printlogo


تبدیل شدن طبیعت روستای رویایی دهنو به زباله دان شهر یاسوج+تصاویر

کد خبر: 111866تاریخ: 1397/7/30 19:37
تبدیل شدن طبیعت روستای رویایی دهنو به زباله دان شهر یاسوج+تصاویر
دهنو روستای زیبای کهگیلویه و بویراحمد در گلوی نخاله های ساختمانی اسیر شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس استان کهگیلویه و بویر احمد در جنوب غربی کشور ایران واقع شده است بخاطر شرایط ویژه آب و هوایی و طبیعت زیبای به سرزمین چهارفصل نامگذاری شده است.

 

دراین استان روستا های زیادی وجود دارد که در تعطیلات میزبان گردشگران هستند، در اینجا یکی از روستاهای شهر یاسوج را مثال می زنیم که طبیعت زیبای آن چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند، روستای دهنو از توابع مرکزی شهرستان بویراحمد است.

 

 
 

  درمسیر ورودی آنچه این منظره ی زیبا را دلخراش نشان می دهد زباله هایی است که در دامن طبیعت ریخته شده اند و هیچ کس جوابگوی آن ها نیست.

 

 

حتی ساختمان هایی که در پیرامون این روستا به ساخت و ساز مشغول هستند نخاله ها را جمع آوری کرده و در پیرامون این طبیعت زیبا رها می کنند، با توجه به اینکه پیگیری های رسانه ای بعمل آمده، همواره شاهد صحنه ی دلخراش ریختن زباله ها و نخاله های ساختمانی دراین منطقه هستیم.

 

 

در این روزهای پاییزی طبیعت دهنو هزار رنگ شده است و صدای آواز خوش پرندگان را در گوش کوه دنا نجوا می کند، شایسته نیست این بهشت پنهان شده در استان را بدون هیچ گونه نظارتی رها کرد.

 

 
 
در این طبیعت چشم نواز، چشمه های گوارای زیادی وجود دارد که سبب یکجا نشینی مردم آن شده است اما متاسفانه به سبب بی تدبیری مسئولان، این روستای زیبا هم اکنون به زباله دان تبدیل شده است.
 
 
 

باتوجه به تعطیلات پیش رو امیدواریم مسئولینی که صدای این طبیعت هزار رنگ را نمی شنوند این بار با جلوگیری از ریختن نخاله ها و زباله ها اقدامات لازم را انجام دهند. 

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/111866.html