گروه: اخبار استان خبر: 107321 / تاریخ انتشار : 1397/2/3 ساعت : 15:24

حادثه ای که شهرداری یاسوج آنرا به فراموشی سپرد/مرکز استانی که مستعد بحران های غیرمترقبه است /شورای شهر یاسوج برای رفع این معضل در سال 97 چه برنامه ای دارند؟

از سال گذشته تا کنون که نستهین مقدم شهردار یاسوج شده است، به مراتب منتظر بودیم که شهرداری یاسوج با یک برنامه اصولی مشخص در قبال این موضوعات پاسخگو باشد. امیدواریم این موضوع هرچه سریعتر از طریق رسانه ها اعلام شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، سرویس حوادث- حدود سه ماه از حادثه غم انگیز ریزش آوار بر سر کارگران در شهر یاسوج می گذرد. در این واقعه ۲ نفر از کارگران زیر آوار ماندند که پس از ۴ ساعت عملیات امدادی و رها سازی یک نفر از محبوسین زیر آوار زنده بیرون آورده شد.  اما متأسفانه نفر دوم به علت بر خورد اشیا به سر در همان لحظات اولیه فوت کرده بود.

 

 در این حادثه حسن رضایی ۲۵ ساله و حسین خسروی ۳۰ ساله که هر دو اهل کرمانشاه هستند دچار حادثه شدند و زیر آوار بودند که رضایی جان خود را از دست داد.

 

مدیرعامل وقت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی یاسوج با اشاره به کمبود امکانات و تجهیزات آتش نشانی یاسوج گفت: آتش نشانی یاسوج با کمبود امکانات و تجهزات لازم مواجه است که همین امر نیز باعث کندی عملیات امداد و نجات در این حادثه شد.

 

وی در خصوص علت این حادثه در آن زمان گفت: هنوز علت حادثه مشخص نیست و از سوی سازمان نظام مهندسی و دستگاههای متولی در حال بررسی است.

 

آن چیزی که هم شهردار یاسوج و هم سایر مسئولین در محل حادثه به آن اشاره کردند این بود که ضعف امکانات و گاها تجربه کافی بعنوان دو فاکتور ضعف آتش نشانی و شهرداری یاسوج در این حادثه بودند.

 

اگرچه علل اصلی این حادثه می بایست هرچه سریعتر به سمع و نظر مردم رسانده شود اما بی شک دستگاه هایی مانند شهرداری یاسوج، نظام مهندسی و پیمانکار این ساختمان در قبال این قضیه به مردم باید پاسخگو باشند تا مقصر نهایی مشخص و اعلام گردد.

 

مشاهدات میدانی این خبرنگار می گوید که شهرداری یاسوج با یک جرثقیل که مناسب این عملیات نبود به میدان آمده بود و در میانه های راه جرثقیل شخصی اجاره شد و جهت رفع مشکل به صحنه آمد. شهرداری یاسوج اگر با بحرانهایی نظیر سیل و زلرله و.. روبرو شود، براستی چگونه جوابگوی نجات شهروندان خود است؟

 

چرا در زمینه ارایه برنامه هایسال 97 شهرداری یاسوج در این ابعاد شفافیت مشخصی نیست و چقدر به این موضوع پرداخته شده است و طی یک برنامه چندساله به چه مقدار آموزش و تجهیزات دست پیدا می کنیم؟

 

از سال گذشته تا کنون که نستهین مقدم شهردار یاسوج شده است، به مراتب منتظر بودیم که شهرداری یاسوج با یک برنامه اصولی مشخص در قبال این موضوعات پاسخگو باشد. امیدواریم این موضوع هرچه سریعتر از طریق رسانه ها اعلام شود.

 

اما براستی جان شهروندان یاسوجی را در زمان وقوع بحرانهای اینچنین(نظیر آتس سوزی و ...) که تجهیزات و نیروی آموزش دیده شرط است، چطور می توان تضمین میشود؟

 

از زمان حادثه تاکنون مسئولان محترم دستگاه قضایی به طور جد در محل حادثه حضور داشته اند و پیگیر موضوع بوده اند، رسانه ها منتظر اعلام نظر مسئولان محترم دادستانی و دادگستری استان جهت پیگیری های بعدی خود هستند.

 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.