گروه: اخبار استان خبر: 114767 / تاریخ انتشار : 1397/10/29 ساعت : 07:57
پیگیری سوژه مردمی؛

واکنش مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان به مشکل آب روستای خان احمد باشت

شرکت آب و فاضلاب روستایی برای تامین آب پایدار مردم، اقدام به تامین اعتبار و انتخاب پیمانکار کرده، که در همین راستا قراردادی به مبلغ ۳۶میلیارد ریال با پیمانکار منعقد شده، و عملیات بازسازی توسط پیمانکار در دست اقدام است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر ؛ توجه به نیازهای مناطق محروم، جهت بهره مندی از آب آشامیدنی سالم از وظایف اداره آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویر احمد است.

 

در همین ارتباط روستای ده شیخ از توابع باشت در تامین آب مورد نیاز خود دچار مشکلاتی بوده، به گونه ای که در بیشتر ایام سال فاقد آب آشامیدنی سالم هستند.

 

 

 مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه وبویر احمد در  گفتگو با بویرخبر در خصوص مشکلات ذکر شده گفت؛ با تشکیل شرکت آب و فاضلاب  روستایی  دراستان، که وظیفه تامین و توزیع آب در روستاها  را بر عهده داشته، کار آبرسانی به روستاها  به شکل مجتمع های آبرسانی روستایی آغازشد.

 

فیض الله پاسره بیان کرد: یکی از این مجتمع ها که  عملیات آبرسانی در آنها انجام میگیرد، مجتمع آبرسانی  خان احمد باشت در سالهای۷۶لغایت ۸۰ که روستاهای تحت پوشش این مجتمع عبارتند از:اهوروک، برمامیون، ده شیخ، خان احمدها، آبکنارو  و سرتیپ آباد است.

 

پاسره اشاره کرد:  منبع تامین آب  روستاهای ذکر شده چاه عمیقی است، به عمق ۲۰۰متر با آبدهی ۲۵ لیتر در ثانیه که بوسیله دو دستگاه پمپ شناور در دو ایستگاه پمپاژ به فاصله ۱۰کیلومتر آب به  ارتفاعات بالای  روستاها  منتقل، ذخیره و بین روستاها  توزیع می شود، اما لازم به توضیح بوده،  که خط انتقال آب فرسوده شده بطوریکه مرتب دچار ترکیدگی میشود.

 

وی اظهار کرد:   شرکت آب و فاضلاب  برای بازسازی  و مهندسی مجدد پروژه و تامین آب پایدار مردم،  اقدام به تامین اعتبار و انتخاب پیمانکار کرده، که در همین راستا قراردادی به مبلغ ۳۶میلیارد ریال با پیمانکار منعقد شده، و عملیات بازسازی توسط پیمانکار در دست اقدام است.

 

فیض الله پاسره در پایان گفت: اعتبار پروژه از محل اعتبارات بنیاد برکت و اعتبارات استانی است، که اگر اعتبارات به موقع تخصیص داده شود تا انتهای خرداد ۹۸ پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.