printlogo


انتقاد امام جمعه کهگیلویه از کم بودن سرانه فضای ورزشی شهرستان/استاندار با نمایندگان تامل داشته باشد اما گوش به فرمان آن ها نباشد

کد خبر: 193017تاریخ: 1400/7/30 15:49
آنچه که در خطبه های نماز جمعه شهرستان های استان گذشت:
انتقاد امام جمعه کهگیلویه از کم بودن سرانه فضای ورزشی شهرستان/استاندار با نمایندگان تامل داشته باشد اما گوش به فرمان آن ها نباشد
نماز عبادی سیاسی این هفته در شهرستان های مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نماز عبادی سیاسی این هفته در شهرستان های مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

انتقاد امام جمعه کهگیلویه از کم بودن سرانه فضای ورزشی شهرستان

امام جمعه دهدشت در نماز عبادی سیاسی این هفته، با اشاره به بحث ورزش و جوانان گفت: متاسفانه در سال های اخیر به مقوله جوانان مطلقا توجه نشده است و خیلی از امکانات حداقلی در شهرستان کهگیلویه ایجاد نشد.

حجت‌الاسلام علی وحدانی فر افزود: اصولا سازمان تربیت بدنی با دو سازمان یکی شدند که خدمت بهتری به جوانان انجام شود، اما کدام خدمت؟

وی تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان در بحث مسکن، ازدواج، اشتغال و ... چه کاری انجام داده است؟

وحدانی فر ادامه داد: در بخش عمران و زیر ساختی در یک شهری با جمعیت بیش از ۷۰ هزار نفری دهدشت سه سالن ورزشی وجود دارد و سوال این است که آیا در شهرستان های بزرگ استان ما نیز به همین شکل است؟

وی با تاکید بر اینکه چرا عدالت ورزشی مراعات نمی شود، بیان داشت: در یک شهری که این همه ورزشکار وجود دارد دو چمن ورزشی داریم که یکی از انها به سختی قابل استفاده است.

امام جمعه دهدشت عنوان کرد: ایا حیف نیست که بگویند در شهر دهدشت، کلا یک چمن مصنوعی با این جمعیت وجود دارد ؟

وحدانی فر گفت: چگونه می شود در برخی شهرستان های همجوار ما بیش از ۳۰ چمن مصنوعی وجود دارد ولی در دهدشت، با جمعیت و وسعت چندین برابر فقط یک چمن مصنوعی باشد؟

وی افزود: چرا ورزش و جوانان توجه جدی به این مسائل نمی کند، دو چمن منصوعی آیا برای این شهر، کافی است؟ 

وحدانی فر تصریح کرد: استخر این شهر دوسال است که فاقد استفاده بوده ، به قبل از کرونا بر می گردد، آیا نمی شد از این فرصت دوساله کرونایی جهت بازسازی استفاده کرد؟ آیا این شهر نیاز به استخر ندارد؟

وی با اشاره به اینکه این شهر سالن ورزشی برای بانوان ندارد و چرا در بحث بانوان توجه نشده است، ادامه داد:  ورزش بانوان علی رغم ظرفیت های خوبی که داریم و نصف جمعیت را تشکیل می دهند، آیا نیاز به ورزش ندارند؟ چرا  توجهی صورت نگرفته است.

حجت الاسلام وحدانی فر گفت: سرانه ورزش  هر ایرانی یک متر مربع است در صورتی که در شهرستان کهگیلویه ۳۶ سانتی متر است! توقع داریم وزیر ورزش نگاه ویژه ای به ورزش شهرستان داشته باشد.

خطیب جمعه دهدشت افزود: در پروژه های عمرانی در استان ما هیچ پیوست فرهنگی وجود ندارد، اگر در قراردادها است هیچ عملیاتی نمی شود.

