printlogo


خسارت های سیل باید جبران شود/ ما ملت امام حسینیم و به آن افتخار می کنیم/ آمریکا ناقض اصلی حقوق بشر و حامی ظالمان است

کد خبر: 207478تاریخ: 1401/5/14 14:19
آنچه در خطبه های نماز جمعه کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد؛
خسارت های سیل باید جبران شود/ ما ملت امام حسینیم و به آن افتخار می کنیم/ آمریکا ناقض اصلی حقوق بشر و حامی ظالمان است
نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد همچون سایر نقاط کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد همچون سایر نقاط کشور برگزار شد.

 

یاسوج:

آیت الله حسینی امام جمعه یاسوج در خطبه های نماز عبادی سیاسی اولین جمعه ماه محرم با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: یکی از راه های رسیدن به تقوا، عزاداری برای اهل بیت(ع) است، این عزاداری و سینه زنی ، این زنجیر زنی و سیاه پوش شدن و سیاه پوش کردن باعث تقرب انسان یه پروردگار عالم می شود، اشک در مصیبت سید الشهدا باعث می شود انسان به اهل بیت نزدیک و گناهانش بخشوده شود.

 

وی ادامه داد: احادیث مختلفی در خصوص جایگاه این عزاداری ها وجود دارد، اگر بر ابا عبدالله گریستی هر گناهی داشته باشید خداوند می بخشد، اما محمد باقر(ع) فرمود: هر مومنی برای امام حسین علیه السلام گریه کند خداوند غرفه هایی را در بهشت برای او فراهم می کند، امام صادق(ع)فرمود: خداوند حیا میکند کسی که بر حسین علیه السلام گریسته است را عذاب دهد.

 

آیت الله حسینی با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص)  بیان کرد: پیامبر فرمودند همه چشمان در روز قیامت گریان است مگر چشمی که بر مصیبت امام حسین علیه السلام گریسته است، آن چشم وعده های بهشتی را می بیند، روایت های دیگری هستند که گفته اند قطره اشکی که سرازیر می شود به در بهشتی تبدیل و به صاحب اشک در روز قیامت داده می شود، خوشبحال کسانی که عزادار حسین هستند و مخلصانه سینه زنی می‌کنند و مراسم می گیرند .

 

امام‌جمعه یاسوج افزود: وقتی حضرت آدم خلق شد و پیامبران و ائمه را می دید وقتی به اسم امام حسین(ع) رسید غم و اندوه او را فراگرفت از جبرئیل پرسید چرا با رسیدن به اسم امام حسین(ع) اینگونه غمگین شدم؟ واقعه کربلا را برایش بازگو کردند و حضرت آدم همچون مادری که فرزندش مرده باشد گریه می کرد.

 

وی ادامه داد: پیامبر(ص) جریان شهادت امام حسین (ع)را بر حضرت فاطمه زهرا(س) خواند، حضرت فاطمه(س) با شنیدن این موضوع غمگین شد و گفت نمیخواهم چنین فرزندی را که اینگونه مصیبت بر او وارد شود، ندا آمد که با این مصیبت جایگاه ویژه ای نزد خداوند پیدا خواهد کرد، تمام دنیا برای حسین (ع) گریان بودند.

 

ایت الله حسینی با اشاره به مراسمات عزاداری امام حسین علیه السلام افزود: هزینه کردن برای مراسم های عزاداری امام حسین(ع)  بسیار ارزشمند است و خداوند برای هر درهم آن هفتاد حسنه را برای انسان درنظر می گیرد.

 

امام‌جمعه یاسوج در خطبه های دوم نماز عبادی سیاسی این هفته با اشاره به مناسبت های پیش رو گفت: امروز روز حقوق بشر اسلامی است، حق بشر این است که خداوند از او راضی باشد تنها راه رسیدن به آن عمل به دستورات خداوند است خداوندی که آگاه است، عاملان سعادت انسان در دنیا و آخرت را خدا می داند ، حق انسان را خداوند می داند ، تنها راه نجات بشر اطاعت از خداوند است.

