printlogo


تعطیلی مدارس و فعالیت شبانه روزی کافه ها و بیلیاردری ها در کهگیلویه وبویراحمد

کد خبر: 165259تاریخ: 1399/8/7 09:23
پیگیری سوژه های مردمی:
تعطیلی مدارس و فعالیت شبانه روزی کافه ها و بیلیاردری ها در کهگیلویه وبویراحمد
در حالی که ستاد استانی مبارزه با کرونا تا 10آبان ماه تمام مدارس حضوری کهگیلویه وبویراحمد را تعطیل کرد ولی شاهد فعالیت شبانه روزی ویئوکلوپی ها، کافه ها و بیلیاردی ها در سطح شهرهای استان هستیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، کرونا در چند هفته گذشته با موجود جدید خود باعث شد تا میزان مرگ و میر روزانه به بالاترین سطح خود برسد و روزانه بیش از 300نفر در کشور فوتی داشته باشیم و در استان کهگیلویه وبویراحمد تا کنون بیش از 200مورد مرگ قطعی بر اثر کرونا به ثبت رسیده است.

بیشتر شهرهای استان وضعیت قرمز دارند و باقی مانده شهرها نیز در وضعیت خوبی به سر نمی برند و روزانه بر تعداد بیماران مبتلا به کرونا افزوده می شود که این روند باتوجه به فصل زمستان در حال افزایش است.

روز گذشته و بنا به تصمیم ستاد استانی مبارزه با کرونا فعالیت حضور در تمام مدارس کهگیلویه وبویراحمد تعطیل و کلاس های درس تماماً به صورت مجازی برگزاری خواهند شد تا بخشی این این بیماری را به کنترل در بیاوردند.

اما سوال انجا است که چرا وقتی مدارس تعطیل می شوند کافه ها،باشگاه های بیلیاردی و زمین های چمن و سالن های ورزشی و ویدئوکلوپی ها همچنان به فعالیت شبانه روزی خود ادامه می دهند.

روند سیر صعودی بیماری کرونا به گونه ای است که تمام شهرهای استان شاهد دفن فوتی های کرونا در قسمتی از آرامستان های خود هستند ولی همچنان شاهد برگزاری مراسمات عروسی و عزاداری با بیشترین حضور جمعیت را داریم که همین نکته خود عامل اصلی انتقال ویروس به صورت گسترده است.

مسافرت های غیر ضروری به سایر شهرستان های کشور و حضور در اماکن شلوغ و پر تردد باعث شده است تا موج جدید بیماری با انفولانزا آمیخته شود و همین موضوع نیز بر افزایش مبتلایان به کرونا بیافزاید.

متاسفانه برخی شهروندان بدون توجه به هشدارهای شبانه روزی کارشناسان حوزه بهداشت ودرمان به زندگی روز مره خود ادامه می دهند و سلامتی سایر شهروندان و خستگی کادر درمانی برای آنان عملا معنی و مفهومی ندارد .

مردم نیز از مسئولان انتظار دارند وقتی مدارس استان برای پیشگیری از افزایش مبتلایان تعطیل می شود چرا نیاز کلوپی ها، باشگاه های بیلیاردی و سایر امکان ورزشی تعطیل شوند.

انتهای پیام


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/165259.html