printlogo


نقش شرکت های تعاونی اتوبوسرانی در کاهش سوانح رانندگی؟/ریشه خواب آلودگی ها را بزنید

کد خبر: 131020تاریخ: 1398/3/21 12:07
در پی سانحه دلخراش اتوبوس تهران-یاسوج؛
نقش شرکت های تعاونی اتوبوسرانی در کاهش سوانح رانندگی؟/ریشه خواب آلودگی ها را بزنید
پیشنهاد می شود شرکت های تعاونی اتوبوسرانی در زمینه تعداد رانندگان خود در سفرهای طولانی مدت تجدید نظر کنند و در اسرع وقت به بررسی این موضوع بپردازند چرا که یکی از عوامل اصلی تصادفات خواب آلودگی راننده های اتوبوس بوده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس تصادفات رانندگی به خصوص اتوبوس در سال های اخیر رشد نسبتا چشمگیری داشته است و آمار بالایی را از خود به جای گذاشته است.

 

کهگیلویه و بویراحمد نیز در سال های اخیر از این قضیه مستثنی نبوده و تصادفات مرگباری را شاهد بوده ایم که در اخرین مورد بامداد امروز اتوبوسی که از تهران عازم یاسوج بود در بزرگراه قم-کاشان با یک دستگاه تریلر برخورد کرد که در این سانحه دو نفر جان خود را از دست دادند و 28 نفر دیگر نیز مصدوم شدند.

 

با توجه به آن چه که اعلام شده است، عدم توجه به جلو و خواب آلودگی راننده اتوبوس علت این سانحه گزارش شده است موضوعی که در نوع خود می تواند مورد بررسی قرار گیرد.

 

همانطور که گفته شد خواب آلودگی راننده علت سانحه بوده است؛ موضوعی که در بسیاری از تصادفات به خصوص اتوبوس به یک معضل و چالش جدی تبدیل شده است ه اتوبوسرانی و شرکت های تعاونی باید فکری برای حل این مشکل انجام دهند.

 

شاید یک موضوع ساده اما مهم این باشد که اکثر اتوبوس های شرکت های تعاونی از دو راننده در طول سفر استفاده می کنند که بهتر است در برخی از مسیرهای طولانی از سه نفر به عنوان راننده استفاده کنند تا بتوانند استراحت بیشتری کرده و سوانح ناشی از خواب آلودگی راننده را به حداقل برسانند.

 

بنابراین پیشنهاد می شود شرکت های تعاونی در این زمینه تجدید نظر کنند و در اسرع وقت به بررسی این موضوع بپردازند.

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/131020.html