 

 

وی با اشاره به سالروز حمله آمریکا به ژاپن در سال ۱۹۴۵ میلادی گفت؛ این‌حمله ۲۰۰ هزار کشته و مجروح داد، این آمریکا همان کشور مدعی حقوق بشر است ،اگر کسی مقابلش بایستد حق دارد آن کشور را نابود کند این آمریکا مدعی نشر سلاح های کشتار جمعی است ، عامل کشتار مردم مظلوم جهان است.

 

امام‌جمعه یاسوج بیان کرد: هرجا ظالمی است آمریکا حامی آن‌هاست، هرجا جنایت وجود دارد پشت آن جنایت ها آمریکا است، ملت ما صلح طلب است و به هیچ کشوری ظلم نمی کند اما را به کارهایی که خودشان انجام می دهند متهم می کنند.

 

وی با اشاره به سیل اخیر استان و کشور گفت: برای درگذشتگان سیل استان های دیگر طلب رحمت داریم در استان تلفات جانی نداشتیم اما خسارت های بسیار سنگینی به استان و مردم وارد شد.

 

آیت الله حسینی گفت: دارایی کشاورزی که تنها محل درآمدش یک زمین یا مزرعه پرورش ماهی بوده از بین رفته است، باید این خسارت های به یک شکلی جبران شود ،وزیر کشور به استان آمد امیدواریم این حضور باعث شود خسارت های مردم جبران شود.

 

وی گفت: مسولان در این ایام تلاش شبانه روزی داشتند هشدارهای لازم از طریق رسانه ها و تریبون ها داده شد، از تلاش مسولان تشکر میکنم ، سیل شهر یاسوج را دیدیم اگر ادامه پیدا می کرد فاجعه رخ می داد.

 

آیت الله حسینی عنوان کرد: سیل شهر یاسوج بسیار خطرناک بود خیلی از خانه ها زیر آب رفت، در برخی روستاها سیل خسارت های زیادی را ایجاد کرده است، این بارش ها ادامه دارد مردم مواظب باشند. 

 

آیت الله حسینی گفت: تمام دستگاه ها و ادارات در حال تلاش هستند که ساماندهی انجام شود، مردم باید هوشیار باشند یاد ندارم در گذشته چنین بارش های خطرناکی در تابستان رخ داده باشد.

 

وی ادامه داد: دیدن صحنه ای که یک خانواده و ماشین را سیل می برد بسیار ناراحت کننده بود و اشک انسان در می آید، پس باید هشدار ها را جدی بگیریم.

 

وی ادامه داد: باران در وسط تابستان اگر دچار سیل نشود رحمت است اما وقتی وسط تابستان سیل باشد رحمت و غصب همه با هم نازل می شوند، گناهانی که انجام می دهیم را دست کم نگیریم.

 

امام‌جمعه یاسوج با اشاره به کرونا گفت: کرونا مجددا وارد استان شده و شرایط بدی ایجاد کرده است باید دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنیم و مواظب باشیم.

****************

لنده:

 

در خطبه های نماز جمعه لنده مطرح شد:
 
ضعف ساختاری در حوزه برق شهرستان باید اصلاح شود/ما ملت امام حسینیم و به آن افتخار می کنیم
 
امام جمعه لنده گفت: ضعف ساختاری در سطح شهرستان و مشکلات اساسی در حوزه برق انتظار داریم مناطق شهرستان های محروم باید برطرف شود که امیدواریم وزارت نیرو همت مضاعفی به خرج دهند. 
 
حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به رعایت تقوای الهی گفت:سرزمین قلب ما باید معطوف از الطاف الهی باشد و دل های ما باید پیوند دهنده با امام زمان(عج) باشد. 
 
 
وی گفت: شریع قاضی یکی از خواص فریب خورده زمان امام حسین(ع) بود که برابر قول یزید در نداشتن سواد رسانه ای آن زمان شکست خوردند و شایع پذیری آن زمان باعث شد که محاصره کاخ یزید بشکند. 
 
