گروه: اخبار استان خبر: 105264 / تاریخ انتشار : 1396/10/20 ساعت : 15:09

انتقاد معاون سیاسی امنیتی استاندار از دانشگاه یاسوج و توصیه به رسانه ها

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از شهرداری و دانشگاه یاسوج انتقاد کرد و گفت: دانشگاه‌های مادر همچون دانشگاه یاسوج نه تنها توانایی حل مشکلات خود را داشته باشند بلکه مشکلات سایر دستگاه‌های را نیز به صورت علمی تحلیل و بررسی کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس محمد کاظم نظری در نشست کمیسیون ارتقای امنیت اجتماعی که امروز در استاندار استان برگزار شد، اظهار کرد: انتظار می‌رود دانشگاه‌های مادر همچون دانشگاه یاسوج نه تنها توانایی حل مشکلات خود را داشته باشند بلکه مشکلات سایر دستگاه‌های را نیز به صورت علمی تحلیل و بررسی کنند. 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از نبود امکانات و ضعف خدمات رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر یاسوج ابراز ناراحتی کرد و گفت: شهرداری یاسوج با گذشت سال‌ها هنوز نتوانسته این مسئله را مدیریت کند و این موضوع موجب نارضایتی مردم شده است. 

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های مادر، خودشان منشا امنیت باشند، عنوان کرد: برگزاری این کمیسیون برای نخستین بار در سال جای تأمل دارد و متمرکز شدن کمیته‌ها بر روی مرکز استان قابل قبول نیست بلکه باید دغدغه دور‌ترین شهرهای استان نیز در این نشست‌ها مطرح شود. 

نظری با تاکید بر اینکه جای خالی و خلاء داده‌های پژوهشی از سوی دانشگاه‌ها در این زمینه دیده می‌شود، گفت: متاسفانه هیچ آمار علمی در بسیاری از نشست‌های تخصصی مطرح نمی‌شود. 

وی افزود: بسیاری از اختلالات احساسی و عصبی ناشی از عدم آموزش مهارت‌های صحیح زندگی برای جوانان است در حالی که باید در یک تحقیق علمی بررسی شود که چه میزان از پایان نامه‌های دانشگاهی ما مطابق با نیاز روز جامعه است. 

نظری خطاب به اصحاب رسانه، عنوان کرد: رسانه‌ها نباید به دنبال افزایش تیراژ باشند زیرا فرهنگ‌سازی اجتماعی وظیفه اصلی رسانه‌ها است. 

وی افزود: رسانه‌ها از حاشیه‌پردازی خودداری کنند و برای کمک به توسعه استان با دستگاه‌های اجرایی تعامل داشته باشند. 

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: میز خدمت در دستگاه‌های اجرایی مانع فساد ادارای می‌شود و باید این موضوع به عنوان یک مصوبه در تمامی نهاد‌ها به صورت هفتگی برپا شود. 

وی خواستار برخورد قاطعانه نیروی انتظامی در برخورد با حاملان سلاح‌های مجاز و غیرمجاز در مراسم‌های عروسی و عزاداری شد و گفت: به طور قطع با اجرای این اقدامات از بروز هرگونه حادثه ناگوار در استان جلوگیری خواهد شد. 

نظری تاکید کرد: از این به بعد نشست کمیسیون امنیت اجتماعی باید به صورت مستمر و منظم برگزار شود و در هر نشست یک موضوع واحد بعد از اقدامات کار‌شناسی مطرح گردد. 

مردم به علت فشار مشکلات اقتصادی و بیکاری، ناراحتی‌های خود را ابراز کردند

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با اشاره به اهمیت این کمیسیون، اظهار داشت: به طور قطع در صورت اجرایی شدن مصوبات این کارگروه از برگزاری خیلی از نشست‌های دیگر جلوگیری می‌شود.

حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی تصریح کرد: این کمیته یک اتاق فکر و بازوی توانمند برای شورای تامین استان است. 

این مسئول با اشاره به اعتراضات اخیر مردمی در سطح کشور، عنوان کرد: علی رغم وجود نقش دشمنان در نارضایتی‌های اخیر این مسئله بیشتر اجتماعی بود و مردم به علت فشار مشکلات اقتصادی و بیکاری، ناراحتی‌های خود را ابراز کردند. 

وی تاکید کرد: وظیفه مسئولان در این زمینه جلب اعتماد عمومی است و باید در راستای ارتقای خدمات‌دهی مطلوب به مردم اقدام کنند. 

میرمحمدی گفت: این کمیسیون مواردی از جمله ارتقای هماهنگی دستگاه‌های ذی ربط در مقابله با جرائم فضاهای مجازی، شناخت ظرفیت‌ها و جلب مشارکت‌های مردمی و برقراری تعامل اجتماعی جهت پیوندهای طبقاتی و سیاسی در سطح جامعه را دنبال می‌کند. 

میرمحمدی عنوان کرد: باید زمینه ارتقای پاسخگویی به مطالبات مردم و ارتقای قانون گرایی را در سطح جامعه فراهم کرد. 

وی با اشاره به نارضایتی مردم از مسکن مهر استان، اظهار داشت: گله‌مندی مردم از نظارت‌های نظام مهندسی نیز در این کمیسیون بررسی شده است. 

میرمحمدی گفت: مشکلاتی در حوزه پارکینگ‌های عمومی، وضعیت آب و فاضلاب که در برخی نقاط‌‌ رها شده است و کمبود آب شرب از جمله مطالبات مردم است که باید به صورت جدی پیگیری شود. 

وی با اشاره به کاهش نزولات جوی در استان، تصریح کرد: باید فرهنگ صحیح استفاده از آب در جامعه نهادینه، ترویج و فراگیر شود. 

میرمحمدی بر تکریم ارباب رجوع تاکید کرد و گفت: عدم پاسخگویی مدیران به مردم نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است که باید در راستای رضایتمندی مردم در این خصوص گام برداشت. 

وی با بیان اینکه این کمیسیون در راستای رعایت حقوق شهروندی و سایر حوزه‌های اجتماعی است، بیان کرد: باید این نشست به صورت ماهانه برگزار شود. 

میرمحمدی بر ارتقا امنیت در مکان‌های تفرجگاهی و رفاهی تاکید کرد و گفت: به عنوان نمونه پارک جنگلی یاسوج یک مکان تفریحی است که نیازمند سیستم روشنایی مناسب و گشت مستمر نیروی انتظامی است.

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.