printlogo


پرده برداری از ماجرای قرارداد 400 میلیون تومانی/زور معاون سیاسی به مدیرکل حوزه استاندار نمی رسد/مجتبی مرادی همه را علیه من تحریک می کند/مدیرانی که استاندار منصوب می کنند سهمیه بندی شده است

کد خبر: 119994تاریخ: 1398/3/5 17:40
جوابیه تند مجید باقریان در واکنش به اتفاقات چند روز اخیر:
پرده برداری از ماجرای قرارداد 400 میلیون تومانی/زور معاون سیاسی به مدیرکل حوزه استاندار نمی رسد/مجتبی مرادی همه را علیه من تحریک می کند/مدیرانی که استاندار منصوب می کنند سهمیه بندی شده است
الان آقای رضایی و خانم صفایی و شاید فردا آقای میرمحمدی علیه من موضع گیری کنند، اینها همه کسانی هستند که توسط آقای مرادی تحریک می شوند، دوما قبلا نامه ها و شب نامه هایی علیه بنده در سایت ها زده شده شما از سوال کنید نامه ای که با اسم مستعار علیه من منتشر شده از کجا آمده است؟

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیرکل سابق تحول اداری استانداری کهگیلویه وبویراحمد درواکنش به اظهارات روز گذشته دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان و مدیرکل امور بانوان استانداری جوابیه ای صادر کرد که متن ان به شرح زیر است:

 

در پی مصاحبه روز گذشته ناصر رضایی و مصاحبه سرکارخانم صفایی مدیرکل امور بانوان استانداری  اولا صمیمانه سپاسگذارم که حداقل یکی ازموسساتی که از این اداره کل اعتباری دریافت کردند یعنی موسسه " فکر و گفتمان "را شفاف سازی کردند و انتظار میرود درمورد سایر موسساتی که از آنها  اعتباری دریافت کردند ،اولا اسامی و دوما مبلغ دریافتی هر کدام را  شفاف سازی و در اختیار افکار عمومی و رسانه ها قرار دهند.

 

 در خصوص صحبت های خانم صفایی که روز گذشته در مصاحبه ای  گفته بود ۲میلیون به آقای باقریان برای برگزاری کلاس در چرام دادند و کارشناس ایشان می گوید زورم به باقریان نمی رسد و اسناد ارائه نمی دهد باید بگویم اولا که مدارک آن دوره که بنده بعنوان مدرس در آن حضور داشتم به استانداری کهگیلویه وبویراحمد تحویل داده شد و اگر لازم باشد مجددا مستندات در اختیار استانداری و افکار عمومی قرار خواهم داد.

 

مبلغ ۲میلیون تومان داده شده را به ریز به اطلاع افکار عمومی می رسانم که مبلغ ۷۰۰ هزارتومان آن هزینه تبلیغات و پذیرایی بوده، ضمن اینکه یکی از خیرین شهرستان چرام در برگزاری این دوره مشارکت کرده وچند نفراز افراد شرکت کننده در همان جلسه اسامی آنها در اسناد ارائه شده به استانداری قید شده است که خانواده آنها تحت آسیب های شدید اجتماعی بوده اند، توسط نماینده موسسه در شهر چرام بصورت محرمانه تحویل خانواده آنها در شهر چرام شد. البته مبلغ یکصد هزارتومان درحساب موجود است وبعنوان سهم مدیرعامل، که تاکنون برداشت نشده و بنابراین قرار شد این مبلغ نیز توسط نماینده موسسه در چرام به یکی از خانواده های آسیب دیده تحویل داده شود.

 

اکنون شایسته است خانم صفایی در مورد جلسه ای که  استانداری برگزار کرده و به علت عدم استقبال ،کارکنان استانداری آمدند تا صندلی ها را پرکنند، در مورد  میزان هزینه و مبالغی که در این دوره ها هزینه می کنند و حتی آمار تعداد شرکت کننده در این دوره ها بصورت شفاف در اختیار رسانه ها و افکار عمومی قرار دهند.