امام جمعه لنده تصریح کرد: ملت ما به قول حاج قاسم سلیمانی:"ما ملت امام حسینیم"و همواره بر این مهم افتخار خواهیم کرد. 
 
وی تاکیدکرد: یاد ونام شهدای مدافع حرم را که بعد از سال ها پیکرمطهر این عزیزان به خاک میهن برگشت را تبریک و تسلیت می گوییم و امیدواریم رهرو راستین اسن شهدا باشیم. 
 
 
محمودی اصل گفت:پیروزی های انقلاب اسلامی از بدو تا کنون نشات گرفته از همین حماسه و تفکر ناب عاشورایی است. 
 
 
وی گفت: از تلاش های خوب هیئات مذهبی و همه عزاداران حسینی که بیشترین سهم را در بازنشر فرهنگ عاشورا نقش داشتند تشکر میکنیم ولی این مراسمات در جهت ترویج فرهنگ و سیره و روش حسینی است. 
 
 
امام جمعه لنده گفت: اگر توجه به ارزش ها که اباعبدالله الحسین علیه السلام برای آن قیام کرد کم شود باید احیا شوند و امروز به معروف ونهی از منکر و توحه به عفاف و حجاب صورت گیرد. 
 
 
وی گفت: یک نظام منسجم فرهنگی در کشور در طول چهار دهه گذشته وجود نداشته است و همواره در حال ترویج فرهنگ وسبک زندگی غربی هستیم واین درحالی است که جوان ما دنبال کننده تغییر و نوآوری است که باید از یک الگویی مناسب پیروی کند. 
 
 
 
محمودی اصل تاکید کرد: تحول اقتصادی مثل همیشه مردم انتظار مردم است که انتظار داریم دولت  ومسولان به فکر رفع مشکلات مردم باشند و در جایی لازم است مدیران تغییر کنند و برخی جاها باید ساختار ها تغییر کنند و این درحال است که برخی مدیران ضعیف در هماهنگی با دولت عقب افتاده هستند. 
 
 
 
وی گفت: دخالت برخی سیاسیون در انتصاب افراد شایسته در مناسب مختلف باعث شده است این مهم اجرایی نشود و امروز که هر سه قوه در هماهنگی کامل هستند باید این مهم برای رفع مشکلات ساختاری رفع شود. 
 
 
امام جمعه لنده گفت: تحریم ها تاثیر نخواهد داشت وقتی مسولان تدابیر لازم را اجرایی کنند و تصمیمات اجرایی متناسب با مشکلات کشور گرفته شود. 
 
 
وی گفت: وارد شدن خسارات شدید به عشایر و روستائیان در پی بارندگی ها و سیلاب ها شده است ولی در تقسیم عادلانه خدمت رسانی به مردم در برخی مناطق کمتر بوده است. 
 
 
خطیب جمعه لنده گفت: ضعف ساختاری در سطح شهرستان و مشکلات اساسی در حوزه برق انتظار داریم مناطق شهرستان های محروم باید برطرف شود که امیدواریم وزارت نیرو همت مضاعفی به خرج دهند. 
 
 
وی افزود: برخی جاده‌ های روستایی در شهرستان هنوز بازگشایی نشده است که انتظار داریم این مهم هرچه سریعتر بازگشایی شود. 
 
****************
 
گچساران:
 
امام جمعه گچساران گفت؛
عزت ایران اسلامی مایه ناامیدی دشمنان کشور است
 
حجت الاسلام سید امین الله حجازی،امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت های این هفته گفت:یکی از تذکرات مقام معظم رهبری در دیدار ائمه جمعه کشور بحث روشنفکری بود که بارها نیز متذکر شدند و قبل ها هم فرمودند که روشنفکری در کشور ما نیز بیمار متولد شد و اخیرا گاهی برخی افراد به نوعی مبانی دینی را به بازی و ملعبه می گیرند که دود این تفکر به چشم مردم و خودشان هم خواهد رفت.
 
وی افزود:روحانیت از دیرباز تا کنون همراه و همگام با مردم و نیز در کنار مردم بوده است و روشنفکر به معنای حقیقی کسی است که فکرش منور به قرآن و عترت باشد،روشنفکر کسی است که تنویر افکار او برگرفته از نور حقیقی و ساتع شده از قرآن و اهل بیت علیهم السلام باشد.
 
