printlogo


عدم اجرای تعهدات آب منطقه ای در خصوص پل مارون/فیلی: 5 ماه فرصت دارید و الا تعطیلش می کنم+تصاویر و فیلم

کد خبر: 132946تاریخ: 1398/4/19 10:22
در نشست شورای فنی استان مطرح شد
عدم اجرای تعهدات آب منطقه ای در خصوص پل مارون/فیلی: 5 ماه فرصت دارید و الا تعطیلش می کنم+تصاویر و فیلم
معاون عمرانی استاندار:در این جلسه مصوب می شود حداکثر تا پایان آبان ماه پایه های پل لنده را درست کنید و عملیات خود پروژه را ۵ ماه به شما وقت می دهیم که پایه های آن را انجام دهید در غیر این صورت آن را تعطیل خواهیم کرد پیمانکار را ملزم کنید که این طرح را انجام دهند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز نشست شورای فنی کهگیلویه و بویراحمد به ریاست معاون عمرانی استاندار در یاسوج برگزار شد.

 

مدیرکل اقتصادی استانداری در این نشست گفت: پیمانکاران را به سمت ما سرازیر میکنند اگر پیمانکاری تعطیل نشود مهلت ارائه پیشنهاد قیمت قبل از سال ۹۷ باشد کارفرما میتواند قرارداد را منعقد کند، بر اساس ماده ۱۶ حتی اگر مدارک را بفرستید باید توسط نهاد اجرایی برگزار شود و پیمانکار میتواند این قیمت را تعدیل کند، مدت قرارداد قابل تمدید است و باید نوشته باشد فاقد تمدید است.حسین سهمگین بیان کرد: در بحث راهداری هیچ کدام از مصالح به جز قیر  تغییراتی نداشته ایم، قیرهایی که به صورت یارانه داده می شود باید از پیمانکار گرفته شودوی افزود: از تمامی مراکز فروش در استان ۲۳ مرکز فروش میلگرد را بررسی کردیم کارخانه ها مشخص و مراکز فروش باید تعیین شود، از یک کارگاه دو نمونه میلگرد اصفهان وسیرجان با هم مقایسه شدند میلگرد سیرجان به جز یک مورد همه مرغوب بوده است، میلگرد اصفهان را هم بررسی کردیم دو سایز ۱۴ و ۱۶ برداشتیم مقاومت نهایی آن ۵۴۹ بود.

 

سهمگین گفت: میلگرد اصفهان در هیچ موردی مشکل نداشته شاید در ازدیاد طول بوده است، ۲۳ مرکز فروش در استان داریم که تعداد ا۸۵ سایز نمونه برداری شد، میلگرد سیرجان ۸۰ درصد
و اصفهان ۳۳ درصد ازدیاد طول داشتند.


وی ادامه داد: مقاومت به عنوان یکی از شاخصه های اصلی در میلگرد سیرجان کاملا مشکل داشته و دستگاه های اجرایی و شهرداری ها ملزم هستند از مواردی استفاده کنند که استاندارد ها رعایت شده باشد صنعت و معدن هم به دستگاه ها هشدار دهد که از موارد استاندارد استفاده کنند.


در ادامه این نشست معاون عمرانی استاندار گفت: استفاده مصالح ساختمانی بسیار مهم است.


عزیز فیلی گفت: آخرین دستورکار پل لنده است، دوپروژه آب منطقه ای که بسیار مهم است پل درمعرض خطراتی است هدف این است که آب منطقه ای دقت کنند این پل روی رودخانه دائمی احداث شده ودر دهه ۶۰ این پل دچار تخریب شد و دوباره به احداث رسید، که مسئولین باید به آن توجه کنند ، پروژه بالادست آب منطقه ای انحرافی دارد ، تغییر مسیر آب به سمت دودهانه است که به سمت شهرستان لنده است  آب منطقه ای تعهداتی داشته که این کار را انجام نداده است، هنگامی که آب حجیم شد پل باقی ماند و مدرسه را تخریب کرد اما هنوز پل باقی مانده بود.

 


وی افزود: در این جلسه مصوب می شود حداکثر تا پایان آبان ماه پایه های پل لنده را درست کنید و عملیات خود پروژه را ۵ ماه به شما وقت می دهیم که پایه های آن را انجام دهید در غیر این صورت آن را تعطیل خواهیم کرد پیمانکار را ملزم کنید که این طرح را انجام دهند.

 

سهمگین در پایان این نشست به محور پاتاوه دهدشت اشاره کرد و گفت : محور دهدشت - پاتاوه بسیار مهم است اما سیل اخیر سبب شده است تا کناره و وسط جاده تخریب شود.

 

مشاور طرح پاتاوه دهدشت در جواب وی گفت: 26 کیلومتر اول و25 کیلومتر از قطعه دوم داری شیب زیادی است اما عمده مشکلات در 23 کیلومتری انتهایی این طرح است.

 

عزیز فیلی نیز در واکنش به صحبت مشاور و مسئول اجرایی طرح گفت: مشاور باید مقطع مناسبی را درنظر می گرفت شیب زیادی که می گویند به دلیل کم بودن آبراه های ما است که کم و شیب زیاد است که مقصر مشاور طرح است در این جلسه مصوب می شود که تمامی نقایص این طرح برطرف شود و به آقای خادم نیز ابلاغ شود حوزه راه سازی باید این مسائل را حل کند.

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/132946.html