printlogo


استقبال گرم یاسوجی ها از واکسن کرونا/ تزریق 172 هزار دُز واکسن در کهگیلویه و بویراحمد+ تصویر

کد خبر: 189787تاریخ: 1400/5/26 11:51
استقبال گرم یاسوجی ها از واکسن کرونا/ تزریق 172 هزار دُز واکسن در کهگیلویه و بویراحمد+ تصویر
رئیس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون بیش از ۲۰۰هزار دُز واکسن تحویل دانشگاه علوم پزشکی استان شده که از این تعداد بالغ بر 172 هزار دُز تزریق شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی . اطلاع رسانی صبح زاگرس محسن رضائیان، افزود: تاکنون ۲۰۰ هزار و ۲۳۸ دُز واکسن تحویل دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد شده است که از این تعداد ۱۳ هزار دُز امروز تحویل داده شد که بلافاصله جهت تزریق به تمام مراکز تجمعی واکسیناسیون ارسال شد.

 

وی تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزار و ۲۱۹ نفر علیه بیماری کرونا واکسینه شدند.

 

وی با اشاره به مجموع افراد واکسینه شده نوبت اول افزود: تعداد کل افراد واکسینه شده نوبت اول ۱۳۸ هزار و ۶۲۲ نفر نفر و افراد واکسینه شده نوبت دوم ۳۳ هزار و ۸۰۰ نفر هستند.

 

رییس گروه بیماری های واگیر مرکز بهداشت استان، عنوان کرد: در مجموع تاکنون ۱۷۲ هزار و ۴۲۲ کهگیلویه و بویراحمدی واکسن کرونا تزریق کرده‌اند که درصد تزریق واکسن ۹۱ درصد است.

 

رضائیان اضافه کرد: موجودی واکسن بدون پرت در استان ۲۷ هزار و ۸۱۶ دُز است که ظرف روزهای آینده به گروه‌های هدف تزریق می‌شود.

 

رئیس گروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:آمار تزریقی مربوط به پایان روز ۲۲ مرداد است، دیروز   بخاطر تعطیلی روز جمعه بعضی مراکز غیر فعال بودنداما روز‌های گذشته میانگین بالای ۶ هزار نفر در روز  واکسن  دریافت می‌کردند.

 

 محسن رضائیان عنوان کرد: روزهای ۱۳ و ۱۴ مرداد به ترتیب بیش از ۱۰ و ۱۲ هزار دُز واکسن تزریق شد که با توجه به افزایش ورود واکسن به استان  پوشش واکسیناسیون نوبت اول جمعیت بالای ۱۸ سال ۲۵.۵ درصد است و جزء دانشگاه‌های برتر از نظر پوشش واکسیناسیون هستیم.

 

رضاییان با اشاره به اینکه واکسیناسیون جامعه هدف صورت گرفته و همچنان ادامه دارد، گفت: تاکنون به بیش از ۸۰ درصد جمعیت عشایری بالای ۱۸ سال، ۸۰ درصد کارکنان بانک‌ها، ۵۰ درصد بیماران سرطانی، ۵۰ تا ۸۰ درصد بیماران خاص و ۵۰ درصد معلمان واکسن تزریق شده است.

 

وی با بیان اینکه ۲۰۰ خبرنگار تنها در شهرستان بویراحمد واکسینه شدند، افزود: واکسیناسیون کارکنان پست،عوامل اجرایی انتخابات، بیماران  HIV، کارکنان حمل و نقل، همسران شهدا و جانبازان بالای ۵۰ درصد، محیط‌بانان و محافظان عرصه‌های طبیعی، پرسنل نیروی انتظامی، جانبازان شیمیایی ۲۵ تا ۵۰ درصد و بالاتر، آتش‌نشانان و پاکبان، پرسنل زندان‌های تحت پوشش و تعدادی از زندانیان صورت گرفته و همچنان ادامه دارد.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه واکسیناسیون برخی گروه‌ها در دستور کار است، خاطرنشان کرد: کارکنان پمپ بنزین، بیماران دیابتی، زنان باردار و شیرده، کارکنان دیوان محاسبات، اساتید و کارکنان دانشگاه و حوزه علمیه، پرسنل بیمه سلامت و آتیه‌سازان حافظ، پرسنل راهنمایی و رانندگی، گمرک، کارکنان سازمان امور مالیاتی و تامین اجتماعی از جمله گروه‌هایی هستند که واکسیناسیون آنها در دستور کار قرار دارد.

 

 
 
 
 
 

لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/189787.html