printlogo


پای سگ بازان به یاسوج باز شد/ضرورت برخورد با سگ گردانان شهر

کد خبر: 178861تاریخ: 1399/10/17 09:03
پای سگ بازان به یاسوج باز شد/ضرورت برخورد با سگ گردانان شهر
سگ مونس جدیدی که به برخی از خانه ها در شهر یاسوج اضافه شده و این سگ بازان برای مردم علاوه بر وحشت، بیماری را به ارمغان می آورند و لزوم برخورد با این پدیده ضروری است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس توسعه شهرها و گسترش شهر نشینی، باوفا ترین یار انسان را به مهمانان ناخوانده پر دردسر تبدیل کرده تا معابر و پارک های شهر یاسوج جولانگاهی برای این سگ بازان باشد.

پدیده سگ گردانی معضلی نوظهور در شهر یاسوج است که در ماه های اخیر رواج این معظل وحشت آفرین برای شهروندان رو به فزونی گذاشته و در حال تبدیل‌شدن به امری مرسوم است.

سگ گردانی از سوی مردم امری ناشایست است چرا که فخر فروشی و از همه مهمتر شرع و دین مبین اسلام نیز به واسطه نجاست سگ این امر را موضوعی زشت می‌داند .

برخی از مخاطبان این پایگاه خبری با ابراز گلایه از این رسانه که چرا شما که در همه زمینه ها سمت و سوی مردم را بر عهده دارید تا کنون در این راستا اقدامی عاجل و یا از مسئولان نمی خواهید تا به صورت جدی با این سگ بازان برخورد شود.

وی ابراز داشت: گاهی در پارکهای شهر یاسوج مشاهده می شود که بر خی از این سگ بازان پارک را با دستشویی اختصاصی سگهایشان اشتباه گرفته و محیط را آلوده و نجس می کنند .

یکی دیگر از مخاطبان این پایگاه خبری اذعان داشت: از کودکی از سگها وحشت داشتم و متاسفانه عصر روز گذشته همراه با دوستانم برای هوا خوری به پارک جنگلی یاسوج مراجعه کردم اما متاسفانه حضور سگ بازانی که 2 قلاده سگ بزرگ همراهشان بود باعث شد تا تمام مدت فقط در ماشین بنشینم و نتوانم استفاده خوبی از آن محیط داشته باشم.

---

آنچه شواهد و بررسی های ما نشان می دهد ،علاوه بر بحث اصلی موانع شرعی و نجاست آن ،سگ گردانی بر اساس قوانین جرم بوده و این پدیده را به عنوان ناهنجاری تلقی می کند.

سگ بازان به زعم خودشان خود را حیوان دوست تلقی می کنند و با نگهداری این حوان که گاهی مشاهده می شودبا آنها رفتاری شبیه به انسان دارند و حتی در خصوص قضای حاجت حیوان با آن همانند کودک برخورد می کنند و بدنبال تغییر خوی حیوان هستند نوعی حیوان آزاری محسوب می شود.

پیشگیری به طور حتم بهتر از درمان است و برخورد با این ناهنجاری در این موقعیت که آنچنان شیوع پیدا نکرده است فرصت مناسبی است تا این عمل زشت و ناپسند به یک اپیدمی غیر قابل برخورد تبدیل نشود ، لذا از متولیان زیست محیطی، پلیس و دستگاه قضا در خواست می شود تا در این رابطه با برنامه ریزی مدون برخورد با سگ بازی و سگ گردی در شهر بر اساس موارد قانونی برخورد شود.

 


 


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/178861.html