printlogo


کلنگ زنی بزرگترین رویداد بهداشتی درمانی در شهرستان لنده/تجهیزکامل این مرکز توسط دانشگاه علوم پزشکی استان/اختصاص یک دستگاه آمبولانس توسط بنیاد علوی به مرکز بستر درمانی +تصاویر

کد خبر: 118189تاریخ: 1398/2/7 19:27
با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور صورت گرفت:
کلنگ زنی بزرگترین رویداد بهداشتی درمانی در شهرستان لنده/تجهیزکامل این مرکز توسط دانشگاه علوم پزشکی استان/اختصاص یک دستگاه آمبولانس توسط بنیاد علوی به مرکز بستر درمانی +تصاویر
امروز و با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور آئین کلنگ زنی بزرگترین رویداد بهداشتی و درمانی شهرستان لنده به زمین زده شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، امروز و با حضور سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان کشور، برزگری رئیس بنیاد علوی، هاشمی پور نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه بزرگ، ایلامی رئیس دانشگاه علوم پزشکی، امام جمعه، فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان لنده آئین کلنگ زنی مرکز بستر درمانی 12تختخوابی این شهرستان کلنگ زنی شد.

 

 
 

 

در این آئین ایلامی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با تشریح وضعیت ساختمان این مرکز بستر درمانی گفت: این مرکز در زمینی به مساحت 3000 متر مربع و  با زیر بنای 1080 متر مربع در دوطبقه احداث خواهد شد که طبقه اول ان 700 متر خواهد بود که با اصول فنی منطبق با استانداردهای ملی ساخته خواهدشد.

 
 
 
 
وی افزود: پس از ساخت و تجهیز کامل این مرکز در آینده، چهار پزشک متخصص در رشته های مورد نیاز خدمات دهی خواهند کرد و در این مرازک خدمات دندانپزشکی، پزشکی عمومی ، ماما، تغذیه، روان پزشکی؛ بهداشت محیط ؛ داروخانه و سونوگرافی بخشهایی هستند که در این مرکز راه اندازی خواهند شد.
 
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح کرد:این مرکز درمانی با همت بنیاد علوی و در راستای محرومیت زدایی این شهرستان ساخته خواهدشد که پس از تکمیل و تجهیز اماده ارائه خدمات به شهروندان خواهد بود.
 
 

 

 

در ادامه نیز دارا کریمی نژاد اظهارکرد: امروز یکی از مهمترین روزهای است که مردم شهرستان لنده در این سال ها چشم انتظار تحقق آن بودند که با کلنگ زنی و ساخت این مرکز شاهد بستر سازی برای رشد شاخص های توسعه باشیم که نیازمند همت بیشتر مسئولان است.

 

وی تاکیدکرد: اجرای طرح پایلوت اقتصادی بنیاد مستضعفان در شهرستان لنده یکی از بزرگترین فرصت های است که می تواند شاخص های رشد توسعه را در کمترین زمان به نتیجه برساند.

 

فرماندار شهرستان لنده از همکاری و همراهی خوب جهاد کشاورزی، شهرداری، شبکه بهداشت و درمان شهرستان و مسئولان استانی به خصوص شخص استاندار در حمایت از اجرای این طرح قدردانی کرد.

 
 
 
 
عدل هاشمی پور در ادامه با قدردانی از بنیاد علوی گفت: آنچه امروز شاهد کلنگ زنی ان هستیم آرزوی دیرینه مردمی است که سال ها از کمترین امکانات در حوزه بهداشت و درمان بهره مند بودند و امروز به همت بنیاد علوی و دانشگاه علوم پزشکی و همکاری خوب مسئولان شهرستانی و استانی در حال تحقق است.
 
 
وی تاکیدکرد: مهمترین بخش در حوزه تکمیل این مرکز بستر درمانی بحث تجهیز و تامین نیروی انسانی لازم برای بهره مندی بهتر و بیشتر مردم است.
 
 
نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده گفت: با تکمیل و تامین به موقع تجهیزات در این مرکز شاهد رشد و بالندگی بهداشت و درمان در خدمت رسانی به مردم خواهیم بود.
 
 
هاشمی پور از تلاش های خوب بنیاد در جهت رفع محورمیت زدایی تقدیر کرد و از آنان خواست تا با بهره مندی از فرصت های و امکانات شهرستان لنده زمینه را برای رشد و توسعه روز افزون این شهرستان فراهم نمایند.
 
 
 
 
در ادامه نیز موسی بزرگری رئیس بنیاد علوی کشور با حضور در پشت تریبون با اشاره به سیاست های محرومیت زدایی بنیاد به خصوص در طرح آبادانی وپیشرفت شهرستان لنده گفت: طرح آبادانی و پیشرفت مناطق محروم براساس رهنمود های مقام معظم رهبری و با حمایت ویژه رئیس بنیاد مستضعفان صورت می گیرند، برای آبادانی یک منطقه باید فرهنگ کار و تلاش را در آن منطقه ابتدا فراهیم کنیم و در ادامه نیز برای بهبود معیشت مردم تلاش کنیم و از مهاجرت های بی رویه نیز جلوگیری کنیم.
 
 
 
رئیس بنیاد علوی کشور تصریح کرد: امروز مشکل حاشیه نشینی یکی از مهمترین چالش های اساسی در شهرها است که عملیات ساخت این مرکز حداقل در مدت زمان یکسال ساخته خواهدشد.
 
 
وی اظهارکرد: مهمترین مسئله برای بنیاد بحث تجهیز و تامین نیروی انسانی این مرکز است که برای بنیاد خیلی مهم است و دانشگاه علوم پزشکی نیز باید در این زمینه برابر تفاهم نامه نیز به محض تکمیل ساختمان کارهای اجرایی آن را انجام دهد.
 
 
برزگری از اختصاص یک دستگاه آمبولانس به این مرکز به محض پایان عملیات ساخت نیز بنا به دستور رئیس بنیاد مستضعفان کشور خبرداد.
 
 
رئیس بنیاد علوی کشور گفت: امیدواریم این مجموعه مبارک مردم این شهرستان باشد و امیدواریم با مشارکت مردم بتوانیم در زمینه ارتقای فرهنگ کار و تلاش نیز همتی مضاعف به کار بگیریم.
 
 
در ادامه نیز مسئولان کلنگ علمیات ساخت مرکز بستردرمانی 12تختخوابی شهرستان لنده را در مساحت بیش از سه هزار متر مربع به زمین زدند.
 
 
---
 
 
ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/118189.html