printlogo


تعیین تکلیف صدور شناسنامه المثنی در ایام منتهی به انتخابات در استان

کد خبر: 186626تاریخ: 1400/3/25 17:20
مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری استان در گفتگو با صبح زاگرس:
تعیین تکلیف صدور شناسنامه المثنی در ایام منتهی به انتخابات در استان
مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد زمان ممنوعیت صدور شناسنامه المثنی در استان را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس انتخابات ۲۸ خرداد ماه ریاست جمهوری به عنوان مهمترین رویداد کشور در سال 1400 شناخته می شود در این رویداد اقشار مختلف مردم، گروه های سیاسی با حضور در پای صندوق های رای سرنوشت شان را مشخص می کنند.

 

در این راستا ارگان ها و سازمان ها مختلف شرایط را برای  مشارکت بالا و حضور حداکثری فراهم می کنند، نیروهای نظامی و انتظامی با تامین امنیت انتخابات، کادر بهداشت و درمان با توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی، عوامل برگزاری انتخابات از طریق افزایش شعب اخذ رای و رسانه ها از طریق پوشش سراسری برنامه های نامزدهای ریاست جمهوری سعی در ایجاد فضای رقابتی و گرم شدن تنور انتخابات دارند.

 

همه شرایط و امکانات برای برگزاری حداکثری انتخابات فراهم است اما خبرهایی از ممنوعیت و عدم صدور شناسنامه المثنی در سطح استان و کشور شنیده می شود و همین موضوع می تواند برای کسانی که قصد حضور در انتخابات را داشته باشند مشکل ایجاد کند.

 

طبق برخی خبرها تا قبل از 18 خردادماه اطلاعیه های مختلفی برای تعویض شناسنامه و صدور المثنی صادر شد و از تاریخ ۱۸ خرداد ماه به بعد صدور هر گونه شناسنامه المثی ممنوع شده است، هر چند این موضوع به همه استانها و در سطح کشور ابلاغ شده است اما درصورت پیش بینی شرایط جایگزین می توان فرصت حضور افرادی که فاقد شناسانامه هستند فراهم کرد.
 

در همین رابطه مدیر کل سیاسی و انتخاباتی استانداری در گفتگو با صبح زاگرس گفت: در مصوبه رسمی کشور آمده است ۱۵ روز قبل از انتخابات باید روند دریافت المثنی صادر شود.

محمدی با بیان اینکه تبصره خاصی برای صدور المثنی از تاریخ 18 خرداد ماه به دلیل مصوب سراسری کشوری وجود ندارد، ادامه داد: این قانون بیان کرده است اگر کسانی در گذشته شناسنامه المثنی خود را دریافت نکرده اند می توانند آن را تحویل بگیرند اما اگر کسی برای صدور المثنی جدید مراجعه کند برای او امکان پذیر نیست.
 

وی با بیان اینکه صدور شناسنامه المثنی از تاریخ 18 خرداد ماه طبق قانون سراسری و کشوری ممنوع بوده و چنین شایع می کنند که صدور المثنی در این شرایط سبب تخلف می شود، ادامه داد: برای رای دادن شناسنامه و کارت ملی نیاز است اما اگر کارت ملی به دلایلی فرد به همراه نداشت اما باید کد ملی خود را اعلام کند.انتهای پیام/

 


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/186626.html