printlogo


استمداد رئیس آب شهرستان بویراحمد از استاندار و نمایندگان استان/آرمین: برای حل مشکلات آب شهر یاسوج نیازمند اعتبارت هستیم

کد خبر: 200682تاریخ: 1401/1/19 12:57
استمداد رئیس آب شهرستان بویراحمد از استاندار و نمایندگان استان/آرمین: برای حل مشکلات آب شهر یاسوج نیازمند اعتبارت هستیم
رئیس امور آب شهرستان بویراحمد با بیان اینکه از نمایندگان، استاندار و برنامه و بودجه خواهان توجه برای جذب اعتبار برای مشکلات آب شهر یاسوج هستیم، گفت: نیازمند اعتبار 200 میلیارد تومانی هستیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس قصه تکراری شکستگی لوله های آب این بار در شرف آباد یاسوج شنیده شد تا بلکه مسئولان آب در صدد اتخاذ راهکاری اثر بخش و رفع مشکلات هدر رفت آب در شهر یاسوج باشند.

 

در همین ارتباط شهروندان ساکن در شرف آباد علیا در گفت و گو با این پایگاه خبری با بیان اینکه 200 خانوار از ساحلی 1 تا 11 زندگی می کنند، عنوان داشتند: این خانوارها با مشکل آب مواجه هستند و پیگیری ها مکرر مشکلات ما را حل نکرده است.

 

این شهروندان در ادامه افزودند: از دیگر مشکلات این نقطه از شهر شکستگی لوله ها است که سب هدر رفت آب می شود و این شکستگی ها در کنار کمبود ها سبب افزایش مشکلات برای شهروندان می شود.

 

این شهروندان در ادامه عنوان کردند: چندین بار برای مشکلات آب به اداره آب مراجعه کرده ایم اما کسی پاسخگوی ما نبوده است.

 

 

رئیس امور آب شهرستان بویراحمد در گفتگو با این پایگاه خبری با بیان اینکه 30 درصد شبکه یاسوج فرسوده است و زیر ساخت 15 الی 20 ساله دارد، گفت: در حوزه کشاورزی یعنی از شاهد 1 الی 17، عدل ها، انقلاب ها، شهرداری، شهرک امام حسین (ع)، شهرک امام علی (ع)، راهداری، حوزه تصفیه خانه، آرامستان شرف اباد، شرف آباد، بنسنجان همه آنها از یک منبع 5 هزار مترمکعبی کشاورزی تامین می شود و 4 چاه در تنگ کناره و 3 چاه در تنگ مهریان وجود دارد یعنی تامین آب آنها از چاه های آهکی تامین می شود که یکی از چاه ها در تنگ مهریان خشک شده است و همچنین حدود 50 الی 60 لیتر در تنگ کناره افت دبی مشاهده شد.

 

 

آرمین با بیان اینکه تاسیسات آب مربوطه به 15 سال پیش است و چاه، منبع ذخیره، خط انتقال جدیدی به دلیل تحریم ها ایجاد نشده است، گفت: نیازمند اعتبارات برای تولید آب، و افزایش منابع ذخیره آب هستیم.

 

وی افزود: در شرف آباد در طول شبانه روز از 23 شب تا وقت اذان صبح آب برای آبگیری بسته می شود و ظهرها در ساعت 12 آب ذخیره شده به کف می رسد و بنابراجبار آب از ساعت 13 تا 17 آب به منظور آب گیری بسته می شود تا بالا دست شهر با افت فشار بی آبی قرار نگیرد.

 

این مسئول با استمداد از نمایندگان ، استاندار و همچنین برنامه  و بودجه برای پیگیری و جذب اعتبارات اشاره کرد  تا مشکلات 30 درصد فرسودگی شبکه، حل شود گفت: برای حوزه شرف آباد و تحت پوشش کشاورزی و همچنین توجه به منبع ذخیره، خطوط انتقال نیازمند اعتبار 200 میلیارد تومانی هستیم.

 

وی گفت: حدود 86 هزار مشترک در شهر یاسوج داریم و منابع ذخیره ما 35 هزار مترمکعب است که حداقل 35 هزار متر مکعب منبع ذخیره نیاز داریم که نیازمند اعتبارات است.

 

آرمین با بیان اینکه از محل اعتبارات ریاست جمهوری درخواست های صورت گرفت است، گفت: از محل این اعتبارات قرار است تعدادی از پمپ های تنگ کناره عوض شود تا افت دبی که وجود دارد با تعویض تاسیسات شاهد پیش بینی برای افزایش دبی وجود داشته باشد.

 

رئیس آب شهرستان بویراحمد با بیان اینکه چاه تنگ مهریان که خشک شده است درصددیم دور برداری شود اما تا امروز به دلیل سختی کار کسی در مناقصه شرکت نکرده است، گفت: در حوزوه شرف آباد از محل اعتبارات تنش، حدود 18 میلیارد اعتبار برای شبکه فرسوده یا مناطقی که نیاز به توسعه و اصلاح دارد  برآورد شده و این موضوع در مرحله مناقطه است تا  هدر روی و مشکلات شکستگی ها حل شود.

 

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/200682.html