گروه: اخبار استان خبر: 111231 / تاریخ انتشار : 1397/7/7 ساعت : 21:46
زنگ خطری برای مسوولان باشت؛

نارضایتی شهروندان از آب شرب این روزهای شهرستان باشت/ مسئولین به فکر چاره باشند

آب برای نوشیدن باید از لحاظ تمیزی وبهداشتی بودن مناسب باشد این در حالی هست که وضعیت آب شرب مردم شهرستان باشت باقطعی آب روبرو بوده و در بعضی روزها همراه با گِل و خاک است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ آب مایه حیات بخش همه موجودات زنده است که باید قدر قطره به قطره آن را در این وضعیت کنونی بدانیم.

 

شهرستان باشت درجنوب غربی استان کهگیلویه وبویراحمد با جمعیتی بیش از بیست هزارنفر است که در طول ایام روز با قطعی آب در بعضی از ساعات روز روبرو است.

 

به نحوی می توان گفت که به صورت جیره بندی آب روبرو هستند به طوری که اداره آب فاظلاب با قطع آب از یک نقطه برای رسیدن به نقطه دیگر شهر اقدام میکنند.

این شهرستان دارای تلمبه های آبی زیادی هستند که به مصرف زمینهای کشاورزی می رسند که این کشاورزان آب مورد نیاز خود را فقط از حفر چاه و با برداشت آبهای زیر زمینی تامین می کنند و در طول شبانه روز در حال فعالیت هستند،و این خود یکی از مشکلات کم آبی چاه های آب شرب این شهرستان است.

 

لازم به ذکر است که نماینده شهرستانهای گچساران وباشت جهت برطرف کردن مشکل کم آبی شهر باشت پروژه انتقال آب از رود خانه پل بریم روستای چم بلبل در فاصله 10 کیلومتری از شهر باشت را در دستور کار خود قرار داده بود.

 

حال با این اوضاع و کم آبی به نظر می رسد که مسئولین باید به فکر یک چاره اندیشی برای رفع مشکل این روزهای آب آشامیدنی شهروندان شهر باشت باشند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.