حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/07/09 شمسی | 2023/10/01 میلادی
پیگیری سوژه مردمی؛

گلزار شهدای روستای آرند چرام را دریابید

گلزار شهدای روستای آرند چرام را دریابید

گلزار شهدای روستای آرند شهرستان چرام در انتظار ۱۱۰ متر آسفالت و مناسب‌سازی راه ارتباطی است.

 به گزارش پایگاه خبری  صبح زاگرس؛  روستای آرند چرام در ۸ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع‌شده و دارای قدمت تاریخی فراوانی است.از مهم‌ترین ویژگی‌های این روستا طبیعت بکر، محصورشده در بین ۲ کوه باسیون میلک، چشمه سارهای فراوان و محصول معروف آن میوه انار است.

این روستا باوجود زیبایی‌هایی که دارد اما اهالی و ساکنان آن از نبود و کمبود برخی امکانات گلایه‌مند هستند، نامناسب بودن آب شرب این روستا یکی از موردی است که باعث ایجاد نارضایتی در میان مردم شده است.

یکی دیگر از مشکلاتی که در این روستا وجود دارد و مردم این روستا نیز خواستار رفع آن هستند وضعیت نامناسب گلزار شهدای آن است.

مردم روستای آرند چرام ۸ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده‌اند که هم‌اکنون ۴ شهید در گلزار شهدای این روستا دفن هستند اما متأسفانه وضعیت راه ارتباطی این روستا در شرایط بسیار نامناسبی قرار دارد.


با توجه به این شرایط تاکنون چند بار خانواده‌های شهدای روستای آرند تصمیم داشتند که محل دفن شهدا را جابه‌جا کنند و شهدا را به محلی دیگر انتقال دهند که بتوانند به‌وقت دل‌تنگی راحت‌تر آن‌ها را زیارت کنند.

گویا مسئولان کهگیلویه و بویراحمد به‌ویژه مسئولان مربوطه از مناسب‌سازی ۱۱۰ متر راه ارتباطی این گلزار شهدا ناتوان هستند.

راه ارتباطی گلزار شهدای روستای آرند در فصل زمستان مسدود می‌شود و خانواده‌های شهدا و مردم باید منتظر بمانند که زمستان تمام و بهار از راه برسد تا بتوانند به زیارتگاه این شهدا بروند.

انتظار می‌رود مسئولان استان به‌ویژه مسئولان مربوطه ازجمله بنیاد مسکن نسبت به مناسب ساز این راه ارتباطی اقدام کنند.

 انتهای پیام/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از