وحدانی فر تصریح کرد: برای چه باید، پیمانکاران مبالغ هنگفت و کلانی بگیرند، در تعهداتشان پیوست فرهنگی هم می آید ولی برای کارهای فرهنگی در منطقه کاری صورت نمی گیرد؟

وی عنوان کرد: مسئولان در سازمان بازرسی توجه کنند و تذکر دهند، این پولی که قرار داده شده برای پیوست فرهنگی کجا خرج می شود؟

امام جمعه دهدشت با بیان اینکه هفته وحدت فرصت تقویت نقاط اشتراک و کنار گذاشتن اختلافات است، گفت: از زمان آغاز تبلیغ اسلام دشمن دسیسه دارد تشیع انگلیسی را در شیعه و وهابیت را در سنی به وجود آوردند تا بین این دو اختلاف ایجاد کنند.

وی توهین به مقدسات دیگران را گرفتاری در دام دسیسه‌های دشمن خواند و افزود: کج اندیشان به جای تقویت نقاط مشترک و گسترش معنویت در جامعه، تفرقه ایجاد می‌کنند.

 وحدانی‌فر وضعیت اقتصادی جامعه را نامطلوب خواند و تصریح کرد: اولویت دولت باید توجه به اقتصاد مقاومتی باشد، برای تحقق این هدف راهکارهایی وجود دارد؛ اقتصاد را به مسائل سیاسی و برجام گره نزنند، به دشمن اعتماد نکنند، به ظرفیت داخلی اتکا کنند، بین قوا وحدت و انسجام باشد و گام‌ها بر اساس نقشه راه برداشته شود.

***************************************

امام جمعه گچساران مطرح کرد؛
 
هفته وحدت، فرصت تقویت همگرایی مسلمانان و مقابله با دشمنان

حجت الاسلام والمسلمین سید امین الله حجازی ،امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت های این هفته گفت:این هفته بنام هفته وحدت نامگذاری شده است، مسلمین لازم است توجه و دقت کنند چرا که دشمنان در شرق و غرب عالم در حال فتنه انگیزی و ایجاد تفرقه در بین مسلمین هستند.

وی افزود:امام علی علیه السلام می فرمایند که مردم متحد ،با هم و اتحاد کامل داشته باشید که اگر اختلاف ایجاد شد طبیعتا گروه های کم، تحت سلطه شیطان قرار خواهند گرفت و شیطان امروز همان آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

حجت الاسلام حجازی تصریح کرد:دشمنان همچون داعشی را تربیت می کنند که هر روز در بلاد اسلامی دست به شرارت و جنایت ها می زنند، و اگر مسلمین متحد نباشند گرفتار چنین معضلاتی خواهند شد،اگر کسی ادعای اسلام دارد با لقلقه زبان هم نمی شود و باید ضمن تقویت همگرایی نیز تابع  محض دستورات ناب پیامبر(ص)باشیم.

امام جمعه گچساران گفت:یکشنبه 17ربیع الاول میلاد مبارک پیامبر اکرم (ص)و امام صادق علیه السلام است،در حقیقت پیامبر اکرم (ص)بخشنده بودند و بخشندگی و توجه ویژه به نیازمندان از خصوصیات بارز ایشان بودند.

خطیب جمعه گچساران درادامه اظهارکرد:خیلی سخت است که انسان شرمنده همسر و فرزندانش شود و در شرایطی باشد که نتواند مشکلات خانواده اش را حل کند، که باید دست یاری به سوی نیازمندان دراز کنیم چرا که روز اخلاق و مهرورزی و روز توجه به نیازمندان است.

وی افزود:مقام معظم رهبری فرمودند تلاش کنیم چرا که روز اخلاق و مهرورزی است و یکی از کارهای بزرگ رسول اکرم(ص) این بود که فضای جامعه را فضایی سرشار از مهر و محبت بسازند و مردم نسبت به هم مهر و محبت داشته باشند و کینه و عداوتی هم در کار نباشد.

حجت الاسلام حجازی تصریح کرد:رهبر معظم انقلاب فرمودند امروز تکلیف ما همین است که مهر، محبت، اخلاق و تلاش برای حل مشکلات مردم بویژه مستمندان و نیازمندان آبرومند را  در برنامه داشته باشیم.

امام جمعه گچساران گفت:هفته گذشته گرامیداشت نیروی انتظامی بود که تبریک عرض می کنم،حضرت آقا فرمودند که نیروی انتظامی یکی از ستون های استوار امنیت در کشور است و یعنی باید قدر امنیت را بدانیم چرا که اگر امنیت نباشد هیچکس در امان نخواهد بود.

