printlogo


رسوخ تئاتر به بدنه عوام بهمئی/ ظرفیت بالای بهمئی در حوزه فرهنگ و هنر

کد خبر: 132830تاریخ: 1398/4/17 18:58
فرماندار بهمئی مطرح کرد:
رسوخ تئاتر به بدنه عوام بهمئی/ ظرفیت بالای بهمئی در حوزه فرهنگ و هنر
موفقیت های تئاتر بهمئی نشان از توان و اندیشه بسیار بالای هنرمندان بهمئی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به  نقل از پایگاه خبری آوای ماغرفرماندار بهمئی در بازدید از برنامه شب های تئاتر رضوی شهرستان با تقدیر از دست‌اندرکاران این برنامه فرهنگی معنوی، گفت: موفقیت های تئاتر بهمئی نشان از توان و اندیشه بسیار بالای هنرمندان بهمئی است.

 

حکمت اله سنایی خاطرنشان کرد:در سالهای اخیر شاهد استقبال رو‌به‌رشد مردم شهرستان از تئاتر بودیم و خبر خوب این‌ است که علاوه بر خواص و نخبگان و به اصطلاح «مخاطبین خاص»، عموم مردم نیز از تئاتر استقبال می‌کنند.
 

فرماندار بهمئی با اشاره به ظرفیت های بالای هنری در شهرستان، گفت: در کنار استعدادهای هنری، ظرفیت های شهرستان بهمئی در زمینه‌های فرهنگی، مذهبی و اجتماعی بسیار بالاست .

 

وی افزود: تئاتر می‌تواند به عنوان ابزاری موثر در کنار معرفی فرهنگ شهرستان در پیشگیری از  آسیب های اجتماعی نقش موثری ایفا کند.

 

فرماندار بهمئی با بیان این مطلب که سبک زندگی مدرن، باعث فراموشی و به حاشیه رفتن بسیاری از سنتها و آیین‌های بومی و محلی شده است، گفت: تئاتر می‌تواند در احیای این سنتها موثر باشد، اما هنرمندان باید با دیدِ باز، کسب آموزش های لازم و بهره‌مندی از تجارب بزرگان و صاحبنظران این حوزه در خلق آثار خود، به گونه‌ای عمل کنند که مخاطبان از فرهنگ های مختلف هم با آثار بومی شهرستان همزاد پنداری کنند.

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/132830.html