گروه: اخبار استان خبر: 134264 / تاریخ انتشار : 1398/5/8 ساعت : 10:17

آیا پرسپولیس به مهاجم خارجی نیاز دارد؟

تیم پرسپولیس در حالی به سراغ بازار خارجی برای جذب مهاجم رفته که منابع ارزی این تیم محدود است و شاید جذب گزینه ای جذاب تر، به سود این تیم باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس "ورزش سه"، نقل و انتقالات تابستانی باشگاه پرسپولیس به آخرین مراحل خود رسیده است. پس از انتخاب سرمربی، جذب ستاره، خرید بازیکن جوان، قراردادن سه مهره در لیست مازاد و... حالا با خرید مهاجم خارجی فهرست سرخپوشان تکمیل خواهد شد. این در حالی است که پرسپولیسی ها ۱۷ بازیکن بزرگسال را در اختیار دارند، سه مهره زیر ۲۵ را در لیست خود می‌بینند و با چند بازیکن جوان دیگر هم قرارداد بسته اند. نکته جالب این است که مهاجمان خارجی پرسپولیس در سال های اخیر عملکرد خوبی نداشته اند و بازیکنانی نظیر علیپور و طارمی بیشتر درخشیده اند.

 

۱۰ مهره هجومی در دست کالدرون

 

پرسپولیس در نیم فصل دوم لیگ هجدهم تیم بسیار پرستاره ای را در اختیار داشت و موفق شد با آن تیم قهرمانی لیگ و جام حذفی را تجربه کند. این در حالی است که تصور می‌شد با جدایی ۵ ستاره در دوران محرومیت، سرخپوشان شرایط سختی را داشته باشند اما آن ها با تدبیر برانکو از محرومیت عبور کردند و در زمستان با تقویت خود به استقبال نیم فصل دوم رفتند.

 

از آن تیم ماریو بودیمیر به خواست خود جدا شد. سروش رفیعی، مهدی شریفی و سعید کریمی نیز دیگر مهاجمانی بودند که پرسپولیس را ترک کردند. به جای این بازیکنان فرشاد احمدزاده و وحید امیری جذب تیم شدند.

 

اکنون کالدرون ۱۰ عنصر هجومی سرشناس را در فهرست خود دارد: «علی علیپور، مهدی ترابی، احمد نوراللهی، بشار رسن، وحید امیری، امید عالیشاه، فرشاد احمدزاده، امیر روستایی، محمد امین اسدی و سیامک نعمتی».

 

 

کالدرون مهاجم قدبلند می‌خواهد

 

گابریل کالدرون در مصاحبه های اخیر خود صراحتا اعلام کرده که به مهاجم نوک نیاز مبرمی دارد. او پیش تر گفته بود که دو بازیکن را به باشگاه معرفی کرده و روز گذشته نیز گفت: «امیدواریم مهاجم تا ۴۸ ساعت بعد اینجا باشد».

 

او همچنین بار دیگر به لزوم جذب بازیکن بلند قامت اشاره کرد و عنوان کرد: «از باشگاه خواستم یک مهاجم قدبلند باشد و گفتم که ترجیحا میتواند به عنوان بازیکن قرضی بیاید و باشگاه را تحت فشار نگذاشتم که حتما بخرند. چون فکر میکنم اینطوری منطقی تر است که بیاید و کیفیتش را نشان دهد و بعد خرید اتفاق بیفتد.»

 

این در حالی است که عده ای تصور می‌کردند با خرید وحید امیری و حضور مهره هایی نظیر ترابی، کالدرون نیازی به مهاجم نداشته باشد اما او گفت که «این بازیکنان را مهاجم نمی‌داند.»

 

آیا خرید مهاجم خارجی منطقی است؟

 

پرسپولیسی ها تاکنون ۳ خرید در فهرست بزرگسالان داشته اند. آن ها همچنین مربی جدید خود را با ارز خارجی جذب کردند و از طرف دیگر، بدهی سنگینی هم به برانکو ایوانکوویچ دارند. این در حالی است که هرروز درآمد دلاری باشگاه ها کمتر می‌شود و مشخص نیست در فصل جدید هم هواداران به چه شکل قرار است با سامانه هواداری همکاری کند.

 

حال در چنین شرایطی که پرسپولیس ۱۰ مهره هجومی در اختیار دارد و مهاجم نوکش نیز آقای گل این تیم است، آیا جذب مهاجم نوک خارجی نیاز اصلی سرخپوشان است و آیا بهتر نیست که قرمزها منابع خود را به شکلی بهتر هزینه کنند؟

 

 

نکته قابل توجه این است که کالدرون باتوجه به علاقه به سیستم ۴۳۳ دوست دارد یک مهاجم نوک باتجربه نیمکت نشین علیپور باشد، نکته ای که خودش نیز در مصاحبه دیروز گفت: «ما علاوه بر آقای علیپور بازیکنان جوان خوبی داریم اما بازیکن جوان هم باید فرصت و وقت باشد که خودش را نشان دهد. شما فکر میکنید بارسلونا و رئال با بازیکنان جوان قهرمان می‌شوند؟»

 

پرسپولیس در حالی برای خرید مهاجم خارجی اقدام کرده که جری بنگستون، گادوین منشا و ماریو بودیمیر در سه فصل مختلف نتوانستند به اندازه یک فصل علی علیپور گلزنی کنند. در تاریخ لیگ برتر نیز هر 4 آقای گل پرسپولیس یعنی علی دایی، محسن خلیلی، علی علیپور و مهدی طارمی ایرانی بوده اند و حالا باید دید مدیران پرسپولیس چه تصمیمی خواهند گرفت؟

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.