printlogo


گلایه امام جمعه شهرستان لنده از مخارج بی اساس در مجالس عزاداری/جایگزین کردن فرهنگ های مناسب در مجالس عزاداری محلی

کد خبر: 118284تاریخ: 1398/2/11 22:06
در جلسه شورای فرهنگ عمومی لنده مطرح شد:
گلایه امام جمعه شهرستان لنده از مخارج بی اساس در مجالس عزاداری/جایگزین کردن فرهنگ های مناسب در مجالس عزاداری محلی
امام جمعه شهرستان لنده با گلایه از وضعیت مخارج مجالس عزاداری در این شهرستان گفت:با توجه به مخارج سنگین و وضعیت اقتصادی مردم باید به فکر جایگزین کردن فرهنگ های مناسب برای مخارج سنگین در مجالس عزاداری باشیم تا کمتر فشار به صاحبان عزا بیایید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، حجت الاسلام سیدهدایت محمودی اصل در جلسه شورای فرهنگ عمومی لنده گفت:آسیب های مجالس عزادارای در شهرستان لنده زیاد است که بحث کوتاه کردن مجالس است  که برخی از بحث مالی و هزینه های ایاب و ذهاب است که موافقان ومخالفان زیادی به همراه دارد که باید به درستی تبین شود.

 

وی افزود:یکی دیگر از چالش های اساسی بحث مداحان محلی است که متاسفانه در برخی از جلسات عزاداری بیش از سه دسته می خوانند که برخی ها متاسفانه به واسطه هزینه ها واقعا عقلایی صورت نمی گیرد.

 

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد:برخی ها به خاطر هزینه های زیاد این مراسمات علی رغم کمک همه بستگان واقعا ناچار به نزول و قرض و فروش طلاهای خود شدند که این واقعا یک معضل اساسی است.

 

وی تاکیدکرد:مشارکت مردم در حوزه های مختلف به خصوص با وضعیت امروز اقتصادی درمجالس ختم نیازمند یک حرکت جهادی است که در دین اسلام نیز به آن سفارش جدی شده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده تصریح کرد: بحث بنرهای ترحیم یکی از چالش های مهم است که نیازمند صرفه جویی است.

 

وی تاکید کرد:یکی از ویژگی‌های خوب مردم شهرستان لنده برگزاری مجالس دعای زیارت عاشورا و دعای کمیل به طور مستمر در مجالس عزاداری است.

انتهای پیام

 


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/118284.html