گروه: اخبار استان خبر: 130895 / تاریخ انتشار : 1398/3/21 ساعت : 08:18
امام جمعه موقت شهر لیکک:

مقاومت شاه کلید اقتدار ایران در چهار دهه گذشته/هزینه مقاومت به مراتب کمتر از هزینه سازش ذلت بار است

تجربه تلخ گذشته ایران و دیگر محورهای مقاومت نشان می دهد که تنها مقاومت راهگشاست؛باید بدانیم هزینه مقاومت همه جانبه به مراتب کمتر از سازش ذلت بار و بی نتیجه است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس امام جمعه موقت شهر لیکک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آوای ماغر با تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری در حرم امام (ره)، تنها راه مقابله با دشمنان را مقاومت و ایستادگی دانست.

 

حجت الاسلام علی مجاهدی نسب تصریح کرد:مقاومت به ‏عنوان  شاه کلید اقتدار انقلاب اسلامى در چهار دهه گذشته به شمار مى ‏رود و اهمیت آن  به‏ حدى است که دشمنان به‏ ویژه آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی براى ناکارآمد بودن مفهوم مقاومت به روش‏ هاى مختلفى متوسل می شوند.

 

وی افزود: دشمنان ما از اول انقلاب تاکنون با اعمال تحریم‏ هاى گسترده سعى دارند مدل مقاومت را بعنوان مدلی موفق در برابر زورگویی نظام سلطه، ناکارآمد جلوه دهند.

 

حجت الاسلام مجاهدی نسب خاطرنشان کرد: این مدل در طول تاریخ معاصر نمونه ‏هاى موفق زیادى دارد و ادبیات مقاومت در منطقه و جهان بر عکس ادبیات شکست خورده سازش ادبیاتی منطقی و موفق است.

 

وی گفت: کشورهایى که مقاومت در برابر نظام ناعادلانه حاکم بر عرصه بین ‏الملل و مقابله با نظام استکبار را در پیش گرفتند، از ظرفیت ‏هاى داخلى خود در راستای ارتقاى نفوذ منطقه‏ اى و جهانى به ‏خوبى استفاده کردند و ملت هایی که عکس این ادبیات را پیش گرفته و سازش اختیار کردند، اقتدار و استقلال خود را در منطقه و جهان از دست دادند.

 

امام جمعه موقت شهر لیکک افزود:بررسى تنها چند نمونه تاریخى نشان دهنده این است که سازش براى کشورها پر هزینه تر و ناکارآمدتر از  مقاومت است.

 

وی گفت: کشور ایران در دوران رژیم پهلوى سازش با آمریکا را در پیش گرفت و در عرصه منطقه ‏اى و جهانى سرسپردگى کامل به آمریکا را انتخاب کرد. در واقع تصور در این رژیم این بود که با تسلیم شدن مطلق در برابر آمریکا مى‏توان استقلال کشور را حفظ کرد و در عرصه منطقه‏ اى نیز تأثیرگذارى داشتاما نتیجه تصیم اشتباه آنها این شد که همه ثروت‏ هاى داخلى توسط آمریکا به غارت رفت و  در پایان با خدشه دار شدن عزت و اقتدار کشور، این رژیم سرسپرده هم نابود شد.

 

 مجاهدی نسب حکومت خائن آل سعود را مدل دیگر سازش با استکبار عنوان کرد که تجربه رژیم پهلوی و دیگر رژیم های سرسپرده به آمریکا، شکست و فروپاشی آنها را در آینده نزدیک به روشنی به اثبات می رساند.

 

وی افزود: یکى دیگر از الگو‏هاى شکست خورده سازش در برابر استکبار، سازش یاسر عرفات، رئیس جنبش آزادى بخش فلسطین با رژیم صهیونیستى در سال ۱۹۸۸ است؛عرفات بعد از چند سال مبارزه و مقاومت، در اقدامى غیرمنتظره به کاخ سفید رفت و با سران این رژیم غاصب مذاکره علنی داشت اما نتیجه این مذاکره امضاى اعلامیه اسلو بود که با این کار تمامى تلاش‏ هاى رزمندگان و خون شهداى مقاومت فلسطین پایمال شد و هیچ امتیازی هم برای آنها به دست نیارود.

 

امام جمعه موقت شهر لیکک تصریح کرد:سران کشورهای عراق، مصر، لیبی و حتی تشکیلات خود گردان فلسطین به عنوان طلایه دار محور مقاومت با متوسل شدن به سران استکبار چیزی جز ذلت و خاری و در نهایت نابودی حکومت های خود، دستاورد دیگری نداشتند.

 

حجت الاسلام مجاهدی نسب افزود:در مورد ایران هم در چهار دهه گذشته هر زمان که ما با مقاومت در برابر زیاده ‏خواهى‏ هاى دشمن رفتار کردیم، نتیجه در راستاى منافع ملى رقم خورد و هر زمان بنابر اصرار برخى گروه ‏هاى سیاسى، با نرمش ‏هایى در برابر آمریکا مواجه شدیم، خسارت‏ های سنگینی به کشور وارد شد که نمونه واضح آن برجام و تبعات آن است.

 

وی گفت: بعنوان نمونه در مسأله برجام با وجود هشدارهاى مکرر رهبر معظم انقلاب مبنی بر عدم اعتماد به آمریکا، دولت دکتر روحانى اصرار به مذاکره داشتند و در این مسیر امتیازاتى به دشمن واگذرار شد اما نتیجه این اصرارها، بد عهدی آمریکا و خروج این کشور از برجام بود که خسارت‏ هاى زیادى به خصوص در حوزه سیاسی و اقتصادی به کشور ما وارد شد.

 

حجت السلام مجاهدی نسب در پایان گفت:آمریکا برای دست یافتن به تمامی اهداف خود باز هم با خدعه و نیرنگ به دنبال مذاکره با ایران است اما تجربه تلخ گذشته ایران و دیگر محورهای مقاومت نشان می دهد که تنها مقاومت راهگشاست؛باید بدانیم هزینه مقاومت همه جانبه به مراتب کمتر از سازش ذلت بار و بی نتیجه است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.