خطیب جمعه گچساران درادامه اظهارکرد:بنابراین همه ما باید واقعا قدردان تلاش های نیروی انتظامی باشیم و رهبری هم فرمودند مسئولان و مدیران نیروی انتظامی باید تلاش کنند سطح خدمتگزاری و انجام وظیفه را ارتقاء دهند و با کارکرد خود قدر نیروی انتظامی را در چشم مردم نیز ارتقاء ببخشند چرا که اگر امنیت نباشد هیچکسی هم آرامش ندارد.

**********************************************

امام جمعه سوق:

استاندار با نمایندگان تامل داشته شد اما گوش به فرمان آن ها نباشد

 امام جمعه سوق در نماز جمعه این هفته با اشاره به نیاز شدید عربستان به مذاکره و ارتباط با ایران، گفت: بنا به دلایل داخلی منطقه ای و بین المللی ، ضرورت احیای مناسبات دو جانبه و رفع تنش های جاری لازم است . 

 

حجت الاسلام مهدی کیانی اصل افزود: عربستان سعودی بیشتر نیاز به مذاکره با ایران دارد ، البته احیای روابط ایران و عربستان در سطح منطقه و داخل دارای منافع و راهبردهای متعددی است. 

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به انتظارات از استاندار گفت:انتظارات ما و همه مردم از استاندار انقلابی این است که از جوانان  متعهد ، متخصص و با روحیه جهادی در منصب های دولتی استفاده کند. 

کیانی اصل افزود: دخالت سیاسیون و عدم توجه به شایسته سالاری در بحث مدیریت کلان استان و شهرستان ها و فقط توجه به جناح های سیاسی ‌موجب محرومیت این استان شده است.

امام جمعه سوق به مسئله خنثی سازی تحریم اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب با دو وصف اولویت اقدام برای خنثی سازی تحریم و اکثریت تلاش برای خنثی سازی تحریم را وظیفه مهم دولت دانستند. 

وی افزود: این دولت به  اولویت خنثی سازی تحریم اهتمام ورزیده است و  باید همچنان به عدم اعتماد دشمن و با اتکا به ظرفیت های داخلی کشور، وحدت و انسجام بین قوا  بر اساس نقشه راه گام های عملی دقیق بردارد.

امام جمعه سوق تصریح کرد: کاهش وابستگی به نفت، پیمان های پولی دوجانبه و چندجانبه،  تقویت دیپلماسی منطقه ای ، کم رنگ کردن نقش دلار در اقتصاد ، توسعه صنایع پتروشیمی و .... بازدارندگی اقتصادی را برای کشور به وجود خواهد آورد و بر اقتدار ایران اسلامی خواهد افزود.

کیانی اصل مقابله با فساد و مفسدان را نیازمند یک  عزم ملی دانست و بیان کرد: نقش دستگاه قضا بیشتر و فراتر بوده و  نقش مجلس و دولت در پیشگیری و مقابله با فساد و گسترش آن نقش اولی است که باید بسترهای فساد را محدود کنند و زمینه های شکل گیری فساد اداری و اقتصادی و فرهنگی را برچینند.

وی رزمایش ترکیبی ایران انقلابی را نماد بازدارندگی فعال دانست و گفت:  دو سفر سرلشکر باقری به دعوت روسای ستاد نیروهای مسلح پاکستان و روسیه هشدار های روشنی را برای دشمنان ایران و مزدوران آنها به همراه داشت. 

خطیب جمعه سوق با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب ، ورود نمایندگان مجلس به کار اجرایی را خطر دانستند، افزود: کار نماینده قانونگذاری و نظارت بر قانون است ، نه اینکه دنبال عزل و نصب و بکارگیری دیگران باشند اگر مجلس و نمایندگان ولایتمدار و انقلابی هستند نباید دخالت کنند چون خلاف نظر صریح رهبر انقلاب است. 

کیانی اصل  در پایان گفت: استاندار با نمایندگان تعامل داشته باشد اما گوش به فرمان ان ها در بحث انتخاب مدیران نباشد.

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/193017.html