گروه: اخبار استان خبر: 135905 / تاریخ انتشار : 1398/6/1 ساعت : 11:22
در گفتگو با مدیرعامل شرکت آبفای استان مطرح شد

بررسی آخرین وضعیت پروژه آب رسانی خان احمد باشت/توپی که در زمین پیمانکاران افتاد!

پاسره گفت: رشد فیزیکی این پروژه تا به امروز 50 درصد بوده است که متاسفانه اعتبارات لازم باوجود اینکه پیش بینی شده اما هنوز دریافت نشده است و ما منتظر این هستیم که این اعتبارات واگذار شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل  از باشت نیوز: در اولین روز های اسفند ماه سال 95 کلنگ زنی فاز دوم تامین و انتقال آب به دشت خان احمد باشت با حضور مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران و تعدادی از مدیران و مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.

 

طرح آبرسانی به سه هزار و۱۰۰هکتار از زمین های خان احمد باشت استان کهگیلویه وبویراحمد که در سال 95 آغاز شد بعد از گذشت سه سال از گلنگ زنی آن به علت موانعی هنوز به بهره برداری نرسیده است.

 

اعتبار پروژه تامین و انتقال آب به اراضی خان احمد ۱۰۰ میلیارد تومان بوده و مدت زمان اجراء آن ۲/۵ سال است که طی آن ۳۱۰۰هکتار از اراضی این دشت زیر کشت خواهد رفت.

 

با اجرای این طرح سه هزار و ۱۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی خان احمد و روستاهای اطراف آتحت پوشش قرار خواهد گرفت که قرار بود به مدت 2سال و نیم به بهره برداری برسد که بعد از گذشت سه سال خبری از افتتاح این طرح بزرگ  که باعث رونق و ایجاد استغال در این منطقه می شد نیست.

 

در همین رابطه مدیرعامل آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با باشت نیوز گفت: در سال گذشته برای این پروژه پیمانکاری در نظر گرفته شد که بخشی از تعهدات آن انجام گرفت ولی برای ادامه کار به خاطر افزایش قیمت ها و نرخ ارز نتوانست برای تکمیل آین پروژه همکاری کند، بعد از این ماجرا پیمانکار دیگری برای این پروژه در نظر گرفته شد ولی چون اعتبار لازم نداریم کار نیز متوقف شده است.

 

پاسره گفت: اعتبار لازم برای این طرح پیش بینی شده ولی هنوز دریافت نشده است چون مشکل اصلی برای ادامه این طرح بزرگ اعتبارات است، چون هر پیمانکاری که می آید یک بخشی را به جلو می برد اما چون اعتبار لازم وجود ندارد کار نیز متوقف می شود.

 

وی اظهار داشت: رشد فیزیکی این پروژه تا به امروز 50 درصد بوده است که متاسفانه اعتبارات لازم باوجود اینکه پیش بینی شده اما هنوز دریافت نشده است و ما منتظر این هستیم که  این اعتبارات واگذار شود.

 

مدیرعامل آبفای استان افزود: کار پروژه کار سختی هست و تا الان هم اگر اعتباری واگذار شده سعی کرده ایم جهت پیشبرد پروژه آن را هزینه کنیم و به جد دنبال هستیم که پیمانکار جدید برای آن در نظر بگیریم.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.