گروه: اخبار استان خبر: 118980 / تاریخ انتشار : 1398/2/25 ساعت : 17:29
در گفتگو با رئیس شورای شهر چیتاب مطرح شد

ختم به خیر شدن ماجرای قطع آب بند انحرافی شهر چیتاب میان اهالی و امور آب+جزئیات

موحدی: نرخ نامه جدیدی در خصوص با حق آب داشتند که ما نسبت به این نرخ نامه اعتراض داشتیم و در نهایت با تصمیم فرماندار قرار بر این شد که کمیسیون تعیین نرخ حق آب توسط جهاد کشاورزی برگزار شود و این نرخ اصلاح شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مردم بخش کبگیان شهرستان بویراحمد از نرخ آب بهاء کشاورزی  برای کاشت برنج وآبیاری باغ‌ها و مزارع  زیر پوشش بندانحرافی وازعقب افتادن خزانه گیری برنج به خاطرباز نشدن آب بندانحرافی گلایه‌مند هستند.

گفتنی است آب بهاء کشاورزی در این منطقه سال گذشته ۵۴۰ هزار تومان به ازاء هر هکتار بوده که امسال دو برابر افزایش یافته و به بیش از یک میلیون و صد هزار تومان رسیده است.
 
 
مردم این منطقه اعلام کردند بند انحرافی چیتاب بدون نیازبه پمپاژ، یاصرف هیچگونه هزینه‌های جانبی بیست سال پیش به دستور رهبر معظم انقلاب برای خدمت به کشاورزان محروم بخش کبکیان ساخته شد.

 

رئیس شورای شهر چیتاب در گفتگو با صبح زاگرس گفت: با توجه به قراری که با امور آب داشتیم قرار بر این بود که آب جدول را باز کنند اما امور آب اعلام کرده است کسانی که از سال گذشته بدهکار هستند، بدهی خود را پرداخت کنند تا آب را باز کنیم.

 

موحدی ادامه داد: نرخ نامه جدیدی در خصوص با حق آب داشتند که ما نسبت به این نرخ نامه اعتراض داشتیم و در نهایت با تصمیم فرماندار قرار بر این شد که کمیسیون تعیین نرخ حق آب توسط جهاد کشاورزی برگزار شود و این نرخ اصلاح شود.

 

وی ادامه داد: بدهکاران نیز متعهد شدند در بازه زمانی یک ماهه بدهکاری  خود را پرداخت کنند و امور آب  نیز متعهد شد که امروز آب را باز کند. و مشکل حل شده است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.