printlogo


استاندار با مدیران اتمام حجت کرد/ احمد زاده: برگشت اعتبارات وحشتناک است/ کدام مدیر قول داد؟+تصاویر

کد خبر: 204575تاریخ: 1401/3/25 13:33
حواشی نشست شورای برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد :
استاندار با مدیران اتمام حجت کرد/ احمد زاده: برگشت اعتبارات وحشتناک است/ کدام مدیر قول داد؟+تصاویر
نشست شورای برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد به ریاست استاندار با حضور مسئولان و مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس این نشست در سالن شماره یک استانداری به ریاست احمدزاده استاندار برگزار شد.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در ابتدای این نشست گفت: در جلسه قبلی جذب اعتبارات مد نظر بود و باید تا یک تیرماه اعتبارات جذب نشده جذب  شوند.
 
 
شهابی به ابلاغ ۸۶۰ میلیارد تومان به دستگاه های مهم استان اشاره کرد و گفت: ۴۲۶ میلیارد جذب نشده  است و بالای ۴۳۳  میلبارد تومان  جذب شده است در این راستا گردشگری ۵ میلیارد، علوم پزشکی ۳۹ میلیارد،  نوسازی ۴۷ میلیارد، ورزش و جوان ۱۵ میلیارد،  امور عشایر ۳ میلیارد، آب و فاضلاب ۲۱۲ میلیارد راهداری ۸۴ میلیارد، جهاد کشاورزی ۱۹ میلیارد اعتبارات جذب نشده دارند،  بنابراین ۴۲۶ میلیارد نقد در حساب ما وجود دارد که در این فرصت محدود تا یک تیر ماه باید جذب شود 
 
 
احمدزاده گفت: برگشت پول قابل قبول نیست، برخی دستگاه ها مانند نوسازی مدارس و آموزش و پرورش اعتبارات جذب نشده دارند که مبلغ زیادی است، مبلغ ۲۱۲ میلیاردی جذب نشده آب و فاضلاب وحشتناک است که در برخی از نقاط آب کافی وجود ندارد، راهداری در سیلاب کلوار و راه های مارگون مشکل وجود دارد این اعتبارات جذب نشده را در این بخش هزینه کنید با آنها تمام حجت می کنم. 
 
 
 
غلام نژاد سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گفت: بیمارستان های لنده، چرام دچار رکود بودند و به مناقصه گذاشته شدند و قول می دهم این اعتبارات برگشت داده نشود زیرا بیمارستان بهمئی تا ماه آینده فعال می‌شود.
 
عابد محمدی سرپرست اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 84 میلیارد تومان اعتبار در حوزه راه‌ها داریم. متأسفانه کارمند نداریم یا ضعیف هستند. استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه بعد از شنیدن حرف‌های عابد محمدی تلویحاً به او گفت: اگر نمی‌توانی تا کار را به دست کس دیگری بدهیم.
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: آقای عابدی من به وضع اداره شما کاری ندارم. شما باید پاسخگو باشد و اجاره ندهید که اعتبارات برگشت بخورد. مدیران آمده‌اند که کار کنند اگر نمی‌توانید، به من بگوئید تا مشکلات را برطرف کنیم. بگوئید که مشکلات کجاست؟ اگر هم نمی‌توانید، کار را به دست کس دیگری بدهیم.
 
 
احمدزاده خطاب به راهداری گفت: وقتی خانواده ای ۴ الی ۵ ماه راه ندارند و خانواده مردم در خطر هستند نباید پول آنها برگشت بخورد، ما به دنبال تغییر هستیم کاری به نیروی شما نداریم خودتان تعیین و تکلیف کنید ما کار می خواهیم.
 
 
احمدزاده گفت: وضعیت استان اسف بار است در این شرایط اعتبارات برگشت بخورد چه جوابی به خدا و مردم داریم، به روستای رفتیم مادری به دلیل نبود پل و راه که در حوزه راهداری است، فرزند او از دست رفته است.
 
 
استاندار گفت: عبور‌ از  روی رودخانه خرسان به قدری  سخت است که یک مرد حتی ترس برای عبور دارد آیا در چنین شرایطی که یک زن می تواند عبور کند ما بهانه را قبول نمی کنیم  کار کنید.
 
وی خطاب به نوسازی گفت: بالای ۳۱۶ مدرسه مشکل دارند اما مشاهده می شود اعتبارات آنها برگشت می خورد ما مدیران را طلب می کنیم و از آنها جواب می خواهیم.
 
 
سرهنگ صالحی مسئول بسیج سازندگی سپاه فتح گفت : حدود ۱۱۰ روستا موضوعات عمرانی و محرمیت زدایی و بهداشتی دنبال شده است و از طرفی برای عملیات محرومیت زدایی اقدام به خرید لوله های صورت گرفته شده است بنابراین در بحث جذب اعتبارات تلاش شده است و کوتاهی صورت نگرفته است. 
 
فرماندار بهمئی به مطالبات مردم در حوزه آب اشاره کرد و اینکه  در بخش سرآسیاب و ممبی باید توسط آب و فاضلاب  مورد توجه باشد، گفت: در بحث گلخانه های بهمئی ظرفیت های خوبی وجود دارد و تولید خوبی در سطح منطقه دارد و باید حمایت شود 
 
 
محمدی ادامه داد: مصلی بهمئی نیازمند کار و فعالیت دارد و بسیج سازندگی برای اتمام کار پای کار آیند. 
 
فرماندار کهگیلویه به حوزه فرهنگ در این شهرستان اشاره کردید و گفت: خانه های عالم سالن های نمایش، حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ، حوزه علمیه باید مورد توجه قرار گیرد.
 
 
موسوی به دو حوزه آب و برق به عنوان مشکلات اشاره کرد و گفت: اگر  دو مجموعه آب و برق شهرستان مورد توجه قرار گیرد سبب رشد و توسعه منطقه می شوند، در حوزه آب حومه غربی دهدشت مشکلات داشت و در مسیر حل قرار گرفت. 
 
 
فرماندار کهگیلویه موضوع آب را در این شهرستان بحرانی دارد و اینکه اب و فاضلاب این شهرستان جهت خدمت باید مورد توجه قرار گیرد تاکید کرد.
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
انتهای پیام/

لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/204575.html