printlogo


بازاریان دنا بر قله "انصاف"/ عرضه اجناس به قیمت درج شده در سی سخت+تصاویر

کد خبر: 111256تاریخ: 1397/7/8 14:54
در گفتگو با کاسبان منصف سی سخت مطرح شد؛
بازاریان دنا بر قله "انصاف"/ عرضه اجناس به قیمت درج شده در سی سخت+تصاویر
در روزهای سلطه گری احتکار و گرانفروشی، بازازیان سی سخت خود را از جنس مردم دانسته و اجناس خود را با همان قیمت درج شده بر روی کالا ارائه می دهند و گرانفروشی و احتکار را حرام و ظلم به مردم می دانند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیردنا؛ در روزهایی که احتکار و گرانفروشی همچون بلای آسمانی بر دامان مردم افتاده است، بازاریان و کاسبانی هستند که انصاف را سرمشق خود قرار داده و اجناس خود را که به اصطلاح خرید قبل هستند و اکنون قیمت آن بالا رفته و کمیاب شده اند را با همان قیمت درج شده می فروشند.

 

سفیر دنا در راستای معرفی بازاریان با انصاف، به سراغ کاسبان شهر سی سخت رفته است و از نزدیک با بازاریان با انصافی که در اوج احتکار و کم فروشی حاکم بر بازار، انصاف و رعایت اصل نوع دوستی را سرلوحه خود قرار داده اند و اجناس خود را تنها با همان قیمت بازرگانی درج شده ارائه می دهند، مصاحبه و گفتگو کرده است.

 

 

نوری پور، فروشند لوازم تحریر شهر سی سخت در گفتگو با سفیر دنا گفت: همه اجناس در این واحد صنفی که خریذ آنها مربوط به قبل است با همان قیمت قبل ارائه می شود درصورتی که افزایش قیمت آنها سرسام آور بوده.

 

این بازای منصف افزود: روزانه مشتریانی داریم که از شهر یاسوج برای خرید لوازم تحریر به این مغازه مراجعه می کنند چرا که به نظرم من برای تنظیم بازار و قیمت ها باید از خودمان شروع کنیم و کاسبان باید هوای مشتریان را داشته باشند.

 

 

نوری پور گفت: به عنوان مثال قیمت ماشین حساب مهندسی(کاسیو) به دلیل ایکه خرید قبل است در این مغازه حدود 60 هزار تومان است در صورتی که همین ماسین حساب اکنون قیمت خرید آن 120 هزار تومان شده است ولی در این واحد صنفی با همان قیمت سابق عرضه می شود.

 

وی عنوان کرد: کمبود برخی ار کالا ها این صنف مثل کاغذ موجب بالا رفتن قیمت آن شده است و با وجود تقاضای بالا برای آن، عرضه آن به شدت کاهش یافته است و دلیل آن برمیگردد به همان احتکار و سودجویی برخی از دلالان کاغذ.

 

 

محسنی، یکی دیگر از بازاریان سی سخت که بیش از 15 سال در صنف خاروبار فروشی مشغول به فعالیت است به سفیردنا گفت: در طول مدت مغازه داری سعی بر آن کردم که انصاف را در نظر بگیرم و اجناس را گران تر ار قیمتش نفروشم.

 

 

محسنی افزود: هجوم بی رویه و غیرمنطقی برخی از مردم باعث کمبود کالاهای ضروری از قبیل رب گوجه، روغن، پوشاک نوزاد، تاید و برخی اقلام دیگر شده است که گاها با قیمت کاذب و چندین برابر ارائه می شود.

 

 

وی گفت: به دلیل جلوگیری از احتکار برخی از سودجویان، به هر نفر فقط یک عدد از هر جنسی را می دهیم، مثلا و اگر کسی بخواهد تعداد زیادی رب گوجه بخرد، به او نمی فروشیم.

 


 

توکل، دیگر بازاری شهر سی سخت گفت: با وجو حجم بالای مشتریان، اجناس قدیم را به همان قیمت درج شده ارائه می دهم.

 

وی گفت: بارها پیش آمده است که از شهر یاسوج برای خرید اجنای به این مغازه مراجعه کرده اند به عنوان مثال رب گوجه که این روزها خبرساز شده است در این مغازه با همان قیمت درج شده بر روی آن یعنی 8500به فروش می رسید.