گروه: اخبار استان خبر: 136864 / تاریخ انتشار : 1398/6/18 ساعت : 13:20
در نشست شورای معادن و بخش خصوصی کهگیلویه وبویراحمد مطرح شد

گلایه های استاندار در حضور معاون ویز صمت و هیئت ایمیدرو/بوروکراسی اداری و وثایق سنگین بانکی اصلی ترین مشکل سرمایه گزاران

حسین کلانتری در این نشست با بیان اینکه سال ها بی توجهی به کهگیلویه و بویراحمد باید جبران شود، افزود: با برگزاری جلسات بدون خروجی مخالفم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نشست مشترک شورای معادن و گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در سالن جلسات استانداری کهگیلویه وبویراحمد برگزرار شد.

 

گلایه سرمایه گذاران از بوروکراسی اداری در استان

در این نشست مهم ترین مشکل سرمایه گذاران از جمله عدم دریافت تسهیلات، وثایق سنگین بانکی و بوروکراسی اداری عناون شد که پس از بیان این مشکلات از زبان سرمایه گذاران و نمایندگان بخش خصوصی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیئت همراه قول مساعدی برای پیگیری و رفع این مشکلات دادند.

 

از نکات نکته قابل توجه این نشست حضور هیئت عالی رتبه "ایمیدرو" و معاون وزیر صمت در استان بود که پای درد و دل سرمایه گذاران نشستند.

 

گفتنی است سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شناخته‌شده به عنوان "ایمیدرو"، شرکت هلدینگ دولتی فعال در بخش معدن ایران است. ایمیدرو دارای ۸ شرکت اصلی و ۵۵ شرکت عملیاتی در زمینه صنایع فولاد، آلومینیوم، مس، سیمان و مواد معدنی است.

 

با برگزاری جلسات بدون خروجی مخالفم

حسین کلانتری در این نشست با بیان اینکه سال ها بی توجهی به کهگیلویه و بویراحمد باید جبران شود، افزود: با برگزاری جلسات بدون خروجی مخالفم و باید براساس یک برنامه زمان بندی شده نسبت به ساماندهی وضعیت معادن استان اقدام شود.

 

اکتشافات معدنی استان به ۱۰ هزار کیلومتر مربع ارتقا می یابد


کلاننتری با تاکید بر اینکه اولویت ما حمایت از بخش خصوصی است، گفت: اکتشافات در حوزه ظرفیت های معدنی استان پس از ۳۷ سال و در عرض یک سال از ۳هزار کیلومتر مربع به ۱۰ هزار کیلومتر مربع خواهد رسید.


وی بیان کرد: تضامین و وثیقه بانک‌ها جاهایی که تعاملی است اشکال ندارد ولی جایی که سختگیری می‌کنند اطلاع دهید تا کارشناس رسمی دادگستری کارشناسی کرده و این مبنا باشد چرا که کمک به بخش خصوصی در اولویت کار ما است‌.

 

استاندار کهگیلویه وبویراحمد خطاب به هیئت ایمیدرو در این نشست گفت: جبران کم توجهی ها تنها خواسته مسئولان استان از ایمیدرو بوده و تا پایان سال ۱۰ هزارکیلومترمربع اکتشاف معادن در استان محقق می شود.


کلانتری گفت: به این استان در حوزه معدن کم‌توجهی‌ها یا غفلت شده به گونه‌ای که از سال 61 تاکنون تنها سه هزار کیلومتر مربع مورد مطالعه اکتشافی قرار گرفته است.

 

هدف دولت سرپا نگه داشتن بخش خصوصی است

وی با اشاره به اینکه هدف دولت سرپا نگه داشتن بخش خصوصی است بیان کرد: واحدهای که برای راه اندازی و تکمیل خط تولید خود نیازمند دریافت تسهیلات هستند با همکاری مسئولان ایمیدرو می توانند تا پایان مهرماه تا سقف ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کنند.

 

کلانتری افزود: یکی از عمده مشکلات استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود غنی بودن از منابع و معادن بسیار، عدم مطالعه و آمایش دقیق از این ظرفیت ها است که با انجام مطالعات دقیق و آمایش سرزمینی می توان حداکثر بهره بری را در این خصوص داشت.

 

وی باین کرد: از نکات حائز اهمیت در این نشست تاکید بر روی این مسئله و احصای اطلاعات دقیق از ظرفیت های معدنی استان است تا بتوان گام های موثرتری برای توسعه استان، بخش خصوصی و ایجاد اشتغال برای جوانان این خطه برداشت.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.