حجت الاسلام حجازی تصریح کرد:باید توجه داشت که مسیر نجات انسان تنها قرآن و عترت است لذا همه لازم است در کنار و در صف مردم باشیم و اگر کسی به نوعی ادعای روشنفکری دارد را نیز نصیحت کنیم.روزجمعه یعنی جماعت و اینکه مردم با هم جمع بشوند و رسالت مهم روحانیت این است که مردم را به سوی سعادت و رستگاری دعوت کنند.
 
امام جمعه گچساران گفت:امروز ایران اسلامی با عزت و قدرتمند است، و به عنوان مدافع قبله اول مسلمین عالم و به عنوان کشور مدافع مظلومین شناخته شده است و هیچ کشوری جرات تعرض به ایران اسلامی را هم ندارد .
 
خطیب جمعه گچساران ادامه داد:اینکه مقام معظم رهبری بارها فرموده اند که کشور باید قدرتمند باشد که نتیجه اش را به وضوح نیز شاهد هستیم.نکته بعد غرب ادعای مذاکره را دارد و از طرف دیگر تحریم های جدید علیه ایران اسلامی وضع کرده اند بنابراین ایران هم قدم های جدید در تقابل با غرب بر می دارد و هیچگاه هم زیر بار زور نخواهد رفت.
 
وی افزود:اخیرا پیکر شهدای والامقامی(مدافعان حرم) به کشورمان بازگشتند،نکته مهمی که در وصیت نامه شهداء بسیار برآن تاکید شده است همین بحث ولایتمداری است بنابراین ما بدهکار شهداء هستیم و وظیفه داریم راه شهدا ء را به بهترین شکل در صیانت از مسیر ولایت ادامه دهیم.
 
حجت الاسلام حجازی تصریح کرد:تشکر ویژه ای داریم از مسئولین سراسر کشور،استان و شهرستان که در جریان سیل به طور شبانه روزی پای کار بودند و تلاش ها کردند.نکته بعد اینکه تلاش کنیم در جلسات عزاداری محرم اصل اهداف نهضت عاشورا تبیین شود.
 
امام جمعه گچساران گفت:اروپا در حال فشل شدن است و در بحث انرژی به التماس افتاده اندو دست به سوی بن سلمان سعودی دراز کرده اند،.نسل جوان این مسائل را در جهان ببینند و ایران اسلامی کشور قدرتمندی در جهان شناخته شده ،چرا را که عزت جمهوری اسلامی مایه ناامیدی دشمنان است و این نعمت ها را شاکر خواهیم بود هرچند مشکلاتی هم وجود دارد که با تلاش جهادی و انقلابی نیز مرتفع خواهند شد.
 
****************
چرام:
 
حجت الاسلام والمسلمین مجتبی فرهمند خطیب موقت جمعه چرام اظهار داشت: وظیفه ما در قبال مسیر عاشورا در تاریخ دو امر بسیار مهم است اول تشخیص مسیر حق و دوم انتخاب مسیر حق است.
 
 
وی افزود: تشخیص مسیر در عاشورای سال ۶۱ هجری و سال های قبل از آن برای مردم مدینه اتفاق نیفتاد و همین امر باعث نابودی به گمراهی آنان شد عدم بصیرت شناخت حق و باطل و عدم تشخیص اردوگاه عدالت از اردوگاه ضلالت باعث ایجاد سقیفه و اتفاقات روز عاشورا در سال ۶۱ چه شد.
 
 
 
فرهمند گفت: عده دیگری هم در آن دوران بودند که مسیر را تشخیص دادند اما نتوانستند آن را انتخاب کنند خیلی ها بودند در تاریخ زندگی را خوب شروع کردند ولی پایان عاقبت بخیری نبود و بالعکس، بعضی ها حق و باطل را تشخیص دادند اما حق را تنها گذاشتند و امروز در تاریخ روسیاه عالم هستند.
 
