printlogo


رنج و مشقت چندین ساله ساکنین شهرک فجر لنده از بی آبی در تابستان+تصاویر

کد خبر: 187901تاریخ: 1400/4/20 21:29
پیگیری سوژه های مردمی:
رنج و مشقت چندین ساله ساکنین شهرک فجر لنده از بی آبی در تابستان+تصاویر
چندین سال است که ساکنین مناطق بالا دستی شهرک فجر لنده در فصل تابستان از بی آبی رنج می برند و مهمترین پروژه آبرسانی مخزن شماره ۲لنده نیز در تعطیلی به سر می برد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، تامین آب شرب پایدار برای شهروندان یکی از مهمترین مطالبات مردم از مسولان است ولی چندین سال است که خشکسالی های پی در پی و تنش آبی در شهرهای کوچک و بزرگ دامین گیر شرکت آب و فاضلاب است.

مشکلات شهروندان در مناطق بالادستی شهرک فجر لنده چندین سال است که همچنان بر قوت خویش پا برجاست و در فصل تابستان فشار گرما مشکلات شهروندان و ساکنین این مناطق را چندین برابر کرده است.

نبود خط انتقال مستقیم به همه مناطق کوچه های ۲۹و ۳۰ و ۳۱فجر باعث شده است تا تمرکز انشعابات به شکل بالا به صورت کاملا درهم برای تامین آب مصرفی به هم تنیده شوند.

هم سطح بودن این مناطق با مخزن شماره یک تامین آب شرب شهر لنده باعث شده است تا انتقال آب به مناطق بالا دستی به سختی صورت پذیرد و در فصل تابستان مشکلات شهروندان این منطقه نیز چندین برابر می شود.

فشار آب در برخی روزها به خصوص در ساعات اولیه صبح که نوبت استفاده این شهرک است چنان پایین است که برخی شهروندان از تلمه های برقی برای مکش آب و انتقال به منابع ذخیره آب خود استفاده می کنند که هم باید پول برق بدهند و هم پول آب.

چند سالی است که مسولان شرکت آب و فاضلاب استان و شهرستان اقدام به احداث مخزن یک هزار مترمکعبی در بالا دستی این شهرک کردند ولی با گذشت بیش از پنج سال هنوز این پروژه مهم و حیاتی برای شهروندان به بهره برداری نرسیده است و این درحالی است که با تکمیل و راه اندازی این مخزن مشکلات چندین ساله شهرک فجر، شهرک شهید رجایی و سرآسیاب و بهاران برای همیشه مرتفع خواهد شد.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
 
---
 
---
 
---
 
---
 
---
 
---
 
---
 

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/187901.html