printlogo


بسیج میقات پابرهنگان ومعراج اندیشه پاک اسلامی است/گرایشم به سمت بسیج نیت قلبی و خواست دلم بود

کد خبر: 166423تاریخ: 1399/9/5 08:09
در گفتگو با نویسنده بسیجی باشت مطرح شد:
بسیج میقات پابرهنگان ومعراج اندیشه پاک اسلامی است/گرایشم به سمت بسیج نیت قلبی و خواست دلم بود
سمیه محمدی بانوی بسیجی و نویسنده باشتی که ده ها کتاب با موضوع دفاع مقدس و شهدا نوشته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  سمیه محمدی بانوی بسیجی باشتی که دهها کتاب با ارزش در مورد دفاع مقدس و شهدا نوشته است  به مناسبت هفته بسیج با این پایگاه خبری به گفتگو نشسته است که شما مخاطبان گرامی را به خواندن آن دعوت می کنم.

صبح زاگرس:شما به عنوان نویسنده دفاع مقدس دیدگاهتان در مورد بسیج چیست؟

محمدی:سلام ودرود خدا بر  روح پاک ومطهر شهدای بسیج از دفاع مقدس تا مدافع حرم  وهمچنین شهید سردار سلیمانی وحضرت امام( ره) وهمچنین  مقام معظم رهبری وآرزوی طول عمر باعزت برای ایشان ، ضمن گرامیداشت هفته بسیج و عرض تبریک به بسیجیان همیشه سرافراز که اساسی ترین رکن انقلاب هستند و در هر گرفتاری و در هر مقطع زمانی تلاشگر وکارسازند،هفته بسبج به جهت پاسداشت فداکاریهایی است که برای اعتلای این سرزمین اسلامی صورت گرفت،جانفشاتی ها وخدمات حهادی بسیحیان بر هیچ کس پوشیده نیست، بسیج در تمام عرصه ها در خط مقدم است و این جزو افتخاراتش است، در اندیشه حضرت امام( ره)  و به فرمدوه ایشان بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل ،طراوت ویقین وحدیث عشق می دهد.بسیج مدرسه عشق است ،مکتب شهیدان وشاهدان گمنامی است  که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن ،اذان شهادت ورشادت سر داده اند.

 

بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن نام و نشانی در گمنامی وبی نشانی گرفته اند .ازدیدگاه امام )ره) بسیجی کسی است که در عمل علاقه خود را به پیشرفت وحفظوگسترش اقتدار نظام اسلامی وشان وحیثیت ملت مسلمان نشان دهد،یعنی بسیجی بودن معیار وملاکی است که براساس آن میزان تعهدا اعضای آن به اصول آرمانهای انقلابی سنجیده   می شود.

 

 صبح زاگرس: در موردنقش بسیج در شکل گیری انقلاب اسلامی توضیح دهید؟

 محمدی:مهمترین عنصر شکل گیری انقلاب اسلامی بسیج است،بسیج میراث پربرکت امام (ره) است اصولا با آرمانهای انقلاب شکوهمند اسلامی همزاد و هم جهت است همچنین بسیج وانقلاب اسلامی از یکدیگر جدایی ناپذیرند ودوواژه همراه هستند وهمواره در هم عجین شده اند.قبل از شکل گیری انقلاب  نیروهای بسیجی در کنار دیگر اقشار مختلف مردم با اطاعت از رهنمود های امام خمینی (ره)  اقدام به سازماندهی نیروهای انقلابی ،و ولایی کردند .

بسیج رسالتش را   در ۸ سال دفاع مقدس  به نحو احسن انجام داد و نشان داد که بسیج صرفا یک نیروی نظامی نیست ،بلکه در عرصه های فرهنگی،اجتماعی،اقتصادی فعال بوده و زمینه ی حضور آنها بیشتر باتوجه به ویژگی مردمی بودن وبرخاسته از بطن جامعه در راستای توسعه اجتماع است. هرگاه دشمن درهر زمان و مکانی قصد توطئه علیه انقلاب واسلام عزیز را نموده خیل عظیم نیروهای بسیجی گوش به فرمان مقام معظم رهبری  در مقابل دشمن  ایستادگی ومقاومت نموده اند .

 


صبح زاگرس:نقش بسیج در خدمت رسانی به مردم  خصوصا در ایام کرونا چگونه بوده است؟

محمدی:بسیج وسپاه پاسداران نخستین گروهی بودند  که با وزارت بهداشت ودرمان توافق نامه همکاری نوشتند.بسیج درمقابله با کرونا در کنار دیگر اقشار مردم به ویژه نیروهای امنیتی ،نظامی،انتظامی ایفای نقش می کنند اهتمام جدی آنها در مبارزه با کرونا ستودنی است .

