printlogo


نظام خط قرمز است نه استاندار/مردم را مایوس نکنید/برای پیشرفت استان به رسانه ها نیاز دارم/تمام دستگاه های اجرایی شکایات خود را از خبرنگاران پس بگیرند

کد خبر: 135108تاریخ: 1398/5/19 13:45
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در روز خبرنگار:
نظام خط قرمز است نه استاندار/مردم را مایوس نکنید/برای پیشرفت استان به رسانه ها نیاز دارم/تمام دستگاه های اجرایی شکایات خود را از خبرنگاران پس بگیرند
کلانتری گفت: ما به نقد کردن نیاز داریم، من برای پیشرفت استان به رسانه ها نیاز دارم ماموریت من سرعت بخشیدن به پیشرفت استان است که حقیقتا ظرفیت دارد و پذیرفته نیست این همه قابلیت باشد اما در برخی از موارد مشکلاتی وجود داشته باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آئین تجلیل از خبرنگاران و فعالین رسانه ای استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسئولان ارشد استان و اهالی رسانه برگزار شد.

 

نجفی سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد استان در این آئین گفت: دانایی خبرنگار یک اصل اساسی است و باید با آگاهی برای اعتلای کشور تلاش کنند خبرنگاران مسولیت بسیار سنگینی بر دوش دارند باید به اصول حرفه ای خبرنگاری آشنا باشند.

 

وی افزود: استان کهگیلویه وبویراحمد دارای ۱۲۱نشریه است که از این تعداد ۳۵ مورد چاپی است، ۵ روزنامه و ۱۹هفته نامه، ۴ماهنانه، یک فصل نامه و چهار دو فصل نامه است، ۱۰۹عضو اصلی خانه مطبوعات و ۶ نفر عضو فرعی هستند استان ما ۲۰۰خبرنگار دارد، ۱۷خبرگزاری ۸۱سایت دارای مجوز در استان مشغول فعالیت هستند.

 

سرپرست اداره کل ارشاد استان تصریح کرد: خبرنگاری یکی از شغل های سخت است و افرادی که در این بخش کار می کنند باید توانایی بسیار بالایی داشته باشند .

 

در ادامه کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: روز خبرنگار را از صمیم قلب به همه خبرنگاران استان تبریک عرض می کنم حتما امشب در دفترچه خاطراتم این روز را ثبت خواهم کرد.

 

وی در خصوص بیمه خبرنگاران گفت: قول می دهم این موضوع را پیگیری کنم ان شالله که سال دیگر روسفید در این جشن حاضر شویم.

 

کلانتری گفت: نمی‌خواهیم هیچ رسانه نور چشمی داشته باشیم همه عزیز ما هستند از مدافع تا منتقد از همه حمایت می کنیم .وی گفت:  به جد دنبال بحث سند جامع روابط عمومی ها هستیم که آن را تدوین کنیم و در آنجا روابط عمومی با خبرنگار تفکیک می شود.
 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: خود خبرنگاران تیمی تشکیل دهند همانند تیم خدمت که در ادارات برقرار شده اند تیم کاری تشکیل دهیم چند استان را بازدید کنند، هم استان های مشابه و‌ هم استان های کم برخوردار که آنها نیز خدمتشان را چگونه اداره می کنند ارشاد نیز می تواند با آرامش خاطر بررسی کند که آیا این تعداد خبرنگار خوب است با بد و با برخی از استان ها مقایسه کنید.
 

وی در خصوص نتیجه استخدام های فله ای گفت: به مسولان بازرسی گفته شد که بررسی کنید هر جایی تخلفی از قانون بوده و حقی از کسی ضایع شده است حتما برخورد می شود و حتی اطلاع رسانی شود این را قاطعانه به مسولان بازرسی گفته ایم و در حال پیگیری هستند.


کلانتری گفت: ما گول پتروشیمی ها را نمی خوریم با احداث پتروشیمی ها اتفاقاتی نیز رخ می دهد اما با کشاورزی  و گردشگری نیز می توان با کمترین هزینه درآمدهای خوبی داشت ما خدمتگذار ۷۲۰هزار نفر هستیم چه در پیچاب یا در زیلایی باشد و همه مدیران ما نیز باید اینگونه نگاه کنند من ابتدا از کهگیلویه و دیشموک شروع کردم.

 

وی گفت:ما به نقد کردن نیاز داریم یک مرکزی را مسئول کردم هر بیست و چهار ساعت یک بار اهم  اخبار پایگاه های خبری را به من می رسانند البته دوست داریم از نظر کارشناسی به استان کمک شود من برای پیشرفت استان به رسانه ها نیاز دارم ماموریت من سرعت بخشیدن به پیشرفت استان است که حقیقتا ظرفیت دارد پذیرفته نیست این همه قابلیت  باشد اما در برخی از موارد مشکلاتی وجود داشته باشد.

