رسول اکرم (ص‌): کمال عقل پس از ایمان به خدا، مدارا کردن با مردم است
پنج‌شنبه 1402/12/10 Thursday - 2024 29 February الخميس ، 19 شعبان ، 1445
ساعت
1402-08-21 23:54 شماره خبر : 1200 https://sobhezagros.ir/short/V99MV 0
به استقبال کنگره شهدای استان؛

اسفندیار نخستين تخصصی را كه در جبهه اختيار كرد، غواصی بود و شجاعت بی‌نظیرش به او اجازه نداد در حمله والفجر 8 سهمی نداشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری صبح زاگرس؛ شهید اسفندیار محمدی در سال 1347 در دامنه سلسله جبال زاگرس در روستای محروم تلچگاه (شهرستان باشت) ‌در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد. ایشان در سال 1353 وارد سنگر مقدس مدرسه شد و بااستعداد کم‌نظیر خود در میان همگان ممتاز بود.

 

 اسفندیار در دوره دبیرستان نیز رشته کشاورزی را که علاقه زیادی به آن داشت، انتخاب و با موفقیت در کنکور ورودی و مصاحبه، وارد مرکز آموزش کشاورزی گچساران شد، اخلاق پرجاذبه‌اش و چهره بشاش او باعث شده بود که دبیران و دوستان او علاقه وافری به ایشان داشته باشند و گویی او بااخلاق حسنه‌اش گوشه قلب همگان را تسخیر کرده  و جایی در قلب همگان بازکرده بود. 

 

در سال سوم تحصیلی‌اش در دبیرستان بود که قاطعیت شدید در امورش و حضور قلبش در عبادت و نیز نفرت و خشم از خصم زبون دلیلی شده تا او همراه هم‌رزمان خود با کاروان کربلا عازم جبهه‌های جنگ تحمیلی شود.

 

وی نخستین تخصصی را که در جبهه اختیار کرد، غواصی بود و شجاعت بی‌نظیرش به او اجازه نداد در حمله والفجر هشت سهمی نداشته باشد، ازاین‌رو این انسان وارسته سِمت آرپی‌جی زنی را انتخاب کرد و سرانجام دریکی از صبح‌های صادق هفدهمین سال عمرش در پهنه نمکزارهای شهر فاو عراق و در بستر اروندرود در ساعت هفت صبح روز 27 بهمن‌ماه 1364 پس از فتح شهر فاو، توسط بمباران هوایی پرنده‌های شوم میگ رژیم بعث عراق و هنگام ملاقات با شهید اسدی در خون مطهر خویش غلتیده و جان خود را نثار دین اسلام و مذهب خون‌رنگ تشیع و وطن خویش کرد.

 انتهای خبر/

اخبار مرتبط
نظرات

آخرین اخبار