printlogo


کمیته امداد تنها نهاد متولی جمع آوری زکات در بهمئی است/ توزیع و مصرف وجوه زکات هر روستا در همان روستاست

کد خبر: 158179تاریخ: 1399/2/30 06:20
مسئول ستاد زکات بهمئی خبر داد:
کمیته امداد تنها نهاد متولی جمع آوری زکات در بهمئی است/ توزیع و مصرف وجوه زکات هر روستا در همان روستاست
حکمت جو گفت:زکات جمع آوری شده به همراه مبلغ تشویقی از سوی دولت در روستاهای محل جمع آوری توزیع و مصرف می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ مسئول ستاد زکات بهمئی، کمیته امداد امام خمینی(ره) را به عنوان تنها نهاد شناسنامه دار و متولی اصلی جمع آوری زکات این شهرستان عنوان کرد.

 

حجت الاسلام حکمت جو تصریح کرد: امام علی (ع) در حدیثی برکت را در مالی می داند که زکات آن پرداخته شود،بنابراین مردم بدانند مالی کسی از زکات دادن کم نمی شود بلکه روزی و برکت آن مال بیشتر هم می شود.

 

وی گفت:سال گذشته سقف پیشبینی جمع آوری زکات توسط ستاد زکات شهرستان بهمئی 3 و نیم میلیارد ریال بود که با تلاش مبلغین و رابطین و همت مردم توانستیم نزدیک به 3 میلیارد و نهصد میلیون ریال جمع آوری کنیم.

 

 حجت الاسلام حکمت جو افزود:امسال با توجه به وقفه 50 روزه در بارش نزولات آسمانی میزان برداشت غلات ضعیف تر از سال گذشته است و به تبع آن میزان زکات هم کاهش می یابد اما تلاش می کنیم این کمبود را در دو حوزه زکات دام و فطریه روزه داران جبران کنیم.

 

وی با بیان اینکه مطابق مصوبات قانونی زکات هر روستا و منطقه به همراه مبلغی از طرف دولت در همان روستا و منطقه هزینه می شود.

 

حجت الاسلام حکمت جو تصریح کرد:تاکنون با همکاری دهیاران 22 راس گوسفند به ارزش ریالی 260 میلیون ریال جمع آوری و تحویل فقرای همان روستاها و محلات دادیم.

 

مسئول ستاد زکات شهرستان بهمئی با تاکید بر اینکه میزان کمک های دولتی در حوزه زکات به زکات های جمع آوری شده از همان حوزه ها بستگی دارد که انتظار داریم مردم اجازه ندهند افراد غیر مجاز و یا نهادهای غیر متولی اقدام به دریافت و جمع آوری زکات کنند و در صورت مشاهده چنین اقدامی برای پیگرد قانونی اطلاع رسانی کنند.

 

حجت الاسلام حکمت جو با بیان اینکه دشمنان با ابزارهای مختلف به دنبال شبهه افکنی و بی اعتنا کردن مومنان نسبت به احکام و واجبات دینی و تضعیف ایمان مسلمانان هستند، بر ضرورت ترویج فرهنگ زکات در جامعه تاکید کرد.

 

وی از اجرای طرح های عمرانی مانند احداث غسالخانه، تعمیر مساجد، ساخت خانه عالم، سرویس بهداشتی و حمام از محل وجوه زکات در سال های گذشته خبر داد و گفت: در هزینه کرد وجوه زکات، فقرا، نیازمندان و مستمندان در اولویت قرار دارند.

 

 مسئول ستاد زکات شهرستان در پایان گفت: به منظور جمع آوری زکات، در تمامی روستاها گونی خالی با آرم زکات توزیع شد و با توجه به شروع فصل برداشت گندم، رابطین زکات ما مامور جمع آوری زکات در روستاهای منطقه شدند.

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/158179.html