 

استاندار گفت: مسئول باید مردم را بینید مسئول باید با مردم ارتباط داشته باشد برخی از چیزها انتظار داریم شما نیز کمک کنید در سطح ملی ما بتوانیم کمک های را داشته باشیم گاهی مسئولی وارد استان می شود این مسئول وقتی محدود دارد زمانی که باید وارد استان شود زمانش زیاد نیست نقد کنید اما سازنده و کارشناسی باشد خروجی نقدها باید کارشناسی باشد که من استفاده کنم، باید بدانم کجای کارم خراب است، قلم شما ارزشمند است مسیری خدا برای ما ترسیم کرده مسیر درستی است باید بینیم این قلم برای ماست یا برای منافع نظام است.

 

استاندار گفت: استاندار خط قرمز نیست نظام خط قرمز است رهبر بارها گفتند مردم را مایوس نکنید شاید کسی از ما خوشش نیاید لذا نقد کنید اما مردم را مایوس نکنید.


وی اظهارکرد: در آخرین شورای برنامه‌ریزی ۱۳  طرح با اعتبار ۴ هزار میلیارد ریال مصوب شد اما عزیزی در رسانه‌اش نوشت شورای برنامه‌ریزی بدون خروجی پایان یافت آیا ۴ هزار میلیارد ریال عددی نیست که مردم خوشحال شوند؟ مردم را مایوس نکنیم!

 

رئیس شورای اداری استان گفت: ما در کهگیلویه بزرگ رفتیم سفر ما دو روزه بود در مسجد دیشموک همه صحبت های خود را مطرح کردند در همان جا جمع بندی کردیم و جلسه شورای اداری را همان جا برگزار کردیم و بعد از ظهر با یکی از خانواده های شهدای دهدشت دیداری داشتیم بعد رسانه ها درج کردند استاندار به تهران احضار شد در حالی که من در دیشموک بودم اگر همچین موضوعی رسانه ها شنیدند اول بررسی کنند که کذب نباشد. 

 

وی خاطرنشان کرد: نگاه من به شما همان باورهای من است و برای پیشرفت کهگیلوبه و بویراحمد به شما نیاز دارم حتی رئیس جمهور هم همین مشکلات استان را به من گوشزد کرد.

 

کلانتری گفت: من به وزیر راه گفتم اگر پروازهای تهران- یاسوج در حد تعادل قرار نگیرد خودم خجالت می کشم در آنجا استانداری کنم، سال گذشته که من نبودم ۷۰درصد اعتبارات ابلاغی تخصیص دریافت شد سالاری بالغ بر ۱۳۵۰میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی اعتبار داریم تلاش می کنیم کارهای بزرگی در استان انجام دهیم .

 

وی در ادامه گفت: اتفاقاتی در استان رخ داد برخی ها از توزیع اعتبارات نارضایتی داشتند و تمام دستور کارها یکی یکی بررسی و به رای الکترونیکی داده شود که بینیم اساسا مدیران استان به آن رای می دهند یا نه که این موضوع برای اولین بار در استان است شفاف سازی و رای اکثریت مدیرانی که صاحب رای هستند.

 

استاندار گفت: در بحث اسناد خزانه در پانزده ماه ۱۱۰میلیارد و  در یک ماه ۲۳۰میلیارد تومان جذب شد که در بخش های تسهیلات بازسازی و پروژه های عمرانی ۲۲۳میلیارد تومان اعتبار جذب شده است.

---

وی گفت: امروز اعلام می کنم تمام دستگاه های اجرایی تمام شکایت های خود را از خبرنگاران پس بگیرند و مختومه کنند خبرنگاران نیز در چارچوب قانون نقد کنند که دچار مشکل نشوند.

 

در ادامه نیز  خردمند معاون فرهنگی اداره کل ارشاد گفت: در سال ۹۴ مسولیت را در استان آغاز کردم ۳۰سایت بدون مجوز در استان کار می کردند طبق منشور وزارت، کار ساماندهی را آغاز کردیم ما سال ۹۴فقط یک سایت مجوز دار داشتیم اکنون به ۸۱سایت مجوز دار رسیده است در آن سال دو تا روزنامه داشتیم اکنون پنج روزنامه استانی داریم، استان سمنان یک روزنامه دارد اما در کهگیلویه و بویراحمد حتی در هر خانه یک خبرنگار داشته باشیم باز هم کم است استان ما که اگر پنجاه خبرنگار در مناطق محروم چون زیلایی و دیشموک داشتیم خیلی خوب می شود.

 

وی افزود: اعضای  خانه مطبوعات بدون هیچ مزدی فعالیت می کنند ما نمایشگاه مطبوعات و برگزاری کارگاه های مختلف را داریم در هشت آبان ماه نیز چنین نمایشگاهی داریم.

 

خردمند گفت: نگاه دولت به مسائل امنیتی قیفی نیست نگاه دولت باز است و صفر تا صد کار در تهران انجام می شود تشکر از همه آنهایی که انتقاد می کنند اگر انتقاد نکنند ما عیوب خود را نمی دانیم اگر این انتقادات نباشد ما به نقطه مطلوب نخواهیم رسید.

 

معاون ارشاد اسلامی استان گفت:در طول سال ۱۵۰تا۲۰۰برنامه اجرا می کنیم که شیرین ترین آن روز خبرنگار است اگر تراز را معیارهای جمهوری اسلامی بگذاریم خیلی از مشکلات برطرف می شود و خیلی از چالش ها را نخواهیم داشت.

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/135108.html