printlogo


سامانه روسی به شکار موشک‌های متجاوز اسرائیلی می‌رود

کد خبر: 188689تاریخ: 1400/5/4 14:44
سامانه روسی به شکار موشک‌های متجاوز اسرائیلی می‌رود
طبق گزارش یک مجله تخصصی واکنش چند روز پیش پدافند هوایی سوریه نشان داد، سامانه‌های روسی موجود در اختیار ارتش این کشور راه اندازی شده‌اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از بین الملل خبرگزاری تسنیم، مجله تخصصی نظامی ملیتاری واچ در گزارشی در این رابطه نوشت: تهاجم چند روز قبل اسرائیل به سوریه با واکنش ارتش سوریه مواجه شد نشان داده در حال حاضر جدیدترین سامانه پدافندی ساخت روسیه به نام "بوک ام 2" توسط سوری‌ها در خاک کشورشان مستقر شده است.

این مجله به نقل از سرلشکر وادیم کولت جانشین رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه تایید کرد، سامانه پدافند هوایی بوک ام 2 روسی 4 فروند موشک اسرائیلی را رهگیری و سرنگون کرد.

در این گزارش تاکید شده است، ارتش سوریه علاوه بر این سامانه، سامانه اس 300 را که متعلق به سال 1997 است، در اختیار دارد.

یگان‌های پدافندی ارتش سوریه  سامانه اس 300 را در سال 2011 را در اختیار گرفتند و اکنون ارتش سوریه  8 مجموعه از آن را مستقر کرده است.

پیش از این نیز یک منبع عالی‌رتبه امنیتی سوری به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه خبر داده بود، سامان‌های پدافند هوایی سوریه به موشک‌های اسرائیلی که از داخل حریم هوایی لبنان شلیک شده بودند، واکنش نشان داده و تلاش آنها را برای هدف قرار دادن مواضع نظامی در اطراف شهر حمص خنثی کردند.

خبرنگار این خبرگزاری هم در روز انجام تهاجم تاکید کرده بود، صداهای شنیده شده در ریف غرب حماه ناشی از واکنش پدافند هوایی سوریه به این تجاوز بوده است.


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/188689.html