گروه: اخبار استان خبر: 119109 / تاریخ انتشار : 1398/2/26 ساعت : 14:55
در نشست شورای سلامت بهمئی عنوان شد:

مرگ سالانه 1100نفر در استان به علت بیماری های غیر واگیر/ اجرای طرح "بسیج ملی کنترل فشار خون" در بهمئی+تصاویر و فیلم

نشست شورای سلامت بهمئی با موضوع آمادگی برای اجرای طرح "بسیج ملی کنترل فشار خون" در شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛نشست شورای سلامت بهمئی صبح امروز با حضور فرماندار و اعضای شورا در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد.

 

این نشست با موضوع آمادگی برای اجرای "بسیج ملی کنترل فشار خون" که طرح جدید وزارت بهداشت برای شناسایی و کنترل فشار خون در جامعه است،برگزار شد.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان بهمئی در این نشست با اشاره به سهم و جایگاه مرگ و میر در بیماریهای غیر واگیر گفت: سالانه  156هزار نفر در ایران و 1100 نفر در استان به دلیل بیماری های غیرواگیر فوت می کنند که مرگ ناشی از فشارخون بالا در ایران در حال افزایش است.

 

 

علی آبشنگ تصریح کرد: با توجه به حساسیت بالا و اهمیت موضوع، طرح جدید وزارت بهداشت با عنوان"بسیج ملی کنترل فشارخون بالا"با دستور وزیر بهداشت رقم خورد.

 

وی افزود: این طرح با هدف 25% کاهش در خطر مرگ زودرس ناشی از بیماری های قلبی عروقی، سرطان، دیابت بیماری‌های مزمن ریوی، حداقل 10% کاهش نسبی در مصرف الکل، 30% کاهش نسبی در متوسط مصرف نمک در جامعه اجرایی می شود.

 

آبشنگ در ادامه گفت: 30% کاهش نسبی در شیوع مصرف دخانیات در افراد بالاتر از 15 سال، 25% کاهش نسبی در شیوع فشار خون بالا و ثابت نگهداشتن میزان بیماری دیابت و چاقی از دیگر اهداف اجرای این طرح ملی است.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کلیه افراد 30 سال به بالا و همچنین بیماران کلیوی و زنان باردار در همه گروه های سنی را گروه هدف این طرح اعلام کرد.

 

آبشنگ با تاکید بر لزوم همکاری همه دستگاه ها و استفاده از ظرفیت رسانه های و سایر مجاری تبلیغاتی، گفت: مرحله تبلیغات و اطلاع رسانی این طرح ملی از 28اردیبهشت تا 17خرداد و مرحله عملیاتی طرح از 17 خرداد تا 15 تیر اجرا می شود.

 

فرماندار بهمئی در این نشست از مسئولان دستگاه ها و نهادها خواست در راستای اجرای دقیق طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا با شبکه بهداشت و درمان شهرستان همکاری داشته باشند.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.