گروه: اخبار استان خبر: 136837 / تاریخ انتشار : 1398/6/17 ساعت : 19:03
به همت بسیج دانشجویی و بسیج جامع پزشکی استان صورت گرفت:

خدمت رسانی به مناطقی که در بن بست گرفتار شده اند/بیمارانی که راه تردد به شهر ندارند

روستاهای تنگ الک به دلیل عدم برخورداری از راه ارتباطی مناسب که حتی زیر سازی نیز نشده است و وسایل نقلیه عادی قادر به ایاب ذهاب در این مسیر نیستند و برای ایاب و ذهاب حتما باید از ماشین ها شاسی بلند و دارای کمک دنده استفاده کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، گروه جهادی شهید جلیل بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با همکاری بسیج جامعه پزشکی به منطقه محروم  تنگ آلک از توابع بخش لوداب اعزام و به مردم نیازمند ارائه خدمات پزشکی و دارویی کرد.

 

پیش از این گروه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج با حضور در منطقه و برپایی اردوی جهادی اقدام به شناسایی و جمع آوری شناسنامه روستا کرده بودند؛ در بررسی های انجام شده دانشجویان جهادی از مشکلات پزشکی اکثر روستائیان که به مرحله نمود رسیده بود آگاه شدند.

 

پس از رایزنی ها و مکاتبات لازم با مسئول بسیج دانشجویی استان و مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تصمیم بر آن شد که گروه جهادی شهید جلیل به این منطقه اعزام و به مردم منطقه دره آلک که شامل 5 روستا و بیش از 40 خانوار هستند خدمات رایگان ارائه دادند.

گروه جهادی اعزامی شامل تیم پزشکی و پزشک متخصص به سرپرستی دکتر رضایی جانشین سابق بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد و تیم های دندانپزشکی، مامایی، پرستاری، دارو، تغذیه و مشاوره حضور داشتند.

 

در این اردو در بخش مامایی بیش از 30 بیمار، در بخش پزشکی 50 بیمار و در بخش دندان‌پزشکی به بیش از 40 بیمار خدمات پزشکی و دارویی ارائه‌شده است.

 

روستاهای تنگ الک به دلیل عدم برخورداری از راه ارتباطی مناسب که حتی زیر سازی نیز نشده است و وسایل نقلیه عادی قادر به ایاب ذهاب در این مسیر نیستند و برای ایاب و ذهاب حتما باید از ماشین ها شاسی بلند و دارای کمک دنده استفاده کنند؛ لذا بالا بودن هزینه ایاب و ذهاب و عدم مراجعه تیم پزشکی به این منطقه مردم را با مشکلات عدیده پزشکی مواجه کرده بود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ضمن تشکر از مسئول بسیج دانشجویی استان و مسئول بسیج جامعه پزشکی که در اردو حاضر شدند گفت : تعدادی مورد حاد پزشکی در بین بیماران روستا وجود داشت که چند بیمار نیاز مبرم به جراحی داشتند و  تعدادی دیگر نیازمند بستری شدن بودند و تحت مداومت درمانی هستند که با همکاری های انجام شده و تفاهم بین بسیج دانشجویی و بسیج جامعه پزشکی تمام هزینه های درمان این بیماران را بسیج جامعه پزشکی تقبل کرده است.

 

در زیر تصاویر بیشتر از خدمات این گروه جهادی را مشاهده می کنید.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.