 
خطیب موقت جمعه چرام بیان داشت: فرهنگ غنی عاشورا یعنی هم تشخیص و هم انتخاب مسیر حق مثل حضرت ابوالفضل عباس علیه السلام که در شب عاشورا امان نامه شمر بن ذی الجوشن را قبول نکرد و برای همیشه در تاریخ ماندگار شد.
 
 
وی افزود: چهارشنبه ۱۹ مرداد مصادف است با ۱۲ ماه محرم شهادت امام زین العابدین علیه السلام امام زین العابدین بعد از شهادت اباعبدالله علیه السلام مجدد دین و محیی شریعت بودند. گاهی با دعا گاهی با سکوت راهی با جریه یادآور پیام عاشورا بودند و همین امر باعث تداوم امامت و مسیر عاشورا شد. 
 
 
خطیب موقت جمعه چرام بیان داشت: دوشنبه هفدهم مرداد روز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار است خبرهای دروغ و تحلیل های مغرضانه و بارون نشان دادن واقعیت ها و به نام کردن جلوه های امید بخش و بزرگ کردن ایوب و کوچک نشان دادن یا انکار نقاط قوت برنامه همیشگی هزاران رسانه صوتی و تصویری و اینترنتی دشمنان ملت ایران است به زنان عقیده و فکر بسیار زیاد هستند حقیقت را نباید از پیاده نظام دشمن شنید چون مخالف صریح واقعیات است. 
 
 
فرهمند گفت: موضعی که این روزها با آن مواجه هستیم وضعیت سیل زدگی در شهرستان است خیلی از همشهریان متاسفانه دچار سیل گرفتگی شده و هزینه های بسیار زیادی را متحمل شده اند ضمن تشکر از همه عزیزان مردم شریف شهرستان که به صورت جهادی از بدو حادثه تاکنون به طرق مختلف پیگیر و کمک رسان عزیزان سیل زده بودند تشکر ویژه از مسئولان استانی و شهرستانی نهادهای خدمت‌رسان دارم لحظه های مردم را تنها نگذاشتند خواسته فرماندار ساعی و پرتلاش و جهادی شهرستان شوراب اما این کمک ها لازم است ولی کافی نیست استانداری محترم باید اقدامات عاجل و اساسی را در خدمت رسانی به مردم شریف انجام دهند تا به بخشی از آلام آنان التیام داده شوند.
 
****************
 
سوق:
امام جمعه سوق گفت:
سازش و تسلیم برابر ظالم جایی در قاموس آل الله ندارد/خدمت رسانی و ارزیابی خسارت سیلاب در اولویت کاری قرار گیرد
 

خطیب نماز جمعه سوق در نماز سیاسی عبادی این هفته با اشاره به روز ۱۷ مرداد ماه خبرنگار گفت:  خبر ، تحلیل و مجموعه اطلاعات در جامعه به مثابه هوایی است که انسان از آن استنشاق می کند که به وسیله مویرگها به لایه های درونی بدن نفوذ کرده و موجب قوت و حیات در صورت صحت یا ضعف و ممات در صورت فساد می‌شود.

 

حجت‌الاسلام مهدی کیانی اصل افزود: رسالت صاحبان رسانه ، تریبون دار ها به معنای اعم و خبرنگاران به معنای اخص که متولیان تامین هوای تنفسی در جامعه هستند در تلاش برای صحت کار رسانه ای بسیار مهم است.

 

وی، با توصیه به فعالان و اصحاب رسانه‌ تصریح کرد: از عادت غلط رسانه‌ها مثل ترویج سوءظن ، انتشار حرف های نادرست ، شایعه سازی و شایعه پراکنی ، کد کردن فضا به نام شفافیت ، عیب جویی بی منطق به اتهام زنی به نام نقد اصلاح ، طرفداری از جناح خاص و یا فرد خاص پرهیز کرده و صداقت در خبر پایبندی به قانون و اخلاق اسلامی  را در پیش گیرند.

