printlogo


اقدام زیبا و قابل تحسین سپاه و مسئولان دنا در تجلیل از پاکبانان سی سخت/ پاکبانانی که جاروی دستشان داروی سلامت است+تصاویر

کد خبر: 178910تاریخ: 1399/10/18 08:14
اقدام زیبا و قابل تحسین سپاه و مسئولان دنا در تجلیل از پاکبانان سی سخت/ پاکبانانی که جاروی دستشان داروی سلامت است+تصاویر
با حضور جمعی از مسئولین شهرستان دنا در اقدامی قابل تحسین و به یاد ماندنی از پاکبانان شهر سی سخت طی مراسمی باشکوه تجلیل شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به منظور تجلیل از زحمات و تلاش های پاکبانان شهر سی سخت مراسم باشکوهی در سپاه شهرستان دنا برگزار شد.

 این اقدامی تحسین و به یاد ماندنی با رعایت پروتکل های بهداشتی در محوطه سپاه شهرستان دنا برگزار شد و از پاکبانان شهر سی سخت طی مراسمی باشکوه تجلیل بعمل آمد.

 

فرمانده سپاه شهرستان دنا در این خصوص گفت: هدف از این برنامه تجلیل از پاکبانانی بود که درشرایط کرونایی جاروی دستشان داروی سلامت است و خش خش جاروی این عزیزان در کوچه ها به مانند اذان صبحگاهی نجوا گر گوش هایمان است.

 پاکبانانی که جاروی دستشان داروی سلامت است

سرهنگ ستوده نیا با بیان اینکه پاکبانان در شرایط کرونایی علاوه بر انجام وظایف خود درگیر جمع آوری ماسک و دستکش بعضا آلوده و رها شده در کوچه و خیابان هستند گفت: پاکبانان کوتاهی ما شهروندان را به جان می خرند و در جبهه مقابله با کرونا نقش مهمی را ایفا می کنند.

 

وی افزود: امروز میزبان ۳۰ نفر از پاکبانان شهر سی سخت در سپاه شهرستان بودیم و با ادای احترام نظامی و شاخه گل با استقبال آنان رفتیم که پاکبانان این شاخه گل را به روح شهید سلیمانی اهدا کردند و به پاس احترام به این عزیزان، مسئولان شهرستان دنا در ردیف های پشت سر آنها نشستند.

شهر توریستی سی سخت مرهون زحمات پاکبانان

فرماند ارشد نظامی شهرستان دنا با بیان اینکه شهر سی سخت اگر به عنوان منطقه توریستی در استان محسوب میشود مرهون زحمات این پاکبانان است گفت: در این مراسم امام جمعه سی سخت، نماینده فرماندار دنا، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان، رئیس سازمان تبلیغات و هیئت رزمندگان شهرستان دنا حضور داشتند و شهردار سی سخت به دلیل پیگیری وضعیت سی ان جی سی سخت در جلسه مهم با استاندار حضور داشت.

 

سرهنگ ستوده گفت: در این برنامه با اهدای هدایای نقدی و بسته های فرهنگی و بهداشتی از سوی سپاه شهرستان، سازمان تبلیغات و هیئت رزمندگان شهرستان دنا از پاکبانان تجلیل شد.

 

وی با اشاره به ایجاد فضای معنوی، بی ریا، بی آلایش و آکنده از احساس در این برنامه گفت: روز به یاد ماندی و خاطره انگیز در محوطه سپاه شهرستان رقم خورد و پاکبانان اذعان داشتند گویی در خانه خود حضور داریم و اعضای خانواده ما برایمان جشن گرفته اند که این موضوع باعث افزایش روحیه و نشاط کاری ما خواهد شد.

 

پاکبانان سمبل خدمت بی منت هستند

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر مصباح‌نژاد امام جمعه سی سخت گفت: پاکبانان سمبل خدمت بی منت هستند و محیط زندگی را برای زیست بهتر و با نشاط  آماده می‌کنند و در این شرایط کرونایی هم هر روز در خط مقدم خطر هستند و ایثار می‌کنند تا دیگران در آسایش و رفاه و راحتی باشند این درسی است که مکتب شهید سلیمانی به آنان داده و جامعه باید از خادمان بی‌منت تجلیل و قدردان آنان باشد.

 

مصباح‌نژاد اظهار داشت: شرط تعالی و پیشرفت این است که همه به لحاظ برخورداری از امکانات در سازمان‌ها و ادرات یکسان باشند و از نیروی انسانی زحمتکش و پرتلاش قدردان شود و این به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

کار پاکبانان کمتر از کار سفیران سلامت نیست

روستا معاون فرماندار دنا نیز در این مراسم گفت: شرایط کرونا در تمام دنیا و کشور ما باعث شده است که خسارات جبران ناپذیری گریبان گیر دولت‌ها شود، شرایط طوری شده است که خیلی‌ها جهت در امان ماندن از ویروس کرونا در خانه می‌مانند اما پاکبانان عزیز و زحمتکش ما به صورت شبانه روزی درحال نظافت شهرمان هستند، کار این پاکبانان کمتر از کار سفیران سلامت نیست چرا که این عزیزان هم در این شرایط سخت با تمام توان خود جان خود را به خطر می‌اندازند و در  حال خدمت به ما هستند پس اینها شایسته بهترین‌ها هستند.

 

روستا بیان داشت: زیبایی این شهر را مدیون شما هستیم ،مسافر و توریستی که وارد این شهر می شوند می‌گویند پاکبانان متعهد و پای کاری در این شهر هستند که شهر به این زیبایی و تمیزی هست.

 

پناهی فرماندار دنا که به دلیل حضور در جلسه هماهنگی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها  در تهران حضور داشت در گفتگوی تلفنی با سفیر دنا در خصوص این برنامه گفت: آیین تجلیل و تقدیر از نیروهای خدوم شهرداری و پاکبانان شهر سی سخت که در ایام بیماری کرونا با مشکلات مالی و فشارهای کاری زیادی روبرو هستند باعث دلگرمی و  پاسداشت زحمات آنان شد و تقدیر میکنم از عوامل برگزاری این آیین زیبا و بیادماندنی.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

 


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/178910.html