printlogo


انتقال ادارات به کهگیلویه تضیع حقوق مردم چرام است/انتقال اداره اوقاف چرام به دهدشت

کد خبر: 114253تاریخ: 1397/10/14 17:21
مطالبه مهم مردم از مسئولان استانی:
انتقال ادارات به کهگیلویه تضیع حقوق مردم چرام است/انتقال اداره اوقاف چرام به دهدشت
شهرستان نوپای چرام از جمله قدیمی ترین و مذهبی ترین مناطق کهگیلویه و بویراحمد است که میزبان مرقد خواهر امام رضا(ع) هم بوده اما خبری در رسانه ها منتشر شد مبنی بر تعطیلی اداره اوقاف این شهرستان و انتقال آن به شهرستان کهگیلویه که باعث بهت و تعجب همگان و انتقادات تندی مسئولان و برخی رسانه ها شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  به نقل از چرام،شهرستان نوپای چرام از جمله قدیمی ترین و مذهبی ترین مناطق کهگیلویه و بویراحمد است که از طرفی نیز میزبان مرقد خواهر امام رضا(ع) هست.

 

اما خبری در رسانه ها در مورخ11اذرماه سال جاری مبنی بر تعطیلی اداره اوقاف این شهرستان و انتقال آن به شهرستان کهگیلویه منتشر شد که باعث بهت و تعجب همگان شده است و البته انتقادات تندی هم در برخی رسانه ها شد.

 

حال حدود یک ماه و چند روز از این اتفاق میگذرد و شهرستان چرام همچنان بدون اداره اوقاف است و این خبری بود که هیچکسی باور نمی کرد تا اینکه رنگ واقعیت گرفت.

 

دلایل متعددی را برای تعظیلی این اداره عنوان می کردند که یکی از ان ها این بود که این نمایندگی توان پرداخت اجاره مکان با وجود رایزنی با فرماندار و دیگر دستگاه‌های اجرایی شهرستان چرام را نداشته است.

 

از طرفی مدیر اداره اوقاف کهگیلویه عنوان کرده بود که بیش از ۳۰ سال است که اداره اوقاف کهگیلویه نیز استیجاری است و شاید بتوان گفت این مکان، ظرفیت فعالیت دو اداره را ندارد.

 

با این شرایط چنین اداره ای نه در چرام و نه در کهگیلویه نمیتوانست روند خود را جلو ببرد و مردم شهرستان چرام هم خواستار حل چنین موردی شدند ولی تاکنون خبری از بازگشت این اداره نشده است.

 

شهرستان چرام که جاذبه‌های سیاحتی و زیارتی متعددی از جمله بقاع امامزادگان علی(ع) و حمزه(ع) و همچنین بقعه مقدس خواهر امام رضا(ع) را دارد، استقلال اداره اوقاف نویدی برای ساماندهی و بهسازی بقاع امامزادگان و توسعه خدمات رفاهی و مذهبی بود اما اکنون چنین شهرستانی اداره اوقاف ندارد و دارابودن این اداره در این شهرستان مطالبه ناحقی نیست.

 

مردم چرام نیز از مدیر کل اوقاف کهگیلویه و بویراحمد خواسته اند که به دلیل این اقدام بی مسئولانه،کاری انجام دهد و خواسته ی چرامی ها را پذیرا باشد و همچنین فرماندار چرام هم یا باید بتواند توضیحاتی قانع کننده ارائه دهد و یا اینکه همان مسیری را که برای جنتی پور خواسته شده است ، وی هم در پیش بگیرد.

 

ماجرا به همین جا ختم نمیشود و در نمازجمعه چرام،تعطیلی این اداره مورد انتقاد امام جمعه چرام قرار گرفت و عنوان کرد:چرام یکی از شهرستانهای گردشپذیر است که مسافران و زائران مختلفی را جذب میکند اما در تمام دنیا بر روی صنعت گردشگری برنامه ریزی می کنند اما در چرام اداره اوقاف جمع اوری شده و به شهرستان همجوار منتقل شد که این مورد توهین بزرگی به مردم و هیئات امنای مساجد است.

 

حجت الاسلام افشار افزود:اگر برای مشکلات مالی منتقل شده است,سایر ادارات را هم منتقل دهید.

 

حال همه ی چرامی ها پس از گذشت مدتی حدود یک ماه در انتظار پاسخی مناسب از سوی مسئولان مربوطه هستند.

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/114253.html