 

کیانی اصل در بخش دوم سخنان خود شهدای مدافع حرم را الگو آخرالزمانی بصیرت دانست و خاطرنشان کرد: آنان دفاع عزتمندانه از انقلاب و مقاومت اسلامی داشتند و رایحه شهادت را در جامعه اسلامی منتشر کردند که در این هفته هم رجعت چند شهید مدافع حرم ، این سفیران غربت و مظلومیت کشورمان را عطر آگین کردند.

 

وی با تسلیت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی عنوان کرد:مقوله عزاداری امام حسین علیه السلام یکی از امتیازات جامعه شیعه بر دیگر جوامع است که از همان روزی که ذکر مصیبت امام حسین علیه السلام شروع شد چشمه جوشانی از فیض و معنویت در جامعه شیعه جاری شد ، این چشمه جوشان تا امروز همچنان ادامه داشته و بعد از این هم ادامه دارد.

 

امام جمعه سوق ادامه داد: این چشمه جوشان از همان روز عاشورا که حضرت زینب بالای تل زینبیه رفت شروع شد ؛ و آن بانو چه در کربلا، کوفه،شام و مدینه ، با صدای بلند به بیان حادثه عاشورا پرداخت.

 

کیانی اصل گفت: یکی از بزرگترین نعمت ها نعمت خاطره و یاد حسین بن علی علیه السلام است که این نعمت عظیم دلها را به منبع جوشش ایمان اسلامی متصل می کند.

وی افزود: مردم باید مخلصانه و برای استفاده در مجالس عزاداری امام حسین علیه السلام شرکت کنند ، نه برای وقت گذراندن یا به صورت عامیانه برای ثواب اخروی .

 

کیانی اصل با تاکید بر اینکه  شرکت در مجالس عزای ائمه ثواب اخروی دارد تصریح کرد: باید از  مطالب جالس استفاده کنیم  روحا و قلبا این مجالس را وسیله ای برای ایجاد ارتباط و اتصال هرچه کمتر میان خودمان به امام حسین علیه السلام و خاندان پیامبرص قرار دهیم.

 

وی به ویژگی های مجالس عزای حسینی اشاره بیان کرد: اولین ویژگی محبت به اهل بیت را زیاد کند، دومین مورد مردم نسبت به اصل حادثه عاشورا به رفت روشن تر و واضح تری پیدا کنند و سومین حالت  افزایش ایمان و معرفت دین است که در چنین مجالسی بایداز این نکاتی مطرح می‌شود که موجب ایمان و معرفت بیشتر در مستمع و مخاطب گردد.

 

خطیب نماز جمعه سوق، با اشاره به اینکه  پیام های عاشورا برای مقاومت امروز جامعه سازش و تسلیم در برابر حکام ظالم و نالایق در قاموس اسلام و آل الله جایی ندارد ابراز داشت: ایستادگی در برابر دشمنان اسلام هزینه دارد ، هزینه‌هایی که امام سوم شیعیان با جان و مال و فرزندان پرداخت ، از دشمن ولو با عِده و عُده زیاد نباید هراس داشت .

 

کیانی اصل ادامه داد: تحریم اقتصادی و استفاده از هر ابزاری برای وادار کردن جبهه مقاومت به تسلیم از خصایص جبهه باطل است.

 

وی خاطر نششان کرد: مرگ با عزت بر زندگی زیر بار زور و ذلت ارجحیت دارد و سربلندی دنیا و آخرت مومنان و مسلمانان و انسان های آزاده در گرو مقاومت و پایداری است.

 

پاسخ قاطع ایران به مقصر نمایی اروپایی ها

 

حجت‌الاسلام کیانی اصل در بخش دیگر سخنان خود با توجه به اینکه آمریکا شش شرکت و یک نفتکش خارجی را به اتهام همکاری با ایران تحریم کرد  گفت: در این خصوص مسئولان دولت کنونی و مجلس ایران پاسخ هر اقدامی را با اقدام متقابل خواهند داد و به همین دلیل همزمان با تحریم شرکت های ایران از راه اندازی صدها سانتریفیوژهای جدید خبر دادند.

