رسول اکرم (ص‌): کمال عقل پس از ایمان به خدا، مدارا کردن با مردم است به شرط آن که
پنج‌شنبه 1402/12/03 Thursday - 2024 22 February الخميس ، 12 شعبان ، 1445
ساعت 20:20
1402-12-03 16:57 شماره خبر : 85 https://sobhezagros.ir/short/VJ5pe 0
داغ‌های مجازی؛

استفاده خانوادگی مدیرکل از خودروهای اداری و پلاک قرمز خارج از ساعات اداری در شهر یاسوج سوژه کاربران فضای مجازی شده است.

به گزارش صبح زاگرس؛ خودروهایی موسوم به پلاک قرمز در ادارات سراسر کشور تعریف‌شده‌اند که به‌منظور سهولت جابجایی و تسریع در پیگیری امورات شهروندان و ارباب‌رجوع و همچنین کاهش مصرف سوخت و انرژی در ساعات اداری به‌کارگیری می‌شوند.

 

اما آنچه در شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه مشاهده می‌شود استفاده برخی مسئولان از این خودروهای دولتی در زمان‌هایی به‌غیراز زمان اداری و گاها در تعطیلات و هنگام شب است که معمولاً برای استفاده شخصی و امور روزمره زندگی خود استفاده می‌کنند.

 

استفاده از خودروهای پلاک قرمز که بیت‌المال محسوب می‌شوند در شهر یاسوج باعث بی‌اعتمادی مردم از مسئولین شده و نارضایتی‌هایی را به دنبال دارد.

شب گذشته نیز حضور خودروی پلاک قرمز در شهر یاسوج مشاهده‌شده که گویا مدیرکل مربوطه به همراه خانواده خود در حال عبور از خیابان‌های شلوغ شهر بوده است.

این استفاده از خودروی اداری با پلاک قرمز توسط یکی از مدیران کل استان در سطح شهر آن هم با خانواده خود برای شهروندان تعجب آور بوده به گونه ای که سوژه کاربران مجازی شده است.

ازآنجایی‌که محدودیت‌هایی در سوخت‌گیری باکارت سوخت موجود در جایگاه‌ها ایجادشده است، در هنگام شب افرادی که کارت سوخت ندارد و درخواست کارت سوخت از جایگاه می‌کنند با جمله: «کارت سوخت در این هنگام شب مختص خودروهای امدادی و اداری است» مواجه می‌شوند.

 

ازاین‌رو تردد بدون نظارت خودروهای پلاک قرمز در سطح شهر یاسوج در زمان‌های غیر اداری موجب القای حس بی‌عدالتی توسط شهروندان شده است، زیرا  پیش‌ازاین نیز استفاده شخصی از خودروهای پلاک قرمز و حمل اثاثیه حتی هیزم در سطح شهر یاسوج مشاهده‌شده که واکنش شهروندان و رسانه‌ها را در فضای مجازی به همراه داشته است.

شهروندان با مشاهده این خودروهای پلاک قرمز که خارج از زمان اداری در حال استفاده شخصی هستند از اداره مربوطه حس بی‌اعتمادی پیداکرده و ممکن است این موضوع را به سایر اداراتی که رعایت می‌کنند تعمیم دهند.

 

لذا شهروندان انتظار ورود استاندار و مراجع قضایی به این موضوع و شناسایی و برخورد با مدیران متخلف که از خودروهای پلاک قرمز استفاده شخصی می‌کنند رادارند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط
نظرات

آخرین اخبار