printlogo


گزارش آماری کرونا در پایان سال 98؛ کهگیلویه و بویراحمد همچنان در منطقه زرد/آماری که می تواند پاشنه آشیل شود

کد خبر: 155294تاریخ: 1399/1/1 11:46
گزارش آماری کرونا در پایان سال 98؛ کهگیلویه و بویراحمد همچنان در منطقه زرد/آماری که می تواند پاشنه آشیل شود
تنها استان های کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری و بوشهر سه استانی هستند که کماکان در فهرست استان های کمترخطرناک(زرد رنگ) قرار دارند و در برابر سه رقمی شدن تعداد مبتلایانشان مقاومت می کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس درحالی که تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کل کشور تا آخرین روز سال به 18 هزار و 407 تن مبتلابه رسید که نسبت به روز قبلتر 1046 تن مبتلابه جدید به تعداد قبلی اضافه شد، که نشان دهنده رشد ابتلای شش درصدی است.

 

همچنین تعداد کل مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در کشور تا ظهر پنجشنبه، به 1284 تن رسید که 149 مورد مرگ و میر جدید ثبت شد.

 

همچنین تعداد کل بهبود یافتگان در کشور به 5979 تن رسید که  269 تن افزوده شده که در قیاس با بهبودیافتگان جدید دیروز که 321 تن بود کمتر شده است.

 

همچنین در میان استانها؛استان گیلان با رسیدن تعداد مبتلایانش به 977 تن تا ظهر روز پنجشنبه در آستانه چهاررقمی شدن تعداد مبتلایان و خروج از فهرست استان های کم خطر، و ورود به استان های پرخطر(قرمز رنگ) قرار گرفته است.

 

استان سیستان و بلوچستان که تا روز چهارشنبه در فهرست استان های کمتر خطرناک (زرد رنگ) با تعداد مبتلایان دو رقمی قرار داشت امروز (پنجشنبه) مقاومتش درهم شکست و با رسیدن تعداد مبتلایانش به 106 تن، به فهرست استان های خطری (نارنجی رنگ ) وارد شد.

 

به این ترتیب اینک تنها استان های کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری و بوشهر سه استانی هستند که کماکان در فهرست استان های کمترخطرناک(زرد رنگ) قرار دارند و در برابر سه رقمی شدن تعداد مبتلایانشان مقاومت می کنند.

 

شیوع در استان اصفهان نیز مجددا سرعت گرفت و تعداد مبتلایان آن تا ظهر روز پنجشنبه به 1646 تن رسید که نسبت به روز قبل از آن، 108 تن بیشتر شد.همین وضعیت را برای استان البرز شاهدیم به طوری که تعداد کل متبلایان آن تا ظهر پنجشنبه به 967 تن رسید که نسبت به دیروز ( که  906 تن بود)، 61 تن به آن اضافه شده است.  

 

آمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد در دو روز پایانی سال 98 افزایش چشمگیری داشته است با این وجود همچنان در رده استان های با آمار مبتلایان کم قرار دارد اما همین مساله می تواند منجر به یک انفجر در روزهای آینده شود.

 

برخی از مردم با اطلاع از پایین بودن آمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد، این استان را مستعد سفر می دانند و همین مساله منجر به افزایش حضور مسافران در استان خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 


 


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/155294.html