printlogo


بهاری در زمستان؛ تنگ زیبای گردوه بویراحمد به روایت تصویر

کد خبر: 115509تاریخ: 1397/11/21 10:03
گزارش تصویری؛
بهاری در زمستان؛ تنگ زیبای گردوه بویراحمد به روایت تصویر
وستای گردوه یکی از زیباترین روستاهای کهگیلویه و بویراحمد است که از شمال به روستای ساران و از جنوب به روستای لیشکان و از شرق به روستای دروهان واز غرب به روستای چیتاب منتهی میشود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از چهارفصل؛ استان کهگیلویه و بویراحمد معروف به استان چهارفصل، یکی از زیباترین استانهای کشور به لحاظ منابع طبیعی و گردشگری است که در فاصله 35 کیلومتری از شهر یاسوج مرکز استان واقع شده است. روستای گردوه از مسیر جاده پاتاوه به دهدشت چهارمین روستایی است که بعد از روستاهای گندی خوری، بطاری و لیری واقع شده است و در طول سال پذیرای گردشگران مختلفی از سراسر کشور است.

 

پاییز و زمستان مملو از ترکیب رنگ های گوناگون و زیباست، مردمان طبیعت دوست دیارمان این روزها آخر هفته ها را در دل کوه پایه های زاگرس به استراحت و تفریح میگذرانند، یکی از نقاط هدفی که برای گردشگری این روزها مورد توجه هم استانی هایمان قرارگرفته است روستای زیبای گردوه است.

 

روستای گردوه یکی از زیباترین روستاهای کهگیلویه و بویراحمد است که از شمال به روستای ساران و از جنوب به روستای لیشکان و از شرق به روستای دروهان واز غرب به روستای چیتاب منتهی میشود. روستای گردوه با جمعیتی بیش از یکصد خانوار است که مردم آن اکثرا باسواد و دارای زندگی ساده و بی الایش روستایی هستند.

 

این روستا در کنار یک تنگه واقعه شده که این تنگه دارای قدمت تاریخی -فرهنگی و جاذبه سیاحتی تفریحی دارد. 


گذشتن رودخانه از نزدیکی این روستا و قرار داشتن در دامنه های زیبای کوهستان، طبیعت این روستا را زیبا و دوست داشتنی کرده است. در این روستا مقبره متبرکه ای به نام مرد خدا (ع) وجود دارد که اهالی منطقه احترام زیادی برای آن قائل هستند. 

 

مردم این روستا شیعه مذهب و وطن دوست هستند و گویش آنها لری و فرهنگ وآیین و رسومات آنها همانند سایر افراد ایل بویراحمد و مردم استان است.

 

در زیر تصاویر زیبایی از این روستا در فصل زمستان آمده است و گویی در یک دوره بهاری و سر سبز به سر می برد:

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/115509.html