printlogo


انقلاب اسلامی را ایمان به واقعه عاشورا  حفظ کرده است

کد خبر: 207749تاریخ: 1401/5/19 06:06
نماینده مجلس یازدهم در گفتگو با صبح زاگرس:
انقلاب اسلامی را ایمان به واقعه عاشورا حفظ کرده است
علیزاده گفت: همه انقلاب ما و حیات انقلاب ما را ایمان به حسین‌بن‌علی امیرالمؤمنین و حضرت زهرا و در واقعه کربلا و عاشورا حفظ کرده‌است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص اثرگذاری فرهنگ عاشورایی بر ملت ایران و انقلاب اسلامی با اشاره به جمله ای از امام خمینی (ره) که فرموده بود " ما مثل امام حسین (ع) وارد جنگ شدیم " و همچنین جمله ای از مقام معظم رهبری مبنی بر این که " انقلاب اسلامی ما پرتو کوچکی از عاشورای حسینی است "، بیان کرد: همه انقلاب و حیات انقلاب ما را ایمان به حسین‌بن‌علی(ع) و در واقع کربلا و عاشورا حفظ کرده‌است.

 

علی اکبر علیزاده در ادامه بیان کرد: رزمندگان که به جبهه می‌رفتند خودشان را در نقش قاسم بن الحسن، علی‌اکبر و حضرت ابوالفضل(ع) می‌دیدند؛ مادرها و پدرها خودشان را در نقش حضرت زینب(س) و حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) می‌دیدند که فرزندانشان را به قربانگاه می‌برند.

 

وی در ادامه به فتنه ۸۸ اشاره کرد و گفت: تمام عالم جمع‌شده بودند ایران را زمین بزنند و از چندین سال قبل برنامه‌ریزی کرده بودند اما کسانی آمدند که خودشان را در نقش افرادی که در رکاب امیرالمؤمنین در جنگ صفین و در جنگ جمل هستند می‌دیدند که با بزرگ منافقان به‌ظاهر مسلمان اما دشمن‌ترین دشمنان اسلام مواجه هستند.

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/207749.html