 

سابقه فعالیت بنده درعرصه فرهنگ از دهه ۷۰ کاملا روشن است وشما می توانید این مهم را از آقایان سیدضیا هاشمی ،آقای مثنوی سپاه فتح ، آقای مرادیان شورای نگهبان و حتی ستار هدایت خواه بپرسید که کار فرهنگی در حوزه استان ازچه زمانی توسط اینجانب و موسسه بنده  شروع شده ضمن اینکه این دوره مشترک بین موسسه ما و موسسه دیگری بوده که از جزئیات آن موسسه اطلاعی ندارم.

 

وقتی خانم صفایی را برای مدیرکلی امور بانوان معرفی کردند خیلی از دوستان می گفتند خانم صفایی اصولگراست که با رانت و معرفی یک فرد خاص به استاندار صورت گرفته و استاندار چون معمولا اهل امتیاز گرفتن و امتیاز دادن هست وی را به مدیرکلی منصوب کرد.همانطوری که می گویند آقای تقوی مدیرکل روابط عمومی سهم آقای سید کامل تقوی بوده و اقای نظری سهم اقای زارعی و آقای پرواز سهم آقای کامرانی است و مدیرانی که استاندار منصوب می کنند سهمیه بندی شده است.

 

خانم صفایی را بعنوان یک بانویی که دیدم پای کارهست در جلسه ای که با خانم ابتکار بود گفتم اگر میخواهید اعتبار بدهید به بانوان بدهید که پای کار هستند، حالا چه کسی خانم صفایی را وادار کرده چنین مطالبی را اظهار کنند چون خانم صفایی با تماس تلفنی که بعداز آن مصاحبه  با بنده داشتندگفتند: ازسرعصبانیت آن حرف ها را زدم و من هم بخاطر شب های قدر از سرآنها گذشتم چون وی را خانم محترمی می دانم.

 

اما در مورد آقای رضایی اول اینکه آقای رضایی اجازه دارند قرار داد ۴۰۰ میلیونی درمورد موسسه ما را منتشر کنند و رسما به وی این اجازه را میدهیم که برای تنویر افکار عمومی در اختیار رسانه ها قرار دهند.

 

دوم اینکه اگر چنین قرار دادی وجود دارد جزئیات را از نهاد متولی جویا شوند، سوم اینکه ؛ آقای رضایی بهتراست مجموعه اعتبارات موادمخدراستان را به صورت شفاف طی چند سالی که به عنوان دبیر مواد مخدراستان هستندبه مردم ارائه دهند.

 

مردم نامحرم نیستند، اگر مجیدباقریان در طول زندگیش یک ریال پول حرام خورده خدا او را لعنت کند و کسانی که بدانند یک ریال پول حرام در زندگی وی آمده و از او نگیرند را نیز لعنت کند.

 

در مورد قرار دادی که آقای رضایی گفتند احتمالا منظورشان قرار دادهایی است که موسسات غیردولتی با آموزش وپرورش منعقد کردند، از ۱۱ موسسه غیر دولتی از جمله آقای دانشی ،رکان ،محمودی ،بسیج دانش آموزی و...که مجموعا۱۱تا۱۲ NGO هستند که با آموزش و پرورش همکاری می کنند و به آقای رضایی بفرمایید قرار داد همه NGOها را که با آموزش و پرورش همکاری میکنند، مجموعه مبالغ پرداختی، بیمه و مالیات و هر آن چه وجود دارد را درنظر بگیرد و مبالغ قراردادها آموزشی است که سهم موسسه ۳درصد است از همه این موسسات بپرسید.

 

رضایی باید در پیشگاه اخلاق و وجدان پاسخگو باشد وقتی می گوید ۴۰۰میلیون، مردم فکر می کنند من ۴۰۰میلیون قرار داد بستم درحالیکه خوب است بدانند که نه من مدیرعامل این موسسه هستم و نه عضو شورای مرکزی هستم بلکه فقط به عنوان مدرس در این موسسه فعالیت می کنم ضمن اینکه آقای رضایی دراین زمینه وکیل هستند که این قرار داد را از آموزش و پرورش بگیرند و ریز قرار داد را دراختیار افکارعمومی قرار دهند.

