میلیون تومان به این بیمارستان تخصیص داده شد، علاوه برآن مبلغ 2 میلیارد تومان برای راه اندازی بخش های اورژانس و زایشگاه این بیمارستان  اختصاص یافت و مبلغ 3 میلیارد تومان با همکاری معاونت توسعه وزارت جهت پرداخت کارانه معوق پرسنل و پزشکان به این بیمارستان پرداخت شده است.

 

پوران فرد گفت: به طور خلاصه عرض کنم  در چهار ماه اخیرحدود 13 میلیارد تومان جهت پروژه های عمرانی و مبلغ 3 میلیارد تومان نیز جهت مطالبات پرسنلی کهگیلویه بزرگ اختصاص یافته است که نشان از توجه ویژه تیم مدیریتی جدید نسبت به این منطقه دارد، خواهش سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی از یاسر هاشمی مدیر عامل بنیاد خیریه رها در سفر اخیرشان به استان برای توجه ویژه به کهگیلویه بزرگ نیز شاهد مهمی بر این مدعاست.

 

وی در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: مدیریت جدید دانشگاه علوم پزشکی استان  با رویکرد شفاف سازی و اجرای صحیح قانون شروع به کار کرده و تمام تلاش تیم مدیریتی جدید بر این است که خدماتی در خور شان و منزلت هم استانی های عزیزمان ارائه شود.

 

پوران فرد ادامه داد: قطعا تغییرات تیم مدیریتی جدید در همین جهت بوده و با خرد جمعی و استفاده از نیروهای کارآمد و همدل با دولت و همسو با سیاست های وزارت بهداشت صورت پذیرفته و این روند تا اجرای کامل برنامه مدیریتی جدید ادامه خواهد داشت و البته ممکن است این روند به مذاق برخی ها خوش نیاید. اما داور و ناظر حقیقی همه اعمال ما خداوند حکیم است و برای راستی آزمایی و درک صواب و ناصواب بودن ادعاها و عملکرد ما، مردم بهترین قاضی هستند.


وی در ایان گفت: در آخر لازم می دانم آیه 12 سوره حجرات را یادآوری نمایم؛ که خداوند تبارک و تعالی می فرمایند: ای اهل ایمان، از بسیار پندارها در حق یکدیگر اجتناب کنید که برخی ظنّ و پندارها معصیت است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.