آبخیزداری و آبخوان داری علاج بحران مزمن سیلاب‌ها است

 

وی در ادامه به بارش باران مونسونی اشاره کرد و گفت: سیلاب های اخیر که تلفات جانی و خسارت های مالی زیادی را به همراه داشت و ضمن تقدیر و تشکر از حضور به موقع مسئولان در جمع مردم سیل زده، خدمت رسانی به مردم و ارزیابی خسارت وارد شده به مردم باید در اولویت کاری قرار گیرد. 

 

کیانی اصل افزود:  باید مجلس و دولت با سرعت و شتاب بیشتری نسبت به تحول ساختاری سخت افزاری ، نرم افزاری و انسان افزاری نهاد مدیریت بحران اقدام کنند و راه علاج بحران مزمن سیلاب ها توجه به آبخیزداری یعنی حفظ حوضه های آبریز و آب خوان‌داری یعنی ذخیره سازی آب ها است.

****************

بهمئی:

خطیب جمعه بهمئی؛

فروش پهباد های ایران به روسیه نماد اقتدار جمهوری اسلامی ایران است

حجت‌الاسلام افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی در خطبه های امروز نماز جمعه که در روز هفتم محرم در مسجد صاحب الزمان این شهرستان برگزار شد گفت : به فرموده مقام معظم رهبری ، وظیفه امام جمعه ارتباط حسنه و پدرانه با مردم است اما بدین معنی نیست که روی همه افراد به یک میزان برای پیشبرد انقلاب اسلامی سرمایه گذاری نخواهد کرد.

 
 
وی ادامه داد : امام جمعه نقش سخنگوی انقلاب را ایفا می کند و وظیفه بسیار مهم است و کلام و مطالب باید بروز و مفید باشد.
 
 
 
امام جمعه شهرستان بهمئی در خصوص فروش پهبادهای ایرانی به روسیه گفت : این فروش یا عدم فروش پهباد همینقدر که دشمن تحت فشار روحی است برای ما بسیار مفید است و نتیجه اقتدار جمهوری اسلامی ایران در دنیا است است .
 
 
 
وی اظهار داشت: آمریکایی ها بیش از ۴۰سال است در حال تولید و ارتقای هواپیما در نسل اف هست اما لطف خداوند برای ایران اسلامی می شود شهید تهرانی مقدم که با ساخت موشک های مختلف ،هیچ هواپیمای آمریکایی نسل اف قادر به فرار از آن نیستند و این نشان از توکل به خدا است.
 
 
وی ادامه داد : آمریکایی ها در توافقات برجام ، با طراحی یک سناریو مشخص ،همزمان ۶ شرکت بین المللی که قرار است با ما مبادلات تجاری داشته باشند تحریم می کنند و این نشان از ذات شیطانی آنها است و بازهم نیت آمریکایی ها بر دنیا روشن می شود.
 
 
افروغی در خصوص نسل جدید سانتریفیوژ های ایران گفت: نسل جدید سانتریفیوژ ایران اسلامی به گونه ای است که قادر است در سریع ترین زمان به بمب هسته ای برسیم، اما ما دنبال بمب هسته ای نیستیم و نخواهیم بود چرا که امام خامنه ای اینگونه فتوا داده اند.
 
 
حجت‌الاسلام افروغی در خصوص حوادث سیل های اخیر در کشور گفت : ساختار مدیریت بحران ساختار کارشناسانه نیست چرا که باید کارشناسان متناسب با هر شهر مکان ها ،خانه ها و مسیر های آب، شناسایی شوند تا دچار خسارت نشویم.
 
 
وی ادامه داد : زیر ساخت ها باید بصورت کامل از قبل آماده باشد تا در لحظه اتفاق و وقوع به دنبال حل مشکل سیل یا زلزله نباشیم تا کمتر دچار و گرفتاری شویم.
 
 
وی در پایان در خصوص برگزاری نماز ظهر عاشورا در شهرستان بهمئی گفت : همه مردم شهرستان در یک نقطه مشخص و با رعایت پروتکل های بهداشتی تجمع برای برگزاری نماز داشته باشیم‌.

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/207478.html