 

 وقتی اینقدر ما از شفافیت استقبال می کنیم شایسته است که آقای رضایی هم شفاف سازی کنند و ۵سال اعتبار موادمخدر استان را بطور شفاف و صریح اعلام کنند، اگر رضایی اعلام نکند به عنوان یک شهروند از مدعی العموم و سازمان بازرسی انتظار داریم اعتباراتی که آقای رضایی هزینه کرده شفاف سازی کنند،ضمن اینکه من قبلا درجلسه ای به آقای استاندار گفتم اعتبارات مواد مخدر را شفاف سازی کنید، اقای رضایی درگوش آقای استاندار گفته: باقریان خودش اعتبار می خواهد و چون ما به او ندادیم میخواهد ما را تخریب کند.

 

جناب استاندار هم متاسفانه به دلیل آنچه شناخت کافی و لازم از استان ندارد و به دلیل اینکه هیچگاه توان مدیریت بحران ندارد در مورادی که احتمالا مشکلی و یا بحران وجود دارد به جای حل مسئله با کمال تاسف مسئله را تبدیل به مشکل و بحران می کند چرا که وی مدیربحران نیست و یک انسان شریف ومحترمی است که برای استانداری ساخته نشده و همین الان اعلام می کنم استاندار با تیم مدیریتی اش توان برگزاری انتخابات  در این استان را ندارد و به وزیر کشور هشدار می دهم که با این تیم مدیریتی که در استان وجود دارد انتخابات برای استان ما یک آسیب جدی بهمراه خواهد داشت.

 

آقای محمدکاظم نظری انسان شریف ،متدین و جانباز انقلاب هستند اما وقتی بنده را برای یک مدیریتی در این حوزه پیشنهاد دادند زورشان به آقای مرادی نرسید چرا که در استانداری کهگیلویه وبویراحمد بخشدار و فرمانداران را آقای مرادی معرفی می کنند نه آقای نظری.

 

اگر حکم آقای مرادی را به عنوان مسئول بودجه استانداری و مدیرکل تحول امضاء می کردم آقای مرادی اینقدر علیه من جو سازی نمی کردند.

 

الان آقای رضایی و خانم صفایی و شاید فردا آقای میرمحمدی علیه من موضع گیری کنند، اینها همه کسانی هستند که توسط آقای مرادی تحریک می شوند، دوما قبلا نامه ها و شب نامه هایی علیه بنده در سایت ها زده شده شما از سوال کنید نامه ای که با اسم مستعار علیه من منتشر شده از کجا آمده است؟

 

شما بعنوان یک خبرگار بپرسید آن آقایی که علیه من شب نامه زده آیا وجود خارجی دارد؟ اگر دارد که معرفی کنید تا من در این شب های قدر از او حلالیت بطلبم.

 

 آقای تقوی با من تماس گرفتند و گفتند آقای باقریان بیایید این مباحث در مورد استانداری را کم کنیم و من به وی گفتم :نامه هایی که در جراید منتشرمی شود کار کیست و از وی بپرسید تیم رسانه ای آقای استاندار چه کسانی هستند آنها را معرفی کنید؟

 

 در پایان از آقای رضایی می خواهم ریز قرار داد موسسات را اطلاع رسانی کنند و ریز اعتبارات و خودروهای مصادره ای موادمخدر را شفاف به مردم بگویند که به چه کسانی رسیده است؟

 

مضافا  استانداری هم فاکتور هایی که در هزینه وزرا و مهمانان کشوری هزینه می کنند خصوصا دفتر استاندار شفاف سازی کنند، ما هم همانطور که بارها در بالا گفتم ریز اقدامات مالی و قراردادی موسسه را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/119994.html