بسبج اولین سازمانی بود که با تمام توان برای مهار کرونا ورود کرد.بسیج در بحرانها حوادث طبیعی نقش انکار ناپذیری دارد.رسالت بسیجی درچارچوبی که درآن قرار دارد تعریف می شود و با حرکتی روشنگرانه ،منطقی ،هدفمند، که اصولابا آرمانهای انقلاب اسلامی همزاد و هم جهت است وبصیرت صحیح به جامعه تزریق می کنند  ،دریک نگاه کلی هدف وآرمان بسیج حراست ازآرمانهای انقلاب است و از مهمترین مولفه های فرهنگ وتفکر بسیجی حمایت از محرومان، شهادت طلبی ،و معنویت گرایی و صبر و پایداری است  که در جهت اعتلای فرهنگ اسلامی آماده هرگونه خدمت صادقانه ای است. بسیج تاکنون درزمینه های مختلف درجهت تعالی جامعه اقدامات موثری داشته اند  لذا ضروری است اهل قلم هنرمندانه با بهره گیری ازقالبهای بدیع آنها را مکتوب کرده وبه رشته تحریر درآورند.

 صبح زاگرس:چطور شد به بسیج گرایش پیدا کردید؟ و مطالب کتابهای شما درمورد شهدا  وبسیج است؟ 

محمدی:بسیج ماندگارترین یادگار امام (ره)  است. بسیج تابع محض ولایت فقیه است واین خیلی ارزشمند است. بسیج یادآور جلوه های ایثار وفداکاری  وبسیجی انسان وارسته ای است که به هیچ چیزجز خدا دلبستگی ندارد. 

بسیج به معنای واقعی کلمه  کانون پرورش انسانهایی  است که اوج اقتدارشان حفاظت ازمرزهای میهن عزیزمان وآرمانهای امام وانقلاب است.  گرایشم به سمت بسیج وقلم زدن د رحوزه دفاع مقدس  درواقع خواست دلم و نیت قلبی ام  بود از  دوران   دبیرستان به سمت بسیج گرایش پیدا کردم وهرگاه که قلم دردست می گرفتم تا  برای خودم متن ادبی و دلنوشته بنویسم  تمرکزم  روی همین موضوع بود و  حتی درکنار کتابهای درسی کتاب هایی مرتبط بااین موضوع  هم داشتم  و مطالعه می کردم .

بعد به تدریج   ادامه  پیدا کرد و دردانشگاه عضو بسیج شدم . درواقع  هرجا اسمی از بسیح برده  می شود تفکر وخلاقیت همراهش است؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به نقش مهم وحیاتی بسیج درتمام شئون نظام اسلامی ،می فرماید :بسیح یعنی حرکت درصفوف مقدم درجبهه ای که نظام به حضور عناصر کارآمد درآن جبهه نیاز دارد؛یعنی کسانی بروند وببینند نظام در چه جبهه ای  احتیاج داردکه انسانهای کارآمد در آن حضور پیدا کنندودرخطوط مقدم آن ایستادگی نمایند،آن هم رفتنی بدون مزد ومنت،بدون ماموریت دولتی وبدون تکلیف ،رفتنی ازروی عشق،از روی ایمان،ازروی معرفت وآگاهی ورفتنی با قبول همه خطرات .

 


صبح زاگرس:آیا کتاب جدیدی آماده چاپ دارید اگر دارید لطفا راجع  به هر کدام  توضیح بفرمایید  و بگویید درچه زمینه ای هستند  وبا چه موضوعاتی ؟

محمدی:بله کتاب جدیدم  درمرحله ی ویراستاری است در آن  به بمباران شیمایی سردشت پرداخته ام خیلی دلم می خواست به این موضوع بپردازم  ،خدا توفیق داد ومحقق شد به امید خدا به زودی چاپ میشه .  کتاب" نقش مردم شهرستان باشت در ۸سال دفاع دفاع مقدس" رو هم  در دست نوشتن دارم،بدون شک نوشتن از شهدا که به "مقام منیع عند ربهم یرزقون" نائل آمده اند کار ساده ای نیست  .اما به قصد تجلیل وتکریم وبزرگداشت خاطرات آنها ومهمتر حفظ ارزشهای ماندگار دفاع مقدس درحد بضاعت مان  برآن شدیم تاقطره ای از دریایی از حماسه وایثار رابازبان گویای هنر به تصویر بکشیم.  سرفصلها و موضوعات کتاب مشخص شده  است  امید که با نگارش این اثر دین خودمان را به خون شهدا و وظیفه خودمان ر ا در قبال فرزندان این آب وخاک  ادا کنیم ،البته  دراین مسیر به عنایت حق وتوجه ویژه شهداچشم امید دارم.  امید که مطالب این  کتاب به ویژه فصلی  که به  "شهدای والا مقام این خطه  اختصاص داده ایم آنقدر برای خوانندگان  جذابیت  داشته باشد که قلم نویسنده پشت محتوا قرار گیرد .

صبح زاگرس:حرف آخر:

محمدی:از این پایگاه خبری که این مصاحبه را انجام داده است تشکر می کنم

انتهای پیام/

 


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/166423.html