printlogo


اشتباه محاسباتی آب و فاضلاب در شمردن خیابان امامت ها/خیابان هایی که از شبکه فاضلاب شهری جا مانده اند+تصاویر

کد خبر: 111498تاریخ: 1397/7/17 18:35
اشتباه محاسباتی آب و فاضلاب در شمردن خیابان امامت ها/خیابان هایی که از شبکه فاضلاب شهری جا مانده اند+تصاویر
عدم اتصال خیابان های امامت 9 و 10 و خیابان پایین تر از امامت فنی و حرفه ای به شبکه فاضلاب شهری، باعث نارضایتی مردم این منطقه شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس منطقه امامت های شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد از سال 95 یعنی از زمان انتخابات شورای شهر تاکنون، توسط اداره آب و فاضلاب به شبکه فاضلاب شهری متصل شده است، در واقع برخی از این خیابان ها به شبکه فاضلاب شهری وصل شده اند اما گویا شرکت آب و فاضلاب در محاسبات خود اشتباه کرده اند و خیابان های امامت 9 و 10 و خیابان پایین از امامت فنی و حرفه ای را را فراموش کرده اند.

 

 

یکی از شهروندان امامت ها گفت: اداره آب و فاضلاب قول دادند که خیابان امامت ها را از پایین یعنی از امامت 12 تا 1را به فاضلاب شهری وصل می کنند اما فقط امامت 10 و 9 را به حال خود گذاشته و رها کرده اند و بقیه امامت ها را به فاضلاب شهری وصل نمودند و تنها جوابی که به ما می دهند این است که فردا و پس فردا برایتان وصل می کنیم، تقریبا 60 درصد هزینه را پرداخت کرده ایم اما اکثر همسایگان پولی برای وصل نمودن فاضلاب خانگی به فاضلاب شهری پرداخت نکرده اند و اداره آب و فاضلاب هیچ گونه سرکشی نکرده و اقدامی تاکنون انجام نداده اند.

 

 

دیگر شهروند ساکن امامت 9 اینگونه بیان کرد: به آب و فاضلاب گفتیم که توان پرداخت هزینه فاضلاب را به صورت یکجا نداریم و خواستار این شدیم که به صورت قسطی پرداخت نماییم اما آب و فاضلاب قبول نمی کند.

 

 

یکی دیگر از ساکنین امامت 9 بیان کرد: تعدادی از همسایگان هزینه فاضلاب را داده و برخی دیگر این هزینه را پرداخت نکرده اند، به اداره آب و فاضلاب گفتیم که این هزینه را قسطی کنید چون من یک فرهنگی بازنشسته هستم و برای من این امکان وجود ندارد که هزینه بیش از یک میلیون تومان را یکجا پرداخت کنم و تا به صورت اقساطی این هزینه را همراه با فیش آب بپردازیم، البته این کار یک کاری است که به سود همه است و رفاه حال همه در این موضوع نهفته است و ساکنین خیابان نیز باید همراهی لازم را داشته باشند.

 

 

ثانیا این کار را انجام ندادند و چیزی که وجود دارد این است که اگر  اب و فاضلاب اقدام به وصل نمودن فاضلاب خانگی به فاضلاب شهری کنند، گِل و سنگلاخ به جامانده از این کنده کاری را برای مدت زیادی رها کرده که  از لحاظ بهداشتی برای ساکنین این منطقه ضرر دارد به گونه ای که حشرات و جانوران موزی وارد خانه ها می شوند.

 

 

وی افزود: بیش از یک سال است که اداره آب و فاضلاب برش خط فاضلاب را کشیده اند اما اقدامی صورت نگرفته است که این کارشان خود باعث از بین رفتن آسفالت در زمستان می شود بعد از اینکه این برش آسفالت را انجام دادند دیگر کاری انجام ندادند. حقیقت امر این است که رئیس اداره آب و فاضلاب شهری همکاری لازم را با ما ندارد و دلیلی که موجب نارضایتی ساکنین این منطقه شده تاخیر در اجرای این طرح است. شما در مابقی شهرها مانند اصفهان پرس و جو کنید ببینید که پیمانکار تا طرحی که در دست دارد را به پایان نرساند دست از فعالیت نمی کشد اما در یاسوج...؟

 

 

این درحالی است که اداره آب و فاضلاب شهری بعد از کنده کاری که در مابقی امامت ها انجام داده وضعیت خیابان ها بدتر از قبل شده و این موضوع به اصطلاح به "قوز بالا  قوز" برای ساکنین این منطقه تبدیل شده و صدای ساکنین را در آورده است.

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/111498.html