printlogo


سرنوشت تاریخ کهگیلویه در پیچ و خم چانه زنی های مسئولان

کد خبر: 138261تاریخ: 1398/7/16 11:57
سرنوشت تاریخ کهگیلویه در پیچ و خم چانه زنی های مسئولان
در ماه های گذشته اعتبار بازآفرینی ، ترمیم و مرمت بناهای تاریخی دهدشت قدیم ۱۵میلیارد اعلام شده بود که پس از مدت کوتاهی به ۶۰۰ میلیون کاهش یافت و در نهایت بخشی از اعتبار وعده داده شده بازگشته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  نماینده مردم کهگیلویه ضمن اعلام نگرانی مردم کهگیلویه به سازمان برنامه و بودجه کشور به دلیل عدم اجرای مصوبه ی ردیف دار بافت تاریخی دهدشت گفت: پس از رایزنی و تلاش فراوان موفق به اختصاص ردیف بودجه به مبلغ ده میلیارد تومان جهت مرمت و بازآفرینی شدیم که علیرغم ابلاغ ۸ و 7 دهم میلیارد تومان، متأسفانه به دلیل وضعیت نامطلوب اعتباری کشور به ۶۰۰ میلیون تومان تقلیل یافت که پس از اعلام نگرانی مردم و رایزنی و مکاتبه، مجددا بخش اعظمی از اعتبار اولیه منظور گردید.

 

نایب رئیس کمیسیون انرژی ضمن ابلاغ این امر به وزارت میراث فرهنگی کشور، پیگیری های لازم جهت تخصیص و حضور در بلاد شاپور برای آغاز عملیات اجرایی بازآفرینی را خواستار شد.

 

 هاشمی پور ضمن قدردانی از همه کسانی که وی را در این مسیر همراهی کردند اظهار داشت: رونوشت مکاتبات انجام گرفته به مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان جهت پیگیری ابلاغ گردیده است.

 

گفتنی است که در ماه های گذشته اعتبار بازآفرینی برای ترمیم و مرمت بناهای تاریخی دهدشت قدیم ۱۵میلیارد اعلام شده بود که پس از مدت کوتاهی به ۶۰۰ میلیون کاهش یافت و در نهایت بخشی از اعتبار وعده داده شده بازگشته است.

 

اینگونه نقد و نسیه هاو چانه زنی ها به چه قیمتی انجام می شود که هر روز نرخ و اعداد و ارقام مختلفی در رسانه ها منتشر می شود؟ تاریخ کهگیلویه در حال فروپاشی است اما تا چانه زنی صورت نگیرد وخامت آن را مسئولان وزارت میراث فرهنگی درک نمی کنند.

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/138261.html