printlogo


افرادی هستند که برای یک رأی هزاران دروغ می گویند/نباید آبروی کسی ریخته شود/هرگز نبایداز جانب شما دروغ  پذیرفته شود

کد خبر: 133387تاریخ: 1398/4/26 12:58
نماینده ولی فقیه در استان:
افرادی هستند که برای یک رأی هزاران دروغ می گویند/نباید آبروی کسی ریخته شود/هرگز نبایداز جانب شما دروغ پذیرفته شود
آیت الله ملک حسینی بیان کرد: شما نه دروغ خواهید گفت و نه انگ آن به شما زده می شود اما هرگز نبایداز جانب شما دروغ پذیرفته شود مردم برای تخریب کاندیدای دیگر از هیچ کاری ابا ندارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز اعضای ناظر دفتر ستاد شورای نگهبان کهگیلویه و بویراحمد با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان با آیت الله ملک حسینی دیدار کردند.

 

مسئول دفتر شورای نگهبان استان در این نشست بیان کرد: انتقاد خوب است اما بی انصافی خارج از جوانمردی است که از باب تهمت و بداخلاقی نهادی را مورد هدف قراردهند.


حجت الاسلام خرم روز اظهار کرد: نظارت باید به صورت مداوم باشد روزانه شاهد نظارت در جامعه هستیم نظارت باید تاثیر داشته باشد برخی ها در انتخابات از تخلفاتی که می کنند سر برنمی تابند لذا دفاع از حقوق نامزدها و رأی مردم همه مسئولیت هایی هستند که اگر انسان از خدا نترسد در دنیا و دین خود دچار زیان  و خسران شده است.

 

 

وی افزود: هیچ کسی نمی تواند جوابگوی عملکرد ما در آخرت باشدو باید توجهات بحق را داشته باشیم و نگذاریم که حق از بین رود یکی از امتیازات شورای نگهبان این است که درطول سال کارگاه های آموزشی دارند و در همین خصوص هم امروز آقای صفار هرندی به یاسوج می آیند و مباحث بصیرتی را آموزش می دهند.

 


خرم روز تصریح کرد: به شما قول می دهیم که در چارچوب قانون عمل کنیم تا حقی از کسی ضایع نشود و مچ گیری نداشته باشیم بلکه به گونه ای نظارت کنیم بر اجرای درست انتخابات که کسی از قانون عدول نکند، دیروز احکام سه تن از فقها را تثبیت شد و آقای رئیسی هم  پنج نفر حقوق دان را دیروز انتخاب کردند و سه نفر هم مجلس معرفی کرد که امیدواریم که  همه در راستای قانون عمل کنیم.

 

در ادامه نماینده ولی فقیه  در استان با بیان حدیثی از امام رضا(ع)  بیان کرد: ایشان فرمودند اوضاع این است که عمل ها همه ثبت می شود و جهنم در پیش، شرایط بسیار وحشت زا و سخت است بی شک اگر فرصت کوتاه است انسان باید شتاب کند و باید مراقبه صورت گیرد اگر ثبت می شود این فرصتی که ما را به فرمان های کوتاه می خواند باید آماده بود و اگر جهنم نزدیک است باید اعمال را درست کرد.

 


آیت الله ملک حسینی بیان کرد: به هر حال یک سرعت، انضباط، آمادگی و آنچه نامش یک اضطراب وجودی است یکپارچه  می شودپس باید حواس ها جمع باشد.
 


وی افزود: باید قدر شورای نگهبان و طراحان آن در نظام را دانست آن ها کسانی هستند که مورد تایید ولی فقیه در اسلام هستند و گرنه هیچ تضمینی وجود ندارد، امام این مسئله را دریافت که فقیهان باید باشند تا برمسائل مهم جامعه نظارت کنند.

 

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: خدا کند که مردم قدرشناس این رفتار باشند در کنار این ها باید حقوقدانهایی باشند که فقه و حقوق را به خوبی بشناسند، در این طراحی فقیهان برای جامعه برکتی است که عاید جمهوری اسلامی شده است.

 


آیت الله ملک حسینی اظهار کرد: برخی نسبت به مواضع دینی جبهه می گیرند اما حق، انسان های نیک سرشت را به موافقت وا می دارد و انسان های مخالف آن را به مخالفت بر می انگیزد طبیعتا انسان غیر معصوم در حصار خطا و اشتباه است پس باید مراقب بود یکی از رسالت های شورای نگهبان نظارت بر سلامت انتخابات است سالی که در آن هستیم خداوند بر همه ما رحم کند سال افزایش حضور مردم در مسائل سیاسی و سال معرفی انسان هایی به جامعه است و سال نعوذ بالله  تهمت و غیبت هم است.

 


وی افزود: نظارت لازم است  دوم رعایت آنچه به عنوان قانون است نه آنچه فراتر از قانون است یعنی کف صلاحیت را داشتن و داشتن پیگیری سقف صلاحیت در حوزه شورای نگهبان نیست سقف لیاقت ها را نسنجید، چرا که انتخابات را مردم برگزار می کنند نه شما، شما مأمور بر فرآیند انتخابات هستید و اگر در ذهن کسی چیزی خطور کند نسبت به شورای نگهبان خروج از وظیفه دینی است، قرار است که مردم انتخابات را برگزار کنند شما به عنوان انسان شایسته و دیندار معرفی شده اید.

 

نماینده ولی فقیه درکهگیلویه و بویراحمدبیان کرد:  شما نه دروغ خواهید گفت و نه انگ آن به شما زده می شود اما هرگز نبایداز جانب شما دروغ  پذیرفته شود مردم برای تخریب کاندیدای دیگر از هیچ کاری ابا ندارند، بگوئید این ها را در پرونده اش نوشته اند اما ما به این نتیجه نرسیده ایم، شما کاری نکنید که آبروی فرد دچار مخاطره شود هرکس هر نامه ای نوشت باید شاهد و با مدرک باشد نامه با امضا باشد؛ خداوند شاهد است که آبروی انسان ها نکته ساده ای نیست؛  بگویید وقتی به نتیجه رسیدیم تایید می شود اینقدر فرصت برای کشف صلاحیت وجود دارد چطور رد شد و تلاش های او نابود شد که دیگر فرصت نفس کشیدن انتخاباتی ندارد؟


آیت الله ملک حسینی گفت: وقتی ما صلاحیت را دیدیم که در ظاهر تایید شد و در باطن لایق نبود چرا در ۱۵ روز باقیمانده پوستر او پخش شود شما یک شخصیت شکل نگرفته را تایید کردید و سری در سرها پیدا کرد و سپس مردم به سبب مظلومیت وی به سمت او هجوم می برند و او پیروزمیدان می شود برخی ها آرزو داشتند رد شوند تابرسر زبان بیفتند و سپس تایید شوند و به خاطر برانگیزش عمومی پیروز شدند.

 


وی افزود: در تایید کسانی که می خواهند برای اجرای انتخابات  نظارت کنند اگر فرد صالح است تایید کنید اگر نباشد تایید شود، در نفس گرایش های سیاسی جریانات متفاوتی وجود دارد که باید نگاه شما  به همه کاندیدها باشد، اگر مجریان انتخابات، ناظران فرمانداران و ناظران صندوق سالم باشند کار شما بسیار ساده است اجازه ندهید پیش از انتخابات کسی را تحقیر کنند.

 

 


نماینده ولی فقیه در استان در پایان تأکید کرد: این امکان وجود دارد که در ظهر روز انتخابات صلاحیت یک نفر رد شود کسی که تایید شد و با تهمت و غیبت آبروی دیگران را بریزد رد صلاحیت می شود افرادی هستند که برای یک رأی هزاران دروغ می